Biuro organizuje wyjazdy turystyczne & wyjątkowe eventy od 1994 r.
   Dbamy o jakość, bo ilość przychodzi każdego roku jak w turystyce i gospodarce.

 

32 206 96 05

32 253 05 37
pon-pt: 9-17, sob: 10-13
 
Oferty dnia
 
 
BP Gryf adres centrum miasta

Polska i Ukraina Solidarność   
   Katowice ul. Opolska 17,
   tel. 32 206 9605, 32 253 0537
   telefon kom. 509 377 825
   kontakty i zobacz dojazd

 
Komunikaty BP Gryf
Wakacje wyloty z Niemiec
Blog BP GRYF
Reklama tylko dobre opcje
 
 

Komunikaty BP Gryf

Rozprzestrzenianie się COVID-19 na świecie skłoniło wiele państw do częściowego lub całkowitego zamknięcia swoich granic. Poskutkowało to znaczną redukcją transgranicznego ruchu pasażerskiego. Według UNWTO w 2020 roku ilość turystów międzynarodowych zmniejszyła się o 74% w stosunku do roku 2019. Największy spadek liczby osób wyjeżdżających za granicę odnotowano w kwietniu – aż o 97% w porównaniu do tego samego miesiąca rok wcześniej. Jak Unia Europejska radzi sobie z pandemią i jakie środki zapobiegawcze stosuje, aby turyści mogli bezpiecznie się przemieszczać? Czy jest na to jakieś rozwiązanie i gdzie szukać takich informacji? W tym poradniku odpowiemy na kilka ważnych, nurtujących pytań na temat tego, czy podróż za granicę jest bezpieczna i jakie działania trzeba podjąć, aby się na taka wybrać.
 
Co to jest cyfrowy certyfikat COVID UE?
Unijne rozporządzenie w sprawie cyfrowych certyfikatów COVID weszło w życie 1 lipca 2021 r. Obywatele i rezydenci UE będą teraz mogli wystawiać i weryfikować swoje cyfrowe certyfikaty COVID w całej UE. Jest to zaświadczenie o tym, że dana osoba albo została zaszczepiona  wszystkimi dawkami szczepionki  przeciwko covid-19, albo przebyła już chorobę, albo otrzymała wynik negatywny testu

Kluczowe cechy certyfikatu:
 • Format certyfikatu jest wydawany w formie online lub/i w formie papierowej
 • Wydawany jest z kodem QR, który zapobiega sfałszowaniu – jest bezpieczny
 • Każda instytucja wydająca certyfikaty, ma swój klucz podpisu cyfrowego, który jest przechowywany w bezpiecznej bazie danych w każdym kraju   
 • Otrzymujemy go w języku angielskim i narodowym
 • Obowiązuje we wszystkich krajach UE
 • Posiada podpis cyfrowy, który można zweryfikować za pomocą bramy stworzonej przez Komisję Europejską.

BP Gryf wyjazdy i certyfikat

Jak obywatele mogą otrzymać certyfikat?
 
Certyfikaty przyznają władze krajowe. Może zostać wydane bezpośrednio przez organy zdrowia, na stronie internetowej e-Zdrowie lub przez ośrodki egzaminacyjne. Certyfikat w wersji online można przechowywać na urządzeniu mobilnym, można również poprosić o wersję papierową. Oba zawierają kod QR, który posiada niezbędne informacje a także podpis cyfrowy, który pomaga w identyfikacji certyfikatu jako autentyczny. 
 
W jaki sposób pomoże w swobodnym przemieszczaniu się?
 
Certyfikat jest uznawany we wszystkich krajach UE. Podczas podróży osoba posiadająca cyfrowy certyfikat COVID UE, powinna mieć prawo do swobodnego przemieszczania się, a państwo w którym się znajduje nie będzie nakładać na takie osoby dodatkowych obostrzeń, chyba, że są one konieczne i w ten sposób będą ochroną dla życia publicznego.
 
