Biuro organizuje wyjazdy turystyczne & wyjątkowe eventy od 1994 r.
   Dbamy o jakość, bo ilość przychodzi każdego roku jak w turystyce i gospodarce.

 

32 206 96 05

32 253 05 37
pon-pt: 9-17, sob: 10-13
 
Oferty dnia
 
 
 
Wakacje wyloty z Niemiec
 
 
EXPO 2017 Kazachstan Astana

EXPO 2017 Kazachstan Astana

wyjazdy na światową wystawę EXPO 2017 do Astany, Kazachstan
 
Kazachstan

Kazachstan wyjazd na EXPO 2017

Wyjazd na EXPO 2017 w Kazachstanie 10 czerwiec do 10 września 2017 r. 
Proponujemy coś więcej; atrakcyjna turystyka, coś zupełnie jeszcze nie odkrytego dla większości Polaków. W ciągu tych dni będzie można zobaczyć coś orientalnego z nowoczesna infrastrukturą, bogaty kraj, nie do końca odkryty dla turystyki i polskiego biznesu. EXPO 2017 w Kazachstanie  i Astana będzie w 2017 roku gospodarzem Światowej Wystawy EXPO z hasłem przewodnim Energia przyszłości.

Wybór Astany jako gospodarza EXPO-2017 tworzy nowe możliwości ożywienia i rozwoju współpracy państw europejskich i azjatyckich. Temat wystawy pozwoli zaprezentować najnowsze technologie w dziedzinie czystej energii.  Kazachstan to kraj o ogromnych zasobach ropy, gazu i rudy uranu. Kazachstan spodziewa się, że w EXPO 2017 roku w Astanie weźmie udział około 100 państw i organizacji, a wystawę zobaczy blisko 5 milionów gości. Hasło tego wydarzenia to Energia przyszłości. 
 
Dla Polski zarezerwowano bardzo dobre miejsce wystawiennicze - obok pawilonów Stanów Zjednoczonych, Holandii i Watykanu. 
 
Organizujemy wyjazdy na wystawę EXPO 2017 połączone z programem zwiedzania.


 
Wyjazdy na EXPO 2017 do Astany organizator BP Gryf.
na zamówienie, długość pobytu, program i świadczenia do uzgodnienia.

Proponujemy programy wyjazdów, propozycja:
1 dzień 22:50 wylot z Warszawy, przylot do Astany 8:45, bezpośrednie połączenie, 5h.
2 dzień zwiedzanie wystawy EXPO 2017.
3 dzień proponujemy przeznaczyć na zwiedzanie miasta.
4 dzień przelot powrotny Astana 13:00, WAW 14:15, bezpośrednie połączenie, 5h.
Zapewniamy świadczenia:
Bezpośredni przelot do Astany, czas lotu ok. 5 godzin.
Zakwaterowanie w dostępnych hotelach 3*, 4*, 5*.
Niezbędne transfery.
Bilet wejściowy na EXPO 2017 w Astanie.
Dodatkowe posiłki w atrakcyjnych restauracjach.
Lokalnych przewodników język angielskim, język polski ograniczona ilość.

Uwaga: Astana jest w ciągłej rozbudowie, posiada tylko5 hoteli 5*, 21 hoteli 4*, 17 hoteli 3*, (inny rodzaj zakwaterowanie 123 obiektów), dlatego proponujemy szybkie podejmowanie decyzji.

Rejsy między Warszawą a Astaną będą obsługiwane 4 razy w tygodniu na pokładzie Boeinga 737-800. W sezonie letnim wyloty z Warszawy będą realizowane w poniedziałki, środy, piątki i soboty o godzinie 22:50. Rejsy powrotne z Astany do Warszawy w każdy wtorek, czwartek, sobotę i niedzielę o godzinie 13:00.

Numer Rejsu

Dni operacji

Port wylotu

Port przylotu

Godzina wylotu

Godzina przylotu

Okres

podróży

Czas

lotu

Sezon

 

LO 195

1.3.5.6

WAW

TSE

22:50

7:45 +1

08.05 - 27.10.2017

4:55

Lato 2017

LO 196

 2.4.6.7

TSE

WAW

13:00

14:15

09.05 - 28.10.2017

5:15

Lato 2017

  
Dzień Narodowy Polski na EXPO 2017 został zaplanowany na 7 września 2017r., czyli na koniec.

