Biuro organizuje wyjazdy turystyczne & wyjątkowe eventy od 1994 r.
   Dbamy o jakość, bo ilość przychodzi każdego roku jak w turystyce i gospodarce.

 

32 206 96 05

32 253 05 37
pon-pt: 9-17, sob: 10-13
 
Oferty dnia
 
 
BP Gryf nowy adres też Centrum
  Katowice ul. Opolska 17,
  tel. 32 206 9605, 32 253 0537
  telefon kom. 509 377 825
  Zapraszamy, zobacz dojazd
 
Wakacje wyloty z Niemiec
blog.gryftravel.pl
 
 

Niemcy fabryki motoryzacji wyjazdy

Niemcy fabryki motoryzacji, wyjazdy i wycieczki oferuje BP Gryf. Zorganizowane wyjazdy połączone ze zwiedzaniem i pełną obsługą w tym hotele, przeloty oraz specjalne eventy; sportowe - mecze piłkarskie, wyjazdy targowe oraz wyjazdy na specjalne wydarzenia kulturalne. Pobyt możemy połączyć z wizytą - zwiedzaniem fabryki produkcji samochodów i muzeum, bo Niemcy to historia rozwoju motoryzacji w Europie. Zapraszamy mniejsze większe grupy z pełną obsługą w tym transfery. Uwaga nie realizujemy zakupu samych biletów wstępu.

1. Opel w Russelsheim - ok. 30 km od Frankfurtu, mapa na dole artykułu.
Adres: Friedrich-Lutzmann-Ring 1, 65428 Rüsselsheim am Main

Zakład w Rüsselsheim wyznacza standardy: ścisłej kontroli jakości, większą elastyczność, wysoką wydajność i dobre standardy bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomii. Pierwsza maszyna do szycia została wyprodukowana przez Adama Opla w Rüsselsheim w 1862 roku, i pierwszy samochód z 1899 roku. Dzisiaj fabryka, która w 2002 roku została w całości przebudowana, buduje markę Opla zgodnie z najnowocześniejszymi metodami produkcji i najwyższej jakości.

organizator wyjazdów, wycieczki
 

Wycieczki po fabryce i muzeum są dostępne tylko po wcześniejszej rezerwacji w dni robocze, odpowiednio w godzinach 10:00, 13:15 i 15:30. Podczas 2-godzinnej wycieczki z przewodnikiem, zobaczysz najnowocześniejsze produkcje i atrakcje 150-letniej historii firmy. Wstępy ok. 10€. Możesz wybrać kilka różnych opcji wizyty w fabryce Opla. Nie ma wycieczek w dni wolne od pracy i w weekendy - tylko muzeum. Wycieczka rozpoczyna się od domu Adama Opla, siedziby firmy Adam Opel GmbH.

Tor wyścigowy Opla - Dawny tor wyścigowy był uważany za najbardziej innowacyjną konstrukcje latach 20. Tor wyścigowy, testowy jest to 100 letni symbol motoryzacji w Niemczech.

2. Porsche w Stuttgarcie - blisko centrum miasta, 
mapa na dole artykułu.
Adres: Porschestraße 9, 70435 Stuttgart

Wizyta w Porsche to podróż do przeszłości historii fabryki i aktualne osiągnięcia.  Obok siedziby Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG w Stuttgart-Zuffenhausen, możesz zobaczyć jeden z najbardziej spektakularnych muzeów samochodów na świecie. W Muzeum Porsche zobaczysz ponad 80 pojazdów, starych i najnowszych na 5.600 m2 wystawy. Godziny otwarcia- od wtorku do niedzieli 9-18. W poniedziałki muzeum jest zamknięte i dni świąteczne.

organizator wyjazdów, wycieczki
 
W muzeum znajduje się restauracja "Christophorus", Cofferbar i Boxenstopp: Godziny otwarcia restauracji "Christophorus" - Wtorek-Sobota 11:30–14: i 17:30-12 w nocy i Niedziela 11:30–14:30, Godziny otwarcia Coffeebaru - Wtorek-Niedziela 9–18, Godziny otwarcia Boxenstopp - Wtorek-Niedziela 11–18
 
Ceny wstępu: osoba dorosła 8 €, zniżki uczniowie, emeryci, osoby niepełnosprawne 4 €, * Wstęp darmowy dla dzieci do lat 14, ale powinny być w towarzystwie dorosłego. Bilety wieczorowe od godziny 17, znniżki osoba dorosła 4 €, uczniowie, emeryci, osoby niepełnosprawne 2 €.
Bilety grupowe i rodzinne: bilet rodzinny (2 dorosłych + dzieci) 20 €, bilet grupowy (od 10 osób) - cena za osobę 6 €. Wycieczka z przewodnikiem (niewliczony wstęp) 60 €, Wycieczka architektoniczna z przewodnikiem (niewliczony wstęp) 90 €, Bilety całoroczne, osoby dorosłe (nieprzenośny) 32 €, ulgowe (nieprzenośny) 16 €