Czy ma znaczenie, jakie szczepionki otrzymali obywatele?
 
Każda osoba, która została zaszczepiona otrzymuje potwierdzenie przyjęcia szczepionki na Covid-19 bez względu na jej rodzaj. W kwestii swobodnego przemieszczania się podróżujących, wszystkie państwa członkowskie są zobowiązane do zaakceptowania świadectwa szczepienia każdą szczepionką dopuszczoną przez UE. Osoby zaszczepione w pełni oraz osoby odzyskane, które posiadają cyfrowy certyfikat COVID UE powinny być zwolnione z testów, jak również kwarantanny 14 dni po otrzymaniu ostatniej dawki szczepionki zatwierdzonej przez UE.
Więcej pytań i odpowiedzi znajdziesz na stronie internetowej i również tam dowiesz się, jak uzyskać zaświadczenie od krajowego organu ds. zdrowia, wybierając swój kraj [ mapa interaktywna www ]
 

 
Podróż do Włoch – aktualne informacje na temat obostrzeń (z 8 lipca 2021)

Aktualna sytuacja na Świecie oraz w Europie w dobie pandemii jest bardzo zmienna – obostrzenia w danych krajach są cały czas dostosowywane do obecnej liczby zakażeń podobnie jak warunki podróżowania gości z innych państw. W tym artykule znajdziesz najnowsze informacje na temat podróżowania do Włoch. 

Wymagania, które należy spełnić, aby móc przekroczyć granice Włoch
 
Osoby przybywające z krajów europejskich i strefy Schengen (z wyłączeniem Wielkiej Brytanii i Irlandii) mogą wjechać na terytorium kraju pod następującymi warunkami:

- Należy zarejestrować się na platformie EU Digital Passenger Locator Form 
- Należy przedstawić certyfikat w języku włoskim, angielskim, francuskim lub hiszpańskim (tzw. green pass) zaświadczający o :
 • Ukończeniu całego cyklu szczepień co najmniej 14 dni przed wyjazdem do IT, szczepionką zatwierdzoną przez UE ;
 • Przebytej chorobie Covid-19 ;
 • Negatywnym wyniku testu wymazowego (wykonanego w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy Włoch).
Testu nie muszą wykonywać dzieci poniżej 6 roku życia 
Należy brać również pod uwagę obostrzenia regionalne i lokalne, które mogą ulec zmianie !
 
BP Gryf Podróż do Włoch w czasie pandemii
 
Co to platforma PLF i dlaczego musimy się na niej zarejestrować?
 
Platforma EU Digital Passenger Locator Form – czyli europejski cyfrowy formularz lokalizacyjny pasażera jest używany przez organy służby zdrowia w celu ułatwienia śledzenia kontaktów podczas przemieszczania się podróżnych środkami transportu np. samolotem, statkiem czy autokarem. PLF umożliwia łatwe i natychmiastowe skontaktowanie się z lokalnymi służbami zdrowia, co jest pomocne w ochronie zdrowia podróżnych oraz zapobiega rozprzestrzenianiu się choroby. Jeśli chodzi o Włochy, każda osoba dorosła musi wypełnić jeden formularz; osoby niepełnoletnie mogą być zarejestrowane w formularzu osoby dorosłej, która mu towarzyszy. W przypadku podróży osoby niepełnoletniej bez osoby towarzyszącej, formularz musi wypełnić opiekun prawny przed wyjazdem. W innych krajach formularza nie musi wypełniać każdy, wystarczy że zrobi to jedna osoba z rodziny lub grupy podróżującej razem, która zamieści dane wszystkich członków, pod warunkiem, że będą oni uczestniczyć w tych samych zajęciach i przebywać w tych samych miejscach.
Więcej informacji na temat formularza dPLF znajdziesz na stronie [ www     
 
Czy Włochy to bezpieczne miejsce na wypoczynek?
 