Zwiedzanie i wycieczki po Astanie, sugestie:

City tour Astana 4 godziny; kto myśli, że wschód jest wschodem, a zachód jest zachodem? w Astanie przekona się że nie zawsze tak jest, bo miasto obala tą opinię. Astana jest wyjątkową symbiozą wschodniej i zachodniej tradycji, nowoczesności i historii, odwagi i racjonalności. Podczas wycieczki z BP Gryf będzie można  bliżej przyjrzeć się najbardziej atrakcyjnym budowlą architektonicznym. Zobaczymy  zabytki  nowoczesnej stolicy (Plac Niepodległości, Green Water Boulevard, Round Square) oraz  historię, plany dalszego rozwoju. Proponujemy trasę zwiedzania przez główne atrakcje miasta. Oprócz zwiedzania będzie wizyta w unikalnym centrum handlowo-rozrywkowym "Khan Shatyr", a także wyjazd windą na szczyt "Astana-Baiterek" nowoczesny pomnik, gdzie można podziwiać wspaniałą panoramę stolicy Kazachstanu ze specjalnego widokowego tarasu.

 
city tour Astana 4 godzinyzwiedzania miasta proponujemy; Ishym rzeka, dotrzemy do kazachskiego Eli Square. Zobaczymy uniikalny projekt - Pałac Pokoju i Zgody, piękny Hazrat Sulton meczet, odwiedzimy Narodowe Muzeum Historii Kazachstanu. Ostatnim punktem tej części  wycieczki będzie Pałac Niepodległości, zobaczymy dalekosiężne plany rozwoju Astanie w hali "Astana Układ do 2030 roku". W trakcie 2 dniowego programu zwiedzania Astany przejdziemy drogę od przeszłości do przyszłości poprzez teraźniejszość. Zrozumiemy losy tego wyjątkowego miasta i dumę współczesnego Kazachstanu. W trakcie pobytu w stolicy Kazachstanu zapewne też zobaczymy duże kontrasty tego kraju! Pamiętamy! że w Kazachstanie ciągle przebywa bardzo dużo polskich rodzin zesłanych tam przez stalina, a oni dalej czekają na powrót do Polski.city tour Astana 4 godziny i rejs: Ta trasa jest przeznaczona dla tych, którzy nie lubią zwykłych wycieczek i chcą dodać trochę romantyzmu w podróży. Astana mogła nigdy nie stać się stolicą gdyby nie było rzeki Ishym, która odegrała ważną rolę podczas przenoszenia stolicy Kazachstanu z Ałmaty do Astany. zwiedzanie rozpoczyna się od Placu Niepodległości, gdzie można zobaczyć pomnik Kazachski Eli, Hazrat Sulton Meczet, Pałac Pokoju i Zgody i inne obiekty architektoniczne. Następnie trasa wycieczka prowadzi Cię do lewego brzegu rzeki centrum biznesowego, budynki administracyjne, drapacze chmur, centrum handlowo-rozrywkowe. Dalej ponownie przechodzimy przez rzekę, aby rozpocząć wspaniały 40-minutowy rejs z nasypu w pobliżu kompleksu mieszkalnego Alatau Grand


city tour Astana Hop-On Hop-Off, samodzielne zwiedzanie, cały dzień:
Koncepcja wycieczki autobusem Hop-on Hop-off  jest prosta: bilet jest ważny przez cały dzień, a podczas tego dnia, można jeździć po mieście, wysiąść z autobusu na każdym z przystanków, zobaczymy zabytki znajduje się w odległości spaceru, a następnie wsiadamy na pokład kolejnych autobusów na trasie, aby kontynuować swoją podróż. Każdy autobus jest wyposażony w przewodnik audio w czterech językach: kazachskim, rosyjskim, angielskim i chińskim. Siedzenia pasażerów są wyposażone w gniazda słuchawkowe. W ścieżkach dźwiękowych przewodnika audio rozpoczyna odtwarzanie przy zbliżaniu się do atrakcji. Długość trasy: 33 km. Liczba przystanków: 10, Czas oczekiwania na przystanku: 5 minut, przerwa między autobusami: 30 - 40 minut, Godziny: 10.00 - 20.00.
 