Możliwe opcje wycieczki:

-Wycieczka z przewodnikiem - Wycieczki po muzeum z przewodnikiem można zarezerwować dla grup do 25 osób. Przewodnik muzeum zabierze cię na 1-godzinną wycieczkę przez wystawę i oferuje ekskluzywny wgląd w historię Porsche, w języku niemieckim lub angielskim. Na życzenie wycieczki z przewodnikiem w języku francuskim, włoskim i chiński.
-Wycieczka architektoniczna z przewodnikiem - Poznaj muzeum z innego punktu widzenia, podczas 60 minutowej wycieczki, z wyjaśnieneim konceptu rozwoju przez architekta, Delugan Meissl, który zaprojektował zarówno architekturę wewnętrzną i zewnętrzną. Wycieczki architektoniczne z przewodnikami w grupach do 25 osób.
-AudioPrzewodnicy - Elektroniczny AudioPrzewdonik jest bezpłatny. Odwiedzający mogą użyć go do odkrycia wystawy w dowolnej kolejności i dowolnym tempie. Zawiera ścieżki dźwiękowe do filmów, informacje o poszczególnych pojazdach oraz informacje o wyspach tematycznych. Przewodnik w językach: niemiecki, angielskim francuski, hiszpański, włoski, rosyjski, japoński I chiński. Dla dzieci są dostępne specjalne wersje. *Wszelkie obniżki tylko po okazaniu ważnej karty identyfikacyjnej lub dowodu kwalifikacji. 
 
Symulator 4€ : wtorek-niedziela 10: 00 do 17.45. Wszyscy zwiedzający muzeum powyżej 140 cm. 
Otwarta wycieczka po Muzeum 5€ , wycieczki grupowe 80€, rezerwacja grup do 20 osób na przewodnika
 
3. Porsche w Lipsku - blisko centrum miasta mapa na dole artykułu.
Adres: Porsche Leipzig GmbH, Porschestraße 1, 04158 Leipzig
 
Zobaczysz produkcję, centrum klienta, certyfikowany przez FIA tor terenowy Porsche. W fabryce samochodów pojawiają się modele Cayenne, Panamera i Macan i inne mniejsze serie legendarnego super sportowego samochodu, Carrera GT. Fabryka jest jedną z najnowocześniejszych na świecie.

organizator wyjazdów, wycieczki
 
Ekskluzywne spojrzenie za kulisy produkcji samochodów wycieczka z przewodnikiem po fabryce. Jeśli chcesz połączyć wycieczkę po fabryce z ekskluzywnym menu lub bufetem lub ekskluzywny catering, możemy to zorganizaować (BP Gryf). Jeśli chcesz wzbogacić swoją wizytę z jazdą testową za kierownicą, polecamy Porsche Lipsk. W Lipsku można połączyć wycieczkę po fabryce z ekscytującym testem jazdy (wymagana biegła znajomość języka niemieckiego lub angielskiego), możliwe jazdy jako pasażer. Zwiedzanie fabryki trwa 1,5 godz. trzeba mieć minimum 16 lat, cena za osobę wynosi 10€, 
 
4. BMW w Monachium - blisko centrum miasta, mapa na dole artykułu.
Adres: Am Olympiapark 2, 80809 München(Monachium)
 
Obszar wystawy BMW Museum dzieli się na kilka sekcji: budynek mieści stałą ekspozycję z siedmioma tematycznymi obszarami. Kilka razy w roku Muzeum BMW prezentuje specjalne wystawy tematyczne dotyczące konkretnych modeli lub serii.

organizator wyjazdów, wycieczki
 
Ceny: Muzeum BMW pojedyncze wejście 10 €, zniżkowy wstęp, 7 € - 9€  grupy (min 5 osób) rodziny (maksymalnie 2 osoby dorosłe i 3 dzieci poniżej 18 lat)  24 €, zniżkowy wstęp: dostępne po okazaniu ważnego dowodu tożsamości dla: studentów do 27 lat, dzieci w wieku 6-18 lat, seniorów.  Dzieci poniżej 14 roku życia nie mogą wchodzić do muzeum bez nadzoru dorosłych. Godziny otwarcia: poniedziałek-sobota: 7.30-12 wieczorem i niedziela: 9-12 wieczorem, zmienne regulacje.

Polecamy zwiedzanie stadionu Bayern Monachium lub zobacz mecz, oferty z biletami na mecz, więcej informacji na www .
 
