Biuro organizuje wyjazdy turystyczne & wyjątkowe eventy od 1994 r.
   Dbamy o jakość, bo ilość przychodzi każdego roku jak w turystyce i gospodarce.

 

32 206 96 05

32 253 05 37
pon-pt: 9-17, sob: 10-13
 
Oferty dnia
 
 
BP Gryf adres centrum miasta

Polska i Ukraina Solidarność   
   Katowice ul. Opolska 17,
   tel. 32 206 9605, 32 253 0537
   telefon kom. 509 377 825
   kontakty i zobacz dojazd

 
Komunikaty BP Gryf
Wakacje wyloty z Niemiec
Blog BP GRYF
Reklama tylko dobre opcje

Markowe zegarki dla Pana | dobry-sklep.eu

Markowe zegarki turystyczne
pytaj o zniżki dla klientów BP Gryf

 
 
 

Regaty o Puchar Ameryki w Barcelonie 2024 r.

Przygotuj się na 37Th Puchar Ameryki w Barcelonie, tego widowiska nie można pominąć. Od ponad 150 lat, najlepsi żeglarze z całego globu rywalizują o najstarsze i najbardziej prestiżowe trofeum w świecie sportu. Przyjrzyj się wyjątkowemu wydarzeniu, jakim są regaty o Puchar Ameryki. Legendarny Puchar Ameryki to obecnie pokaz technologicznej i sportowej doskonałości. Warto wiedzieć, że jego początki sięgają pierwszej Wystawy Światowej, która odbyła się w Londynie w 1851 roku.
 

Zaplanuj termin i rezerwacje z BP Gryf, regaty i mecz FCB.
 
W terminach Regat o Puchar Ameryki mamy mecze FC Barcelony, warto tam być!
25-08-2024 Barca v Athletic Bilbao & 22 sierpnia ceremonia otwarcia Pucharu Ameryki 2024
01-09-2024 Barca v Real Valladolid
25-09-2024 Barca v Getafe
20-10-2024 Barca v Sevilla

Od 22 sierpnia do 23 października 2024 roku Barcelona będzie bijącym sercem świata sportu, gdy do miasta zawita Puchar Ameryki, ale to będzie Puchar inny niż wszystkie. Dla widzów będzie to jedno z najbardziej dostępnych wydarzeń Pucharu Ameryki w historii z doskonałą widocznością na całej plaży w Barcelonie, podczas gdy na plaży Bogatell i wzdłuż Plaça del Mar zostaną zainstalowane dwie dedykowane strefy kibica i obszary widokowe z dużymi ekranami, strefami gastronomicznymi. Żeglarze, zespoły trenują już w Barcelonie od początku czerwca! już są wycieczki i zwiedzanie boksy drużyn i biegi treningowe. Połącz wyjazd z meczem Barca v Monaco Gamper Cup 12 sierpnia.

Regaty o Puchar Ameryki w Barcelonie 2024 r. | BP Gryf wyjazdy
 
Regaty o Puchar Ameryki (ang. America’s Cup) to międzynarodowe regaty żeglarskie jachtów pełnomorskich, rozgrywane od 1851 r. W przypadku 37. edycji Pucharu Ameryki Louis Vuitton w Barcelonie wszystkie wydarzenia można oglądać za darmo na lądzie i na wodzie. Położony wokół Port Vell i wzdłuż plaży do Port Olimpic, świat żeglarstwa uczynił Barcelonę swoim domem dla tego, co zapowiada się na jeden z najbardziej intensywnych Pucharów Ameryki w 174-letniej historii imprezy.
Legendarny Puchar Ameryki to obecnie pokaz technologicznej i sportowej doskonałości. Warto wiedzieć, że jego początki sięgają pierwszej Wystawy Światowej, która odbyła się w Londynie w 1851 roku. 
 
Czym jest Puchar Ameryki: wyścig bez drugiego miejsca!
Jest to najstarsze międzynarodowe trofeum sportowe – pochodzące z 1851 roku – i jest jednym z najtrudniejszych przedsięwzięć sportowych. New York Yacht Club, jeden z najbardziej prestiżowych klubów na świecie, posiadał trofeum przez 132 lata, zanim stracił je w 1983 roku na rzecz Australii. Od tego czasu Puchar zdobywały tylko drużyny ze Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii i Nowej Zelandii. Aktualnym obrońcą Pucharu Ameryki jest Emirates Team New Zealand, reprezentujący Royal New Zealand Yacht Squadron.
 
Wszystkie bazy drużyn będą zlokalizowane na terenie Port Vell i otoczone wioską Pucharu Ameryki, w której codziennie będą mogły przebywać dziesiątki tysięcy widzów. Tor wyścigowy, tuż za falochronami wejściowymi do portu, znajduje się przed strefami kibica, platformami widokowymi na plażę i strefą gościnną, aby zapewnić doskonały widok.

Regaty o Puchar Ameryki w Barcelonie 2024 r. | BP Gryf wyjazdy
 
Kluczowe daty dla 37 edycji Regat Louis Vuitton o Puchar Ameryki, wyścigi startują zazwyczaj o 14:00:
Regaty eliminacyjne: 22 - 25 Sierpień
Puchar Louisa Vuittona w rundzie każdy z każdym: 29 sierpień - 8 wrzesień
Półfinały Pucharu Louisa Vuittona: 14 - 19 wrzesień
Finały Pucharu Louis Vuitton: 26 wrzesień - 5 październik
Youth America's Cup odbędzie się w dniach 17 - 22 września, z finałem 26 września.
Puchar Ameryki Kobiet odbędzie się w dniach 5 -13 października.
Finał 37 wyścig o Pucharu Ameryki - Louis Vuitton 12 - 27 października

Wyścig bez drugiego miejsca. Albo wygrywasz, albo przegrywasz, i tak jest od ponad 170 lat. W październiku drużyna Defender Emirates Team New Zealand zmierzy się ze zwycięzcą Louis Vuitton Cup (Challenger Selection Series) w meczu składającym się z 13 wyścigów. Każdy wyścig będzie pojedynkiem bezpośrednim między dwiema drużynami, w którym zwycięzca otrzyma jeden punkt, a przegrany żadnego. Drużyna, która pierwsza zdobędzie siedem punktów, zostanie zwycięzcą 37. Pucharu Ameryki i obrońcą 38. Pucharu Ameryki (za 4 lata..)

Do Barcelony na Regaty o Puchar Ameryki w 2024 r. i mecz FCB.

Tysiące sympatyków żeglarstwa z całego światy w tych dniach od 22 sierpnia do 21 października 2024 roku przyjedzie do Barcelony! Chcesz zobaczyć fragment regat! Nie można zwlekać z decyzją, dobre hotele będą wypełnione tym wydarzeniem, mecze FC Barcelony oraz licznymi imprezami kulturalnymi.
 
TOP wydarzenia sportowe i kulturalne w Barcelonie od wielu lat obsługuje BP Gryf. 
 
Doradzimy jaki termin wybrać, aby zobaczyć jak najwięcej wyścigów. Każdego dnia w fazie regat pretendentów można zobaczyć od 4 do 6 wyścigów. Obrońcą Pucharu Ameryki jest zespół Emirates Team New Zealand reprezentujący Royal New Zealand Yacht Squadron i będzie uczestnikiem finałowych regat.
 
Puchar Ameryki to wyścig, w którym nie ma drugiego miejsca. Albo wygrywasz, albo przegrywasz i tak jest od ponad 170 lat.
 
Ile drużyn rywalizuje w Pucharze Ameryki? sześć drużyn.
Puchar Ameryki to międzynarodowe zawody żeglarskie, które zwykle odbywają się co trzy do czterech lat. W tym roku w fazie wstępnej bierze udział sześć drużyn, a główne wydarzenie odbędzie się w Barcelonie od sierpnia 2024 r
 
Jak oglądać wyścigi? W przypadku 37. edycji Pucharu Ameryki Louis Vuitton w Barcelonie wszystkie wydarzenia można oglądać za darmo na lądzie, specjalne sektory. Wyścigi startują zazwyczaj o 14:00, wcześniej organizowane są różne opcje, zwiedzania, zobaczenia box-ów drużyn i terenu trasy wyścigów, ceny od 15€.

Oglądanie sasmych wyścigów free lub kilka możliwości.
(1) Strefa KLUB AC37: Oficjalny program gościnności został stworzony, aby przenieść Twoje wrażenia z Pucharu Ameryki na wyższy poziom. Ze szczególnym naciskiem na gastronomię i rozrywkę wyścigową, AC37 CLUB zaspokaja komfort, oferując jednocześnie maksymalną przyjemność podczas zawodów. Między 22 sierpnia a 27 października 2024 r. przyjdź i ciesz się starannie dobraną sportową atmosferą, która łączy oglądanie wyścigów na dużym ekranie, komentarze ekspertów z wglądem przed i po wyścigu, któremu towarzyszy wyjątkowa oferta jedzenia i napojów all-inclusive. Ceny zróżnicowane zależnie od fazy wyścigów / regat.

 
(2) Obserwowanie regat na wodzie: Sail & Charter oferuje oficjalny program, dzięki któremu możesz cieszyć się Pucharem Ameryki na wyższym poziomie: na wodzie. Kładąc szczególny nacisk na bliskość toru wyścigowego i rozgrywkę regatową, Sail & Charter starannie dobrał flotę łodzi, aby zapewnić różne doświadczenia rodzinom, przyjaciołom i firmom. Dostępne indywidualne zgłoszenia, ceny nieco zaróżnicowane zależnie od etalu i jednostki, od 176 €, zaprasza BP Gryf.
 
(3) Obserwowaniwe regat na wodzie, wiele opcji (silver, gold, platinum), różne jednostki od 60€ zależnie od dnia / etapu wyścigłów.

Barcelona Puchar Ameryki i mecze FCB | BP Gryf

Wyjątkowa opcja 
Karta America's Cup 360º to zwiedzanie na lądzie, na wodzie & helikopter, ceny do przyjęcia za pakiet Pucharu Ameryki: drogą lądową plus morską i plus powietrzną każdego dnia 3-4h do 13:30. Każdego dnia start wyścigów o 14:00, ceny od 199 €.

Barcelona Puchar Ameryki i mecze Barca 2024 | BP Gryf

Dlaczego warto tam być? nie wiemy czy i kiedy to się powtórzy ponownie w Europie.

Jedziemy do Barcelony na Regaty America’s Cup w 2024 roku i mecz FCB.
 
Kiedy pojechać do Barcelony: sierpień – październik 2024,
W tych terminach: 25-08-2024 Athletic Bilbao & AC*, 01-09-2024 Real Valladolid & AC*, 25-09-2024 Getafe & AC*, 20-10-2024 Sevilla & AC* oferty www

 
Oficjalna ceremonia otwarcia 37. edycji Pucharu Ameryki w Barcelonie odbędzie się 22 sierpnia 2024 roku w Barcelonie. Następnie odbędą się ostatnie regaty wstępne i Louis Vuitton Cup (Challenger Selection Series), które prowadzą do meczu Louis Vuitton America's Cup, który rozpocznie się 12 października 2024 roku. W 2023 i na początku 2024 roku odbędą się trzy imprezy eliminacyjne w Vilanova i La Geltrú, Dżuddzie i Barcelonie. W czerwcu 2023 roku wszystkie drużyny założyły swoje bazy i trenują w Barcelonie. 

Puchar Ameryki w Barcelonie 2024  kalendarium | BP Gryf
 
Kto będzie się ścigał: Emirates Team New Zealand, Ineos Britannia, Alinghi Red Bull Racing, Luna Rossa Prada Pirelli, Nyyc American Magic i Orient Express Racing Team.
 
Posiadaczami Pucharu Ameryki są Emirates Team New Zealand reprezentujący Royal New Zealand Yacht Squadron, ale czeka ich silna rywalizacja. INEOS Britannia, "Challenger of Record" z Wielkiej Brytanii, jest odpowiedzialny za Selection Series, aby zdecydować, kto będzie ścigał się z Nową Zelandią o trofeum. Unikalny format Pucharu sprawia, że obrońca trofeum automatycznie ma prawo ścigać się w finałowym "meczu", podczas gdy Pretendenci podejmą serię, aby wyłonić najlepszy jacht, który zmierzy się z drużyną Nowej Zelandii. Potwierdzone zgłoszenia to: Alinghi Red Bull Racing ze Szwajcarii, Luna Rossa Prada Pirelli z Włoch, American Magic New York Yacht Club z USA oraz Orient Express Racing Team z Francji.
 
Jakie łodzie wystartują: AC75 I AC40
AC75 to szczyt foilingu jachtów jednokadłubowych. Stworzone z myślą o 36. edycji Pucharu Ameryki, są technologicznym skokiem wyprzedzającym typowe jachty, tak jak Formuła 1 dla codziennego kierowcy. Z foilami, które unoszą je z wody i umożliwiają jachtom generowanie tak dużego pędu, że płyną 4x szybciej niż wiatr.
 
Na 37. edycję Pucharu Ameryki, druga generacja AC75 będzie jeszcze szybsza dzięki szerszym foilom i udoskonaleniom na całym świecie. Na pokładzie znajdzie się ośmioosobowa załoga, a ścigać się z nimi będą jedne z najlepszych talentów żeglarskich.

10 faktów, dlaczego Louis Vuitton 37 Puchar Ameryki ma szansę być najlepszy w historii...
 
1/ Louis Vuitton 37 Podczas Pucharu Ameryki zostaną zwodowane najbardziej technologiczne łodzie na świecie – wersja druga AC75. Te superszybkie jednokadłubowce wynurzają się z wody na foilach, dając wrażenie lotu nad wodą i osiągają prędkość znacznie przekraczającą 54 węzły (100 km/h). Załoga składająca się z zaledwie ośmiu żeglarzy (2 sterników, 2 kontrolerów lotu/trymerów i 4 cyklory) AC75 nowej generacji została zaprojektowana do ścigania się w różnych warunkach od prędkości wiatru od 6 do 21 węzłów.

2/ Louis Vuitton 37Th Puchar Ameryki może być najbardziej zbliżonymi regatami w historii. Przy tak wąskiej regule projektowej nawet doświadczeni obserwatorzy Pucharu i zawodnicy nie mogą wskazać zdecydowanego faworyta, co sprawia, że wynik i przeznaczenie słynnego trofeum są niemożliwe do przewidzenia. Pięciu pretendentów z Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Włoch, Stanów Zjednoczonych i Francji musi zmierzyć się w Louis Vuitton Cup, aby mieć szansę zmierzyć się z obrońcą Pucharu Ameryki, Emirates Team New Zealand. Pretendent będzie zaprawiony w boju po pomyślnym przejściu dwóch rund każdy z każdym, półfinału i finału, ale czy wystarczy mu sił, aby pokonać potężnych Kiwi? To pytanie na ustach wszystkich.
 
3/ Wioska regatowa o Puchar Ameryki to jedno z najlepszych miejsc dla widzów, aby chłonąć atmosferę regat i zbliżyć się do żeglarzy. Położona na Moll de la Fusta naprzeciwko Real Club Náutico Barcelona, AC Race Village jest otwarta w każdy dzień wyścigu od południa i będzie wyposażona w duże ekrany i główną scenę, na której żeglarze będą przeprowadzać wywiady przed i po zacumowaniu. Wioska będzie miała również aktywacje i wiele lokali gastronomicznych i będzie bezpłatnym centrum rozrywki dla Louis Vuitton 37Th Puchar Ameryki.
 
4/ Widzowie będą mieli najlepszą w historii galerię wyścigów o Puchar Ameryki w historii imprezy. Oficjalny tor wyścigowy znajduje się zaledwie kilkaset metrów od plaży Barceloneta, dając widzom BEZPŁATNE miejsce w pierwszym rzędzie na największe wydarzenie żeglarskie na świecie.
Z pełną gamą opcji widokowych wzdłuż nabrzeża, od bezpłatnych stref kibica na plaży po światowej klasy gościnność w House of AC w Port Olímpic. I oczywiście wiele opcji oglądania z wody, również od lokalnych dostawców łodzi turystycznych.
 
 5/ Kobiety po raz pierwszy w historii otrzymają najwyższe rachunki w Louis Vuitton 37Th Puchar Ameryki, a inauguracyjny Puchar Ameryki Puig Women's America's Cup odbędzie się w Barcelonie.
 
Żeglując na superszybkich jachtach AC40, ponad 70 najlepszych zawodniczek na świecie zmierzy się w finale wyścigu meczowego, który odbędzie się 5Th- 12Th Październik, z finałowym wyścigiem między wyścigami w Louis Vuitton 37Th Mecz Pucharu Ameryki.
 
6/ Kolejne pokolenie supergwiazd foilingu zostanie zaprezentowane podczas UniCredit Youth America's Cup. 
 
Zawody dla żeglarzy poniżej 25 roku życia odbywają się w Porcie Olimpijskim od 17 roku życiaTh – 26Th Wrzesień, a jego kulminacją będzie finał wyścigu meczowego, który odbędzie się między wyścigami Louis Vuitton Cup. Droga na najwyższe szczeble Pucharu Ameryki nigdy nie była łatwiejsza.

7/ Publiczność Louis Vuitton 37Th Przewiduje się, że Puchar Ameryki będzie największym w 173-letniej historii imprezy. Transmitowany na całym świecie, niekodowany za darmo w telewizji i transmitowany na żywo na www.americascup.com i YouTube, widzowie z całego świata będą mogli oglądać transmisje w zaciszu własnego domu (lub w biurze) w dogodnych, zoptymalizowanych godzinach, z oczekiwaną globalną widownią na poziomie 1,5 miliarda we wszystkich wyścigach. Która drużyna wygra Puchar Louis Vuitton i zmierzy się z obrońcą Emirates Team New Zealand w meczu o Puchar Ameryki? Można spodziewać się napływu kibiców do Barcelony, którzy będą wspierać obie drużyny u progu historii już 12 październikaTh.

8/ Barcelonę odwiedza prawie 13 milionów turystów rocznie, co czyni ją jednym z najbardziej atrakcyjnych miast na świecie dla turystów i przedsiębiorców. Mając tak wiele do zobaczenia i zrobienia w Barcelonie, nic dziwnego, że jest tak popularna, ale z Pucharem Ameryki w mieście z gośćmi biorącymi udział w regatach, zatłoczonym portem pełnym superjachtów (a nawet historycznych jachtów klasy J z 1930 roku), Race Village i szansą na wciągające wrażenia na pierwszej na świecie dedykowanej wystawie Pucharu Ameryki - America's Cup Experience w Port Vell.
 
Piłkarskie ligi EUROPY, rozgrywki w 2023 i 2024 roku, zapraszamy.
Jedziemy na mecze piłkarskie z biletami.
 
Wyjazdy na mecze piłkarskie EUROPA i TOP kluby piłkarskie z biletem na mecze w 2023 i 2024 roku
 
 
 
 
 
 
 
Oferty promocyjne, napisz do nas, określ swoje potrzeby

Wyjazd na wyścig Formula 1 Monza, to ważne wydarzenie w kalendarzu wyścigów samochodowych. Popularny i lubiany wyścig F1 na Monza, tor posiada szybkie proste oraz niezwykle ciasne szykany z ostrymi krawężnikami, Parabolica tam proponujemy bilety. Zakwaterowanie w hotelu 4* w ładnej okolicy, zobacz ofertę.

Formula 1 wyjazd na Monza 2024 | BP Gryf