 
 
Ceny biletów EXPO

Ceny biletów EXPO

EXPO 2017 - Energia Przyszłości, Kazachstan, Astana, organizator wyjazdów BP Gryf
 
Wystawie z roku 2017 przyświeca hasło „Energia Przyszłości”. Idealnie obrazuje ono problem przyszłorocznego EXPO, a więc temat alternatywnych źródeł energii. Logo wystawy to różnokolorowe płatki ułożone w okrąg symbolizujące energię i perpetuum mobile.
 
Podczas tej światowej wystawy trwającej przez okres trzech miesięcy (10.07. – 10.09.) państwa członkowskie przedstawią perspektywy wykorzystywania odnawialnych źródeł energii uwzględniając takie zalety jak utrzymywanie czystości ekologicznej i niskie koszty eksploatacji. Organizacja EXPO to wielkie wyróżnienie dla Kazachstanu, ponieważ wcześniej żadna międzynarodowa wystawa na taką skalę nie odbyła się w państwach Azji Środkowej. EXPO daje więc Kazachstanowi olbrzymie pole do popisu.
 
Notka: EXPO to cykliczne wystawy prezentujące dorobek kulturalny, naukowy i techniczny dorobek różnych narodów. Pierwsza tego typu wystawa miała miejsce w Londynie w 1751 jednak za prawdziwie międzynarodową wystawę uznaje się Wielką Wystawę, która odbyła się w tym samym mieście, ale sto lat później.

Rodzaje biletów

Bilet otwarty na jeden dzień trwania wystawy (oprócz weekendów)

Bilet otwarty na sobotę bądź niedzielę

Fixed day tickets (bilet na konkretny dzień)

Cena biletu (KZT)

6000 KZT

8000 KZT

4000 KZT (w dniu roboczym) bądź 6000 KZT (w weekendy)

Przybliżona cena biletu (PLN)

70 zł

90 zł

45 i 70 zł


UWAGA! Bilet otwarty należy wymienić na bilet na konkretny dzień minimum 24 godziny przed tymże dniem. Bilety wymienić można na stronie tickets.expo2017astana.com bądź w oficjalnych biurach EXPO 2017. Możliwość wymiany będzie dostępna od dnia 1-02-2017.

Expo 2017 w Astanie Kazachstan

 

 
Kazachstan Astana 10 top atrakcji

10 TOP atrakcji Astany - Kazachstan

Co warto zobaczyć w Astanie (ma to być nowszy Dubaj), propoyzcje:

Astana wycieczki i zwiedzanie


1. Wieża Bäjterek
Wieża została zbudowana w 2002 roku. Szybko stała się symbolem Astany i Kazachstanu. Znajduje się w nowym herbie Astany i na rewersie każdego banknotu waluty tenge. Taras widokowy tej stupięciometrowej wieży znajduje się w złotej kuli o średnicy 22 metrów. W kuli mieści się również galeria sztuki.

2. Muzeum Narodowe w Astanie
Muzeum zostało otwarte w 2014 roku w ramach programu „Dziedzictwo kulturowe”. Obiekt mieści się na głównym placu Astany – Placu Niepodległości. Budynek jest kazachstańskim centrum kultury. Muzeum korzysta z najnowocześniejszych technologii dostępnych dla zwiedzających m.in. z hologramów czy multimedialnych przewodników w trzech językach.
 
3. Pałac prezydencki Ak Orda
Pałac nie jest miejscem zamieszkania obecnego prezydenta – w budynku mieszczą się tylko biura oraz pomieszczenia reprezentacyjne. Obiekt jest centralnym miejscem Astany. Wokół pałacu znajdują się ogrody oraz bulwary. Nad kopułą budynku mieści się iglica, która symbolicznie wskazuje słońce. Kulę wieńczącą obiekt podtrzymuje orzeł wznoszący się ku słońcu.

4. Piramida Pokoju i Pojednania
Budynek został zbudowany w 2006 roku. W jego wnętrzu mieści się Kazachstański teatr operowy. Obiekt zbudowano z okazji organizacji III Kongresu Liderów Religii Światowych i Tradycyjnych. W przeszklonym wierzchołku piramidy znajduje się atrium i witraż Briana Clarke’a. Koszt budowy obiektu wynosił ok. 58 mln dolarów.

5. Chan Szatyr
Okrzyknięty największym namiotem świata Chan Szatyr powstał w 2010 roku. Jego budowa trwała cztery lata. Budowla jest wysoka na 150 metrów. W przejrzystym namiocie o powierzchni 23 tysięcy metrów kwadratowych umieszczono centrum handlowe. Mieści się tam również m.in. plaża oraz pole do minigolfa.

6. Kazachska Filharmonia Narodowa
Budowę obiektu ukończono w 2009 roku.  Nieregularny kształt budowli symbolizuje dynamikę muzyki, a ściany mają być nawiązaniem do płatków kwiatu. Główna sala jest jedną z największych tego typu pomieszczeń i przeznaczona jest dla 3500 słuchaczy. W miejscu tym odbywa się wiele koncertów – od muzyki poważnej do muzyki elektronicznej.

7. Sobór Zaśnięcia Matki Bożej w Astanie
Świątynia prawosławna należy do Kazachstańskiego Okręgu Metropolitalnego. Została oddana do użytku dla wiernych w roku 2010. Obiekt przeznaczony jest dla czterech tysięcy wiernych, a powierzchnia budynku przekracza dwa tysiące metrów kwadratowych.

8. Synagoga Beit Rachel
Największa synagoga Azji Środkowej została zbudowana w 2004 roku. Świątynia nie jest tylko miejscem modlitw. W budynku mieści się jeszcze biblioteka, muzeum, pokoje gościnne, a nawet przedszkole.

9. Oceanarium Duman
Oddalone o 3 tys. kilometrów od oceanu jest miejscem około 2 tys. zwierząt setki gatunków. Osiągnięto to dzięki odpowiedniemu systemowi filtrów i pomp. Specjalną atrakcją dla osób zainteresowanych historią będą mieszczące się w budynku cztery strefy tematyczne reprezentowane zabytkami poszczególnych regionów: Grecji, Stanów Zjednoczonych, Chin, Kazachstanu.

10. Budynek operowy
Budynek został oddany do użytku w 2013 roku. Budynek składa się z dwóch sal. Jedna z nich przeznaczona jest dla 1250 słuchaczy, a odbywają się tam występy nawet dla 120 muzyków. Druga z sal zmieści 250 osób i stworzona jest dla słuchaczy muzyki kameralnej. Na terenie obiektu znajduje się również restauracja.

11. Bulwar Nurzhol (Green Water Boulevard)
Jedna z głównych atrakcji Astany. Bulwar ciągnie się od Pałacu Ak Orda do centrum rozrywkowo-handlowego Chan Szatyr. Wzdłuż bulwaru znajdują się budynki zaprojektowane przez krajowych oraz zagranicznych architektów. Jedną z budowli jest wizytówka stolicy i całego Kazachstanu – wieża Bäjterek.

12. Round Square
Wielki astański plac składa się z dwóch poziomów: dolny poziom przeznaczony jest dla pieszych, a „góra” dla samochodów. Powierzchnia placu wynosi aż 70 tys. metrów kwadratowych. Dookoła placu rozmieszczone są budynki firm państwowych oraz Ministerstwo Energii i Zasobów Mineralnych.

13. Monument Kazach Eli
Śnieżnobiały pomnik zwieńczony pozłacaną figurą mitycznego ptaka Samruka znajduje się w pobliżu Piramidy Pokoju i Pojednania. Samruk symbolizuje pragnienie dalszego rozwoju obywateli Kazachstanu. Reliefy znajdujące się na podstawie budynku obrazują cztery kamienie milowe uzyskania niepodległości przez Kazachstan.

14. Pałac Niepodległości
Budynek pełni wiele funkcji urzędowych, ale w jego wnętrzu mieści się również nowoczesna galeria sztuki, galeria sztuki użytkowej oraz Muzeum Historii Astany. W budynku odbywają się również koncerty i wystawy oraz różnorakie uroczystości.
 
 

 

 
Astana wycieczki

Astana wycieczki

1/ Jednodniowa wycieczka po Astanie 
Jednodniowa wycieczka po Astanie (6 godzin) to świetna możliwość zwiedzenia najważniejszych punktów Kazachstańskiej stolicy. Przewodnik i kierowca spotykają się z wycieczkowiczem w astańskim hotelu. Wycieczka rozpoczyna się na Placu Niepodległości, na którym mieszczą się m.in. Piramida Pokoju i Pojednania oraz drugi największy w Azji Środkowej meczet. Później wycieczka przenosi się na lewy brzeg rzeki Iszym, gdzie podróżujący ma możliwość podziwiania panoramy miasta z punktu widokowego wieży Bäjterek. Zwiedzający przechadza się bulwarem Nurzhol prowadzący na Round Square. Wycieczkę wieńczy wizyta w „największym namiocie świata” będącym również centrum rozrywkowo-handlowym – Chan Szatyr.
Czas trwania wycieczki: 6 godzin
 

(k: ADT) Liczba podróżnych:

1

2

3

4

5

Cena od osoby (USD)

275 $

175 $

125 $

100 $

85 $

cena od osoby (PLN) ok.

1050 zł

670 zł

480 zł

390 zł

330 zł

Cena obejmuje: 1. Transport, 2. Wycieczkę po mieście z lokalnym przewodnikiem.
3. Bilety wstępu do obiektów turystycznych.

2/ Zwiedzanie miasta i rejs rzeką Iszym 
Interesująca wycieczka po Astanie z możliwością rejsu łodzią po rzece Iszym. Dzięki programowi wycieczki, podróżny odwiedzi najciekawsze miejsca stolicy Kazachstanu. Punktem startowym podróży jest Plac Niepodległości, gdzie mieszczą się liczne fontanny, drugi największy meczet w Azji Środkowej oraz Piramida Pokoju i Pojednania. Kolejnym punktem jest podróż lewym brzegiem rzeki Iszym, gdzie zwiedzający ma styczność z nowoczesną zabudową miasta. Wycieczkę wieńczy czterdziestominutowy rejs łodzią po rzece Iszym.
 

(k:ADT) Liczba podróżnych

1

2

3

4

5

Cena od osoby (USD)

175 $

100 $

75 $

60 $

55 $

cena od osoby (PLN) ok.

670 zł

390 zł

290 zł

230 zł

210 zł

Cena obejmuje: 1. Transport, 2. Wycieczkę po mieście z lokalnym przewodnikiem.
3. Bilety wstępów do obiektów turystycznych.

3/ Przechadzka trasą Millenium

Najlepszą metodą poznawania miasta są piesze wyprawy. Piesza podróż po Astanie daje możliwość obejrzenia nowoczesnej zabudowy miasta. Punktem startowym wycieczki jest centrum rozrywkowo-handlowe Chan Szatyr. W tym miejscu podróżujący spotyka się z przewodnikiem. Kolejnym punktem wycieczki jest przechadzka trasą Millenium. Zwiedzający może odwiedzić budynek astańskiej opery. Kontynuując program pieszej wędrówki podróżny wchodzi na Round Square przepełniony urzekającymi fontannami. Turysta przechadza się bulwarem Nurzhol i wchodzi na taras widokowy wieży Bäjterek podziwiając malowniczą panoramę miasta. Ostatnim miejscem, które zwiedza podróżny jest Plac Główny, gdzie mieszczą się budynki rządowe.
Czas trwania wycieczki: 2 godziny

(k: ADT) Liczba podróżnych:

1

2

3

4

5

Cena od osoby (USD)

60 $

40 $

35 $

30 $

30 $

cena od osoby (PLN) ok.

230 zł

160 zł

140 zł

120 zł

120 zł

Cena obejmuje: 1. Wycieczkę z przewodnikiem. 2. Bilety wstępu do obiektów turystycznych.
 
4/ Trzygodzinna wycieczka po Astanie
Trzy godziny spędzone w stolicy Kazachstanu zapewniają turyście zwiedzenie najważniejszych punktów nowoczesnego miasta. Kierowca i przewodnik odbierają wycieczkowicza z astańskiego hotelu. Wycieczka rozpoczyna się na Placu Niepodległości. Kolejnym punktem programu jest zwiedzanie drugiego największego meczetu Azji Środkowej. Następnie podróżny idzie bulwarem Nurzhol w kierunku wieży Bäjterek. Tam prowadzony jest na taras widokowy wieży, skąd roztacza się panorama stolicy. Zwieńczeniem wyprawy jest wizyta w centrum rozrywkowo-handlowym Chan Szatyr.
Czas trwania wycieczki: 3 godziny

(k: ADT) Liczba podróżnych:

1

2

3

4

5

Cena od osoby (USD)

125 $

75 $

55 $

50 $

40 $

cena od osoby (PLN) ok.

480 zł

290 zł

210 zł

200 zł

160 zł

Cena obejmuje: 1. Transport. 2. Wycieczkę z lokalnym przewodnikiem.
3. Bilety wstępu do obiektów turystycznych.

 

 
Kazachstan informacje praktyczne

Kazachstan informacje praktyczne

Kazachstan informacja syntetyczna dla polskich podróżnych odwiedzających Kazachstan (wg. MSZ)
 
Republika Kazachstanu
Stolica: Astana , Waluta: tenge (KZT)
Języki urzędowe: kazachski, rosyjski
Inne języki: uzbecki (na południu kraju)
Strefa czasowa: GMT/UTC + 6 (w stosunku do Warszawy: + 4 godziny).
 
WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE
Obywatele polscy udający się do Kazachstanu już nie muszą wyrabiać wizy.
 
PRZEPISY CELNE
Nie mają charakteru szczególnie restrykcyjnego i nie odbiegają od powszechnie przyjętych standardów. Przy przesyłaniu rzeczy osobistych do Kazachstanu kłopot mogą sprawić skomplikowane, czasochłonne i kosztowne procedury odprawy celnej. W takim przypadku, przedłużająca się procedura odprawy może spowodować naliczenie nieuzasadnienie wysokich opłat za składowanie przesyłki. W Kazachstanie nie ma możliwości uzyskania zwrotu podatku VAT. Dotyczy to tak turystów, jak i cudzoziemców pracujących w tym kraju w ramach kontraktów.
 
PRZEPISY PRAWNE
Nie ma ograniczeń co do wwozu i wywozu pieniędzy. Jednak aby uniknąć problemów przy przekraczaniu granicy, należy deklarować większe kwoty pieniędzy zarówno przy wwozie, jak i wywozie z Kazachstanu. W tym przypadku posiadane środki płatnicze należy wpisać do deklaracji celnej, wypełniając ją w 2 egzemplarzach; jeden egzemplarz z podpisem i pieczątką celnika należy zachować dla siebie. Jeżeli przy wyjeździe kwota środków wywożonych przewyższa kwotę środków wwożonych, należy przedstawić dokumenty potwierdzające legalność ich pochodzenia (np. dowody zakupu waluty w punktach jej wymiany lub w banku albo wydane przez bank dokumenty świadczące o wypłacie środków z konta walutowego). Bez przedstawienia dokumentów potwierdzających pochodzenie środków wwożonych (wywożonych) można wwieźć na terytorium Kazachstanu kwotę nie większą niż ekwiwalent 3.000,00 USD.
 
RELIGIA, OBYCZAJE
Kazachstan jest krajem wielowyznaniowym przy czym dominującą religią jest Islam.  Nie ma szczególnych norm zwyczajowych, których naruszenie mogłoby prowadzić do sytuacji konfliktowych. Turyści zwykle spotykają się ze zrozumieniem i życzliwością miejscowych.
 
PRZYDATNE INFORMACJE:
- nie ma problemu z zakupem podstawowych artykułów spożywczych czy środków czystości. Dość dobrze rozwinięta jest sieć sklepów spożywczo-przemysłowych, wiele czynnych jest całą dobę. Ceny są trochę wyższe niż w Polsce. Zwykle placówki handlowe czynne są także w weekendy i święta.
- praktycznie nie ma problemu z wymianą pieniędzy. W dużych miastach są liczne punkty wymiany walut, w których bezpiecznie można wymienić pieniądze, zazwyczaj po rozsądnym kursie.
- urzędy są czynne od 9.00 do 18.00 (niektóre do 19.00), z przerwą obiadową trwającą od 12.00 do 13.00 lub nawet do 14.00.
- jesienią 2006 r. zaczęto wprowadzać do obiegu nowe banknoty o zróżnicowanym formacie, które w praktyce wyparły już, rzadko dziś spotykane banknoty starego wzoru.
- całe terytorium Kazachstanu objęte jest dwoma strefami czasowymi: + 5 godz. w stosunku do czasu warszawskiego zimą, a latem + 4 godz (czas astański); +4 godz. w stosunku do czasu warszawskiego zimą, a latem + 3 godz  - czas zachodnio-kazachstański
-  telefony alarmowe: - pogotowie ratunkowe: 03 lub 103
- policja: 02 lub 102 - straż pożarna: 01 lub 101
- zintegrowany system ratowniczy (służba reagowania w sytuacjach nadzwyczajnych): 112.
 