5. Mercedes w Stuttgardzie – bilsko centrum miasta, mapa na dole artykułu. 
Adres: Mercedesstraße 100, 70372 Stuttgart
 
Muzeum Mercedes-Benz jest jedynym muzeum na świecie, które może dokumentować w jednolitej osi czasu ponad 130 lat historii przemysłu samochodowego od jego początków aż po dzień dzisiejszy. Na dziewięciu poziomach i na powierzchni 16 500 m2 muzeum prezentuje 160 pojazdów i ponad 1500 eksponatów. Wycieczka trwa 2 godziny.

organizator wyjazdów, wycieczki
 
Zwiedzanie:
-Wycieczka z przewodnikiem elektronicznym: opłata wstępna obejmuje korzystanie z przewodnika audio, który zapewnia dostęp do dodatkowych informacji w ośmiu różnych językach. Możesz także wybrać jeden z czterech różnych profili: podstawy, współczesne wydarzenia, inżynieria i profil dla dzieci, dostępny w języku niemieckim i angielskim. Przewodnik audiowizualny przekazuje istotne informacje za pomocą technologii podczerwieni i technologii Bluetooth® do odpowiednich sal oraz eksponatów na wyświetlaczu i przekazuje ścieżki dźwiękowe do różnych instalacji medialnych.
-Automobilna wycieczka z przewodnikiem: zobacz 160 eksponatów samochodowych i liczne eksponaty specjalne oraz przegląd historii samochodów. Chronologiczna wycieczka po salach i legendarna podróż przez czas historii motoryzacji w 1886 r. do chwili obecnej. Ponadto podróż przez serię kolekcjonerskich motywów, obejmujących różne epoki w pięciu różnych salach wystawowych.
-Otwarta wycieczka z przewodnikiem: zwiedzanie muzeum z przewodnikiem w języku angielskim: poniedziałek-niedziela o 11. Po niemiecku: piątek o 16. Informacje i rejestracja w Mercedes-Benz Classic Contact Center. W zależności od dostępności. Koszt za osobę: 5€ + wstęp do muzeum. 
-Architektoniczna wycieczka z przewodnikiem: odkryj unikalną architekturę muzeum i dziedzictwo marki Mercedesa, wyrażone w każdym z ponad 1500 eksponatów, które są na wystawie. Wycieczki są prowadzone przez przewodników, którzy zostali specjalnie wyszkoleni przez architektów.
-Wycieczki z przewodnikiem  dla niewidomych - Muzeum Mercedes-Benz jest w stanie zapewnić wycieczki z przewodnikiem dla niewidomych. Prezentacja staje się wymiernym doświadczeniem dla niewidomych i upośledzonych wzrokiem przy pomocy specjalnych modeli i możliwości dotykania eksponatów. Goście mogą zabrać ze sobą psy przewodnie.
 
Cennik: bilet dzienny 10€ dorośli; zniżka na bilet dzienny* 5€ - młodzież (15-17lat), uczniowie (od 15 lat), studenci, osoby powyżej 60 roku życia, * dzieci poniżej 14 roku życia mogą zwiedzić wystawę tylko w  towarzystwie osoby dorosłej 0 €. Bilety wieczorowe (16.30-18): 5€(normalny), 2.50 €(ulgowy). Zniżki grupowe od 10 - 50 osób.

6. Volkswagen w Wolfsburgu - blisko centrum miasta, mapa na dole artykułu.
Adres: Heinrich-Nordhoff-Straße 28, 38440 Wolfsburg
 
Odkryj największą fabrykę samochodów w Europie! Od dawna do chwili obecnej i do przyszłych wizji zobaczysz różnorodne marki i produkty w siedzibie firmy. Fabryka oferuje unikalną okazję narodzin Volkswagena. Doświadczeni przewodnicy zabiorą Cię do miejsc w którym wszystko się dzieje i wyjaśnią wszystko związane z sprawną i zrównoważoną produkcją samochodów. Odkrywaj innowacyjne technologie, a także najnowocześniejsze metody produkcji.

organizator wyjazdów, wycieczki
 
Wycieczki po fabryce: od poniedziałku do piątku w godz. 8.15, 10.15, 12.15 i 14.15, w weekendy, dni świąteczne, podczas wewnętrznych spotkań personalnych nie są oferowane wycieczki fabryczne. Fabryczny program turystyczny trwa ok. 60-90 minut. Minimalny wiek uczestnictwa w wycieczce to 10 lat ze względu na bezpieczeństwo.

Ceny: bilet indywidualni odwiedzający: 10€ za osobę, zniżka: 5€ za osobę, grupa zamknięta (max 30 osób): 200€. 

Do Wolfsburga warto pojechać jeszcze z innego powodu. Dodatkowo można zwiedzić AutoMuseum Volkswagen, oraz szczególnie polecamy Autostadt na mim. 1 dzień.

Wyjazdy zwiedzanie fabryki motoryzacji

 
Autostadt to miasto samochodów podzielone jest na 16 różnych hal o ciekawej architekturze. Wieże betonowe, stalowe i szklane konstrukcje w których zaparkowano setki samochodów, pawilony konkretnych marek jak Skoda, Audi, Lamborghini i oczywiście Volkswagen. Miasteczko uzupełnia nowoczesny design kanałów, oczek wodnych, drzew, klombów i idealnie wręcz przystrzyżonej trawki. Muzeum, kompleks Autostadt odwiedza rocznie ponad 2 miliony ludzi, co czyni je jedną z najpopularniejszych destynacji turystycznych w Niemczech. Miejsce, które każdy fan motoryzacji powinien zobaczyć, "Must to see".

Sinsheim & Speyer to 2 atrakcyjne obiekty techniki i muzea
pomiędzy Frankfurtem i Stuttgartem

1/ Muzeum Samochodów i Techniki Sinsheim, zobaczymy kolekcje starych samochodów, samolotów i wiele więcej, (123 km od Frankfurtu).

2/Muzeum Techniki w Speyer zobaczymy oryginalny wahadłowiec BURAN, największa ekspozycja astronomicznej w Europie, projekcje, Boeing 747 z dostępnym wnętrzem, łódź podwodna U9, stare samochody i wiele więcej (102 km od Frankfurt).

wyjazdy motoryzacyjne

 

 
Niemcy motoryzacyjne
 
Wyjazdy ligowe mecze piłkarskie z biletem na mecz, dobre pakiety z hotelem i dodatkowe świadczenia
 
 
 
 
 
 
 
Włochy lato - losowo wybrane oferty z włoskich regionów przy plaży
 
 • Girasoli Rezydencja

  Zakwaterowanie w apartamentach dla 2-4 osób, w centrum, basen, przy plaży.
 • Hotel Mediterraneo

  Hotel posiadający własny basen, położony blisko plaży.
 • Nautic Residence

  Kompleks wakacyjny, zakwaterowanie w apartamentach dla 2-4 osób, basen, przy plaży
 • Sottovento Rezydencja

  Apartamenty Mono i Bilo, dla 2-4 osób, Basen.
 •  
 • Rezydencja Art

  Rimini popularne miejsce dla wypoczynku letniego, apartamenty z kuchnią.
 • Il Tulipano

  Nowa rezydencja w samym centrum Riccione, miasteczku wypoczynkowym, które co roku przyciąga turystów na wypoczynek na plaży. Miasteczko to znajduje się niedaleko Rimini.
 • Auriga rezydencja

  Kompleks wypoczynkowy, zakwaterowanie w apartamentach dla 2 - 4 osób, przy plaży
 • Internazionale Residence

  Zakwaterowanie w apartamentach dla 2-6 osób, w centralnym miejscu Marina Centro, przy plaży.
 •  
 
 
 • PIZA

  Hotel w Pizie,w pobliżu centrum starego miasta. Możliwość zwiedzenia z przewodnikiem Piazza dei Miracoli.
 • Hotel Roccamare

  Hotel o wysokim standardzie ,przy plaży, pokoje z widokiem na las lub morze, blisko miejscowości Rocchette.
 • Fiorentina mecze

  Wyjazd na mecz Fiorentina z biletem oraz atrakcyjny weekend
 • Park Hotel Zibellino

  Zakwaterowanie w hotelu z basenem w regionie Toskania w miejscowości Castiglione della Pescaia....
 •  
 • Toskania - wycieczka objazdowa

  Wycieczka do Włoch. Zwiedzanie m.in.: Dolomity, Jezioro Garda, Sirmione, Werona, Bergamo, Mediolan, Cinque Terre, Piza, Siena, Florencja.
 • Rezydencja Stella del Mare

  Rezydencja , apartamenty dla 3-5 osób, basen, 300 m do plaży, 3 km do miasteczka Vada.
 • Roccamare Residence

  Zakwaterowanie w apartamentach, bungalowach, willach w regionie Toskania w miejscowości Rocchette. Przy plaży , posiadającą certyfikat Błękitnej Flagi.
 • Residence Rex Lo Scoglietto

  Rezydencja, zakwaterowanie w apartamentach dla 2-6 osób w Punta Ala, basen. Obiekt położony niedaleko plaży, 500 m od centrum.
 •  
 
 
 
 • RZYM - zwiedzanie zabytków UNESCO

  Całodniowe zwiedzanie z przewodnikiem
 • Lazio Rzym mecze

  Wyjazd na mecz Lazio Rzym z biletem oraz atrakcyