Biuro organizuje wyjazdy turystyczne & wyjątkowe eventy od 1994 r.
   Dbamy o jakość, bo ilość przychodzi każdego roku jak w turystyce i gospodarce.

 

32 206 96 05

32 253 05 37
pon-pt: 9-17, sob: 10-13
 
Oferty dnia
 
 
BP Gryf nowy adres też Centrum
  Katowice ul. Opolska 17,
  tel. 32 206 9605, 32 253 0537
  telefon kom. 509 377 825
  Zapraszamy, zobacz dojazd
 
Wakacje wyloty z Niemiec
blog.gryftravel.pl
 
 
Wycieczka Ryga Sztokholm Turku Helsinki Tallin

Wycieczka Ryga Sztokholm...

Wycieczka Ryga Sztokholm Turku Helsinki Tallin, autokar plus promy, niska cena.
 

Wycieczka promami i autokar Ryga Sztokholm Turku Helsinki Tallin
Przykładowy program bez noclegów na lądzie.

Oferta całoroczna dla grup na zamówienie, zapytanie.

Atrakcyjna wycieczka autokar i promy.


 
 
 
1 Dzień wyjazd autokarem z Polski.
Godz. ..16:00... wyjazd w kierunku Rygi, przyjazd zależnie od miasta wyjazdowego, z KTW 960 km / 16h.
 
2 Dzień jesteśmy autokarem w Rydze ok. 08:00
 
Przyjazd do Rygi, zwiedzanie: Stare Miasto: kościół św. Piotra, Dom Bractwa Czarnogłowych, Ratusz, protestancka katedra NMP (największy kościół w krajach bałtyckich), plac Katedralny , zespół średniowiecznych kamieniczek - Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, Zamek Ryski, Parlament, fragment murów obronnych z Basztą Prochową.

Wycieczka promami i autokar Ryga Sztokholm Turku Helsinki Tallin.
 
Prom wypłynięcie późnym popołudniem zaokrętowanie na prom 16:00, wypłynięcie z Rygi 17:30 do Sztokholmu.
Nocleg na promie kabiny oraz wieczorne stałe atrakcje!
 
3 Dzień przypłynięcie promem do Sztokholmu 10:30
 
Śniadanie na statku, w okrętowanie w Sztokholmie. Zwiedzanie miasta: ratusz miejski, Pałac Królewski, stare miasto Gamla Stan, muzeum Vasa przybliżające historię XVII wiecznego okrętu wojennego, który zatonął w 1628 r. w trakcie swojego pierwszego rejsu.

Wycieczka Ryga Sztokholm Turku Helsinki Tallin

 
Zaokrętowanie 18:00, wypłynięcie 19:30 ze Sztokholmu do Turku.
Nocleg na promie kabiny oraz wieczorne stałe atrakcje!
 
 
4 Dzień przypłynięcie promem do Turku 07:00.
 
Po wczesnym śniadaniu wyokrętowanie w fińskim porcie Turku. Spacer po starówce najstarszego fińskiego miasta i historycznej stolicy Finlandii, które w XVI wieku było siedzibą Jana Il Waz i jego żony Katarzyn Jagiellonki: zamek Turun Linna, gotycka katedra i główny plac targowy (ok. 2h)

Atrakcyjne wyjazdy, wycieczki autokar i prom.

Przejazd autokarem (170 km / 2-3 h) do Helsinek zwiedzanie współczesnej stolicy Finlandii aleja Mannerheima i budynek Parlamentu, wykuty w skale kościół  protestancki Temppeliauko, Park Sibeliusa z oryginalnym pomnikiem kompozytora przypominającym gigantyczne organ i sławny stadion olimpijski z pomnikiem Paavo Nurmiego, najwybitniejszego długodystansowca świata lat 30-t ch XX wieku. Spacer po centrum: Plac Senacki z Katedrą Luterańską i pomnikiem cara Aleksandra li, prawosławny Sobór Uspienski, (2-3h)

 
Helsinki zaokrętowanie 16:00, wypłynięcie 18:30 do Talinna.
Nocleg na promie kabiny oraz wieczorne stałe atrakcje!
 
 
5 Dzień przypłynięcie promem do Tallina.
Tallin po 3h przypłynięcie, ale wyokrętowanie 9:00.
 
Po śniadaniu w okrętowanie w porcie w Tallinie. Piesze zwiedzanie Tallińskiej  Starówki  -  Górne Miasto (Wzgórze Tompea, zamek z wieżą Długi Herman, katedra Aleksandra Newskiego, Katedra Damska, baszta Kiek in de Kok i mur miejskie, Dolne  Miasto rynek,  ratusz, kamieniczki starego miasta, Trzy Siostry, baszta Gruba Małgorzata (4h).

Atrakcyjne wyjazdy, wycieczki autokar i prom.
 
Póżnym popołudniem, autokarem wyjazd w drogę powrotną w kierunku Polski, przejazd nocny. Dla komfortu wskazany dodatkowy nocleg na tasie, zależnie od miejsca docelowego.Umożliwi to zobaczenie jednego z atrakcynych  miast, miejsc na trasie, np. Wilno.  Z Tallina do KTW 1270 km. Możliwe inne modyfikacje, przykłady poniżej.
 
6-7 Dzień przyjazd do Polski, miasto wg. uzgodnienia.
 
Pakiet od ok. 900 zł osoba, przykładowa kalkulacja wyjazdu, wycieczki z autokarem od KTW zakwaterowanie na promach. Dla grupy od 40 osób!
 
Pakiet zawiera: Transport autokar od KTW, 3 noclegi na promach w kabinie 4 osobowej wewnętrznej, 3 śniadania bufetowe, kabina dla obsługi, opieka pilota z Polski, ubezpieczenie KL/NNW, TFG. Rejs nocny Ryga - Sztokholm, rejs nocny Sztokholm - Turku, rejs Helsinki - Tallinn.
 
Opcje dodatkowe: obiad Ryga i na promach do ustalenia / menu lub samodzielne zakupy. Bilety wstępu, wiele bezpłatnych muzeów w Sztokholmie. Lokalny przewodnik wg. zamówienia. Zakwaterowanie w kabinach zewnętrznych oraz dla 2 osób.
 
Dodatkowe informacje, uwagi do oferty:
Promy - podczas wycieczki 3 noce spędzam na promach  na trasach od Rygi do Sztokholmu, ze Sztokholmu do Turku (Finlandia) oraz z Helsinek do Tallina (3 godzinny rejs oraz nocleg na promie w porcie w Tallinie)
Grupa zakwaterowana jest w 4 osobowych kabinach wewnętrznych. W skład  kabin wchodzą 2 łóżka piętrowe, mały stolik i łazienka z umywalką, prysznicem i WC. Kabiny mają powierzchnię 8 m2 urządzone funkcjonalnie, bez okna. Zapewniona jest pościel i ręczniki. Kabin dla grup są zawsze  blisko  siebie  w jednym korytarzu.

Atrakcyjne rejsy i wycieczki do Skandynawii.
 
Rejsy usługi armatora Tallink-Silia line. Są to największe i najnowocześniejsze linie promowe na Bałtyku. Statki Tallinku to bardzo duże jednostki (mogące pomieścić 2500-3000 pasażerów). Dzięki wielkości statków oraz nowoczesnym systemom  zapobiegającym  przechyłom, kołysanie promu nawet przy większej fali jest odczuwalne w niewielkim stopniu. Na promach grupa może korzystać ze wszystkich atrakcji nieodpłatnie. Każdego wieczoru odbywają się koncert muzyczne z pokazami tanecznymi, akrobatycznymi (na każdym promie prezentowany jest inny program artystyczny ). Młodzież może korzy stać z dyskoteki. Każdy może zrobić zakup w sklepie, możliwe są płatności w euro jak i koronach szwedzkich.
 
Dodatkową atrakcją jest możliwość rano i podczas wypłynięcia podziwiania z pokładu  promu Archipelagu Sztokholmskiego. Prosimy zabrać ze sobą na wszelki wypadek  czapki oraz cieplejsze ubranie.

Skandynawia wyjazdy, wycieczki, organizator.
 
Więcej informacji o promach, zdjęcia i opis znajdą Państwo na naszych dodatkowych odsłonach, artykułach. Zapraszamy do kontaktów BP Gryf, dostosujemy Państwa wyjazd do potrzeb. Programy dla firm, motywacyjne wiemy jak to trzeba zrobić. Mogą to też być mniejsze grupy rodzinne, towarzyskie. Indywidualne osoby na zamówienie są możliwe, bez obsługi pilota i wew. przejazdy wg. kosztów.
 
Transport - podczas całej w cieczki towarzysz nam autokar (płynie z grupą na każdym promie). Podczas zwiedzania miast korzystam z własnego autokaru. Podczas rejsów część bagażu może pozostać w autokarze.
 
Wyżywienie - przed przyjazdem do Rygi, rano zatrzymujemy się na dłuższy postój (śniadanie ). W miejscu postoju można korzystać  z toalet , zakupić ciepły  napój lub posiłek. Pierwszym  posiłkiem  na wycieczce jest obiad w Rydze (ok godz. 15:00) Obiad jemy w restauracji Lido, gdzie każdy może z szerokiej gamy dań wybrać coś dla siebie. 3 śniadania oraz 2 obiad jemy na promie. Są to bardzo obfite bufet szwedzkie (do wyboru ponad 80 potraw), napoje zimne (soki, woda, napoje gazowane) oraz herbata bez limitu, deser , lody. Obiady są serwowane 2,5 godzin . W menu dostępne są też dania wegańskie, bezglutenowe.
 
Obiad w Tallinie przed wyjazdem do Polski przewidziany jest we własnym zakresie. Całą grupą idziemy do restauracji Lido w Tallinie i podobnie jak w Rydze, każdy może wybrać na co ma ochotę.  Koszt obiadu  to około 8 euro/osobę Istnieje możliwość  zamówienia  voucherów  dla grup  oraz dodania  tej kwot  do cen wycieczki. Sugerujemy zabrać ze sobą drobną przekąskę na czas zwiedzania (baton, kanapka, kabanos etc.) oraz napoje.

Możliwość modyfikacji trasy, np: aby uniknąć długiej drogi autokarem z Tallina płyniemy spowrotem do Sztokholmu, dalej do Gdańska. Pomijając Tallin z Helskinek płyniemy do Gdańska.
 

 

 
Formularz kontaktowy
 
 
 
 
 
 
 
 

Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe

W ciągu 24 godzin lub wcześniej, postaramy się wysłać propozycje, lub zadać dodatkowe pytanie uzupełniające. Prosimy pamiętać im więcej, im bardziej szczegółowe będzie zapytanie ułatwi nam i przyspieszy opracowanie oferty zgodnej z oczekiwaniami, udzielenie odpowiedzi.

 
 
 
Wyjazdy ligowe mecze piłkarskie z biletem na mecz, dobre pakiety z hotelem i dodatkowe świadczenia
 
 
 
 
 
 
 
Włochy lato - losowo wybrane oferty z włoskich regionów przy plaży
 
 • Riviera Residence

  zakwaterowanie w apartamentach dla 2-4 osób, ogród z basenem, w pobliżu centrum jeździeckie, przy plaży.
 • Mediterraneo Residence

  Zakwaterowanie w apartamentach 2-4 osobowych, w pobliżu Kampanii i Basilicata, przy plaży.
 • Terminus Residence

  Zakwaterowanie w apartamentach dla 2-6 osób, prywatna plaża, Spa.
 • Girasoli Rezydencja

  Zakwaterowanie w apartamentach dla 2-4 osób, w centrum, basen, przy plaży.
 •  
 • Auriga rezydencja

  Kompleks wypoczynkowy, zakwaterowanie w apartamentach dla 2 - 4 osób, przy plaży
 • Alexia Palace

  Hotel o wysokim standardzie, zakwaterowanie w pokojach spełniających oczekiwania najbardziej wymagających gości.
 • Rezydencja Art

  Rimini popularne miejsce dla wypoczynku letniego, apartamenty z kuchnią.
 • Hotel Mediterraneo

  Hotel posiadający własny basen, położony blisko plaży.
 •  
 
 
 • Toskania - wycieczka objazdowa

  Wycieczka do Włoch. Zwiedzanie m.in.: Dolomity, Jezioro Garda, Sirmione, Werona, Bergamo, Mediolan, Cinque Terre, Piza, Siena, Florencja.
 • Residence Rex Lo Scoglietto

  Rezydencja, zakwaterowanie w apartamentach dla 2-6 osób w Punta Ala, basen. Obiekt położony niedaleko plaży, 500 m od centrum.
 • Hotel Roccamare

  Hotel o wysokim standardzie ,przy plaży, pokoje z widokiem na las lub morze, blisko miejscowości Rocchette.
 • Rezydencja Stella del Mare

  Rezydencja , apartamenty dla 3-5 osób, basen, 300 m do plaży, 3 km do miasteczka Vada.
 •  
 • Fiorentina mecze

  Wyjazd na mecz Fiorentina z biletem oraz atrakcyjny weekend
 • PIZA

  Hotel w Pizie,w pobliżu centrum starego miasta. Możliwość zwiedzenia z przewodnikiem Piazza dei Miracoli.
 • Park Hotel Zibellino

  Zakwaterowanie w hotelu z basenem w regionie Toskania w miejscowości Castiglione della Pescaia....
 • Wycieczka do Toskanii 4-5 dni samolotem