dodatkowe informacje o Kazachstanie można znaleźć na stronach internetowych:
http:// www.mfa.kz/
http:// www.khabar.kz/
http:// www.kazakhstan-gateway.kz/
http:// expat.nursat.kz/
http:// ru.government.kz/
 
 
Expo jest od 1751 roku

Expo jest od 1751 roku

EXPO to już wiekowa i światowa ekspozycja;  wystawa prezentuje dorobek ludzkości, postęp i rozwój. Sugeruje kierunki,  przyszłość i możliwy rozwój naszej cywilizacji. Prezentuje dorobek naukowy, techniczny i kulturalny, krajów i narodów świata. Pierwsza wystawa EXPO odbyła się w 1751r. w Londynie i następne w 1851, 1862 roku.

Nasza prezentacja historii EXPO:

Gdzie byliśmy dokąd zmierzamy?


 

ś
Gdzie byliśmy dokąd zmierzamy? 
Formularz kontaktowy
 
 
 
 
 
 
 
 

Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe

W ciągu 24 godzin lub wcześniej, postaramy się wysłać propozycje, lub zadać dodatkowe pytanie uzupełniające. Prosimy pamiętać im więcej, im bardziej szczegółowe będzie zapytanie ułatwi nam i przyspieszy opracowanie oferty zgodnej z oczekiwaniami, udzielenie odpowiedzi.

 
 
 
Wyjazdy ligowe mecze piłkarskie z biletem na mecz, dobre pakiety z hotelem i dodatkowe świadczenia
 
 
 
 
 
 
 
Włochy lato - losowo wybrane oferty z włoskich regionów przy plaży
 
 • Apartamenty w Lido di Savio

  Zakwaterowanie w apartamentach dla 4-6 osób w różnej lokalizacji w obrębie miejscowości Lido di Classe/Lido di Savio.
 • Hotel Mediterraneo

  Hotel posiadający własny basen, położony blisko plaży.
 • BELVEDERE rezydencja

  Zakwaterowanie w partamentach w Lido Adriano dla 6 osób. W miasteczku jest piękna piaszczysta plaża oraz możliwość uprawiania sportów wodnych.
 • Altomare Rezydencja

  Obiekt usytuowany w niedalekiej odległości od plaży w miejscowości Riccione często odwiedzanej przez turystów szukających odpoczynku letniego na plaży. Miejscowość ta leży niedaleko miasta Rimini.
 •  
 • Girasoli Rezydencja

  Zakwaterowanie w apartamentach dla 2-4 osób, w centrum, basen, przy plaży.
 • Hotel Meeting

  Zakwaterowanie w hotelu z polską obsługą usytuowanym w centrum miasteczka, niedaleko plaży.
 • Alexia Palace

  Hotel o wysokim standardzie, zakwaterowanie w pokojach spełniających oczekiwania najbardziej wymagających gości.
 • Internazionale Residence

  Zakwaterowanie w apartamentach dla 2-6 osób, w centralnym miejscu Marina Centro, przy plaży.
 •  
 
 
 • Lotniczy Weekend w Toskanii

  Lotniczy Weekend w Toskanii, Florencja, Siena, Piza
 • Club Degli Amici Camping Village

  Ośrodek położony nad samym morzem na granicy dwóch regionów: Toskanii i Lacjum,Blisko portu lotniczego Rzym. Zakwaterowanie w domkach letniskowych.
 • Wycieczka Lotnicza Do Toskanii

  Wycieczka do Toskanii z programem zwiedzania i wylotem z Krakowa. W programie zwiedzanie Florencji oraz Bolonii.Zakwaterowanie Hotelu **** Together Inn o wysokim standardzie,posiada basen, zaplecze fitness i welness.
 • Hotel Roccamare

  Hotel o wysokim standardzie ,przy plaży, pokoje z widokiem na las lub morze, blisko miejscowości Rocchette.
 •  
 • PIZA

  Hotel w Pizie,w pobliżu centrum starego miasta. Możliwość zwiedzenia z przewodnikiem Piazza dei Miracoli.
 • Talamone Camping Village - wioska

  Zakwaterowanie w dwupokojowych Domkach Michelangelo, plaża 500 metrów, kursy windsurfinku i kitesurfinku.
 • Park Hotel Zibellino

  Zakwaterowanie w hotelu z basenem w regionie Toskania w miejscowości Castiglione della Pescaia....
 • Toskania wille domki Holiday House opcja 1

  Ciekawe wakacje, wille w Toskanii
 •  
 
 
 
 • Weekend w Rzymie

  Wyjazdy do Rzymu. Program zwiedzania do indywidualnego ustalenia...
 • RZYM - zwiedzanie zabytków UNESCO

  Całodniowe zwiedzanie z przewodnikiem
 • Lazio Rzym mecze

  Wyjazd na mecz Lazio Rzym z biletem oraz atrakcyjny weekend
 • Rzym- Florencja - Capri

  10 dniowa wycieczka do Włoch. Zwiedzanie m.in.: Wenecja, San Marino, Asyż, Rzym, Watykan, Monte Cassinio, rejs na wyspę Capri, Pompeje, Florencja.
 •  
 • Residence T-Village

  Zakwaterowanie w apartamentach w rezydencji położonej w niewielkiej odległości od morza w miejscowości Anzio...
 • Hotel Golden Beach

  Zakwaterowanie w hotelu położonym w starożytnym miasteczku morskim Fregenae w prowincji Rzym.
 • AS Roma mecze

  Wyjazd na mecz AS Roma z biletem oraz atrakcyjny weekend
 •  
 
 • Hotel Villa Romana

  Zakwaterowanie w hotelu nad morzem w regionie Kampania. Dogodne miejsce na wycieczki m.in. : Pompeje, Sorrento, Positano, Amalfi, Ravello, Ischia, Capri...
 • Hotel Terme Park Imperial

  Hotel na wyspie Ischia, SPA, odnowa biologiczna
 • Rezydencja Parco Elena

  Zakwaterowania w apartamentach dla 2/3/4/5/6 osób w pobliżu gór w rezydencji z basenem...
 • Hotel Raito

  Hotel usytuowany w niewielkiej miejscowości turystycznej, gwarantuje ciche i spokojne wakacje niedaleko Salerno...
 •  
 • Baia Della Molpa wioska turystyczna

  Wioska turystyczna otoczona jest laskiem piniowym, posiada kilka rodzajów zakwaterowania.
 • Pineta Varca dOro

  Ośrodek wypoczynkowy oferujący zakwaterowanie w apartamentach i pokojach przy plaży...
 • Hotel Leucosya

  Zakwaterowanie w hotelu w pokojach dla 1/2/3/4 osób. Hotel mieści się w malowniczym, nadmorskim miasteczku Casal Velino Marina na południu Włoch...
 • Iris Hotel Ischia

  Ischia czarująca wyspa, hotel blisko plaży, termy
 •  
 
 
 • Le Dune Village

  Kompleks wakacyjny apartamenty niedaleko piaszczystej plaży, 15 km od Messyny.
 • Delfino Beach Hotel i Apartamenty

  Zakwaterowanie w apartamentach oraz pokojach hotelowych w słonecznej Sycylii...
 • Hotel Carasco

  Hotelu położonym na pięknej i słonecznej wyspie Sycylia. W okolicy znajduje się odkryty basen.
 • Sycylia - wycieczka objazdowa

  Wycieczka na Sycylię. Zwiedzanie m.in.: Cefalu, Castelbuono, Monreale, Palermo, Erice, Salinagrande, Selinunt, Agrigento, Syrakuzy, Etna, Taormina, Wyspy Liparyjskie, Vulcano, Lipari
 •  
 • Fly & Drive Sycylia

  8 dni zwiedzania słonecznej Sycylii samochodem.
 •