Z najnowszych danych wynika, że sytuacja we Włoszech uległa znacznemu polepszeniu, a ilość zakażeń koronawirusem maleje. Właśnie dlatego, od 28 czerwca większość, a w zasadzie wszystkie regiony oprócz Doliny Aosty znajdują się w białej strefie, gdzie obostrzenia są złagodzone. Oznacza to, że na zewnątrz, gdzie jest możliwość utrzymania bezpiecznej odległości nie obowiązuje już nakaz zasłaniania ust i nosa maseczkami. W pomieszczeniach zamkniętych, takich jak : sklepy, centra handlowe, restauracje, bary czy muzea , które są miejscami publicznymi i nie ma tam możliwości utrzymania dystansu społecznego, nakaz nadal obowiązuje. Podobnie ma się do tego transport publiczny, gdzie również ta metoda zachowania bezpieczeństwa epidemiologicznego obowiązuje. Oczywiście wyklucza to osoby, których stan zdrowotny mógłby ulec pogorszeniu poprzez zasłanianie ust i nosa (wymagane jest zaświadczenie lekarskie) oraz dzieci do 6 roku życia.
 
Hotele w dobie pandemii 
 
Jeśli chodzi o jedną z najważniejszych kwestii w podróży, czyli zakwaterowanie w hotelu zasady przedstawiają się następująco : 
 • W stosunku do ilości miejsc noclegowych, hotele mogą przyjmować określoną liczbę gości, co jest zależne od protokołów regulujących zasady dystansu społecznego i higieny 
 • Pokoje, oraz miejsca publiczne w hotelu takie jak bary, lobby czy restauracja są rygorystycznie i dokładnie sprzątane oraz systematycznie dezynfekowane przez obsługę hotelu
 • Wszyscy pracownicy hotelu mają obowiązek zasłaniania ust i nosa
 • Wyżej wymieniona zasada bezpieczeństwa dotyczy to również gości,  jednak nakaz ten nie obowiązuje w pokojach i po zajęciu miejsca w restauracji czy barze hotelowym
 • Posiłki w większości hoteli podawane są przy stole, alternatywnie w formie bufetu – w obecności personelu nadzorującego

Nie musimy być skazani tylko na usługi hotelowe 

Restauracje, bary, kawiarnie, puby i lodziarnie działają normalnie, jednak z odpowiednim reżimem sanitarnym. Ogródki i stoliki zewnętrzne są obsługiwane od dłuższego czasu, niż miejsca wewnątrz  lokali, które są dostępne dla gości dopiero od 1 czerwca. Zasady bezpieczeństwa i dystansu społecznego są odpowiednio zachowane poprzez dbanie o czystość w lokalach i systematyczną dezynfekcję oraz zachowanie odległości 1m pomiędzy stolikami. Obsługa i goście są zobowiązani do zakładania maseczek na usta i nos (goście w momencie wchodzenia, wychodzenia oraz przemieszczania się np. do toalety). 
 
BP Gryf Podróż do Włoch w czasie pandemii

Czy możemy swobodnie poznawać kulturę i tradycje Włoch?

Oczywiście! Z końcem kwietnia ponownie otwarto kina, teatry oraz inne wydarzenia, w tym koncerty. Dozwolone są jedynie miejsca siedzące, w odległości 1m między siedzeniami (osoby z jednego gospodarstwa domowego mogą siedzieć razem). Wymagana jest również rezerwacja miejsc, które są numerowane z wyprzedzeniem. W pomieszczeniach dopuszcza się obłożenie 50% miejsc, do 500 osób, a na zewnątrz do maksymalnie 1000 osób. Ze względu na bezpieczeństwo, podczas spektakli zabronione jest spożywanie jedzenia i napojów.
 
Podobnie w miejscach takich jak muzea, galerie, parki archeologiczne frekwencja jest ograniczona, a w wekeendy obowiązkowa jest rezerwacja miejsc. Te działania mają na celu zapobieganie dużym zgromadzeniom masowym.
 
Od połowy czerwca otwarte są także parki tematyczne i wesołe miasteczka. Obowiązuje rezerwacja miejsc online, w celu kontrolowania liczby osób odwiedzających park. Wybierając się do takiego miejsca należy zadbać o odpowiedni ubiór, ponieważ w obecnej sytuacji regulamin parku może zastrzegać sobie zapinanie koniecznych pasów bezpieczeństwa bezpośrednio na skórę.
 
Możemy również skorzystać już z siłowni czy sal fitness, basenów, salonów odnowy biologicznej, salonów gier, lecz jedynie po wcześniejszym zarezerwowaniu miejsc.
 
Plaże i baseny zewnętrzne również można odwiedzać z wcześniejszą rezerwacją, a ich bary i restauracje działają na zasadzie innych lokali gastronomicznych.
 
Korzystając z wyżej wymienionych atrakcji i eventów, które znajdują się w pomieszczeniach zamkniętych lub są masowe (np. koncert, widowisko, mecz) należy nałożyć na usta i nos maseczkę ochronną, w niektórych miejscach występuje również pomiar temperatury.
 
Jak ustrzec się zakażenia koronawirusem w podróży?
 
Warto stosować kilka profilaktycznych zasad:
 • myć ręce możliwie jak najczęściej, używając mydło lub preparaty odkażające,
 • nie zbliżać się do osób, które borykają się z gorączką, kaszlem lub katarem,
 • zasłaniać usta i nos,
 • w miarę możliwości unikać środków transportu publicznego,
 • unikać kontaktu z żywymi zwierzętami, zwłaszcza w miejscach występowania koronawirusa,
 • nie jeść surowego lub niedogotowanego mięsa,
 • unikać bazarów i targów.
 
Czas wracać do normalności i ruszać na wakacje! We wszystkich miejscach dostępnych dla turystów zachowywany jest odpowiedni reżim sanitarny, o który dbają pracownicy transportu, hoteli, lokali gastronomicznych oraz innych atrakcji. Wam, drodzy klienci potrzebny jest odpoczynek, dzięki któremu branża turystyczna będzie mogła na nowo rozwinąć skrzydła, dlatego wybierzemy dla Was odpowiednie miejsce, abyście czuli się bezpiecznie podczas urlopu.
 
 
Ubezpieczenie podróży zagranicznych [ dokument PDF ]
 
Ubezpieczenie kosztów imprezy turystycznej [ dokument PDF ]
 
 
 
 
 

oferty na start lato i zima

               Sezon letnie wakacje 2022 r., wyjazdy, wycieczki, eventy zapraszamy, ciekawe rozwiązania

Lato 2022 wyjazdy, bezpieczne wakacje i atrakcje.


        Wyjazdy na letniw wakacje  w roku 2022, mamy wybrane propozycje. Zapraszamy do kontaktów BP Gryf.

 
Piłkarskie ligi EUROPY, rozgrywki w 2022 i 2023 roku, zapraszamy.
Jedziemy na mecze piłkarskie z biletami.
 
Wyjazdy na mecze piłkarskie EUROPA i TOP kluby piłkarskie z biletem na mecze w 2022 i 2023 roku
 
 
 
 
 
 
 
Włochy lato - losowo wybrane oferty, regiony i hotele przy plaży. DOSTĘPNE!
 
 
 
 
 
 
 

Salony Motor Show wyjazdy 2022 r., wszędzie przyciągają miliony turystów! w naszej ofercie: Monachium, Dubai, Paryż, Frankfurt, Mediolan, Praga i więcej. Nowości, jazdy testowe w ramach biletu wstępu! zobacz info .

Wyjazdy na Motor Show | BP Gryf

Reklama tylko dobre propozycje

Buty sportowe na wycieczki i miejskie
Dobry sklep zaprasza. Dobry asortyment dla turysty na wyjazdy markowe buty w niskiej cenie.