  Wycieczka do Toskanii samolotem, zwiedzanie Florencji, Pizy, Siena oraz Bolonii.
 •  
 
 
 
 • Lazio Rzym mecze

  Wyjazd na mecz Lazio Rzym z biletem oraz atrakcyjny weekend
 • Hotel Golden Beach

  Zakwaterowanie w hotelu położonym w starożytnym miasteczku morskim Fregenae w prowincji Rzym.
 • Rzym- Florencja - Capri

  10 dniowa wycieczka do Włoch. Zwiedzanie m.in.: Wenecja, San Marino, Asyż, Rzym, Watykan, Monte Cassinio, rejs na wyspę Capri, Pompeje, Florencja.
 • AS Roma mecze

  Wyjazd na mecz AS Roma z biletem oraz atrakcyjny weekend
 •  
 • Residence T-Village

  Zakwaterowanie w apartamentach w rezydencji położonej w niewielkiej odległości od morza w miejscowości Anzio...
 • RZYM - zwiedzanie zabytków UNESCO

  Całodniowe zwiedzanie z przewodnikiem
 • Weekend w Rzymie

  Wyjazdy do Rzymu. Program zwiedzania do indywidualnego ustalenia...
 •  
 
 • Hotel Terme Letizia

  Hotel na Ischia, baseny, termy, SPA
 • Neapol SSC mecze

  Wyjazd na mecz Napoli z biletem oraz atrakcyjny weekend
 • Hotel Leucosya

  Zakwaterowanie w hotelu w pokojach dla 1/2/3/4 osób. Hotel mieści się w malowniczym, nadmorskim miasteczku Casal Velino Marina na południu Włoch...
 • Iris Hotel Ischia

  Ischia czarująca wyspa, hotel blisko plaży, termy
 •  
 • Hotel Villa Romana

  Zakwaterowanie w hotelu nad morzem w regionie Kampania. Dogodne miejsce na wycieczki m.in. : Pompeje, Sorrento, Positano, Amalfi, Ravello, Ischia, Capri...
 • Pineta Varca dOro

  Ośrodek wypoczynkowy oferujący zakwaterowanie w apartamentach i pokojach przy plaży...
 • Baia Della Molpa wioska turystyczna

  Wioska turystyczna otoczona jest laskiem piniowym, posiada kilka rodzajów zakwaterowania.
 • Hotel Terme Park Imperial

  Hotel na wyspie Ischia, SPA, odnowa biologiczna
 •  
 
 
 
 
 
Włochy zima narty losowe oferty z wybranych obszarów narciarskich
 
 
 
 
 
 • Rezydencja Baita Antlia

  Zakwaterowanie w rezydencji znajdującej się przy wyciągach w Arabbie
 • Villagge Precomun

  Zakwaterowanie w apartamentach dla 4-6 osób w rejonie Arabby, 250 m od wyciągu
 • Rezydencja MARMOLADA

  Rezydencja położona w Bosco Verde na wysokości 1.200 m n.p.m. w obrębie obszaru narciarskiego Arabba-Marmolada...
 •  
 
 
 
 
Austria zima narty losowe oferty z wybranych obszarów narciarskich
 
 • Apartamenty Sukar

  Apartamenty, dobre warunki narciarskie, 2 kompleksy basenów termalnych, blisko Polski, terminy free ski.
 • Apartamenty Zum Regenbogen

  Apartamenty w dobrym regionie narciarskim, 2 kompleksy basenów termalnych, blisko Polski, terminy free ski.
 • Haus ANNI

  Pensjonat ze śniadaniem, 2 kompleksy basenów termalnych, blisko Polski, terminy free ski.
 • HAUS AM ROMERBAD

  Apartamenty w ścisłym centrum, 2 kompleksy basenów termalnych, wszystko w jednym miejscu, blisko Polski, terminy free ski.
 •  
 
 • Apartamenty Sukar

  Apartamenty, dobre warunki narciarskie, 2 kompleksy basenów termalnych, blisko Polski, terminy free ski.
 • Apartamenty Zum Regenbogen

  Apartamenty w dobrym regionie narciarskim, 2 kompleksy basenów termalnych, blisko Polski, terminy free ski.
 • Haus ANNI

  Pensjonat ze śniadaniem, 2 kompleksy basenów termalnych, blisko Polski, terminy free ski.
 • HAUS AM ROMERBAD

  Apartamenty w ścisłym centrum, 2 kompleksy basenów termalnych, wszystko w jednym miejscu, blisko Polski, terminy free ski.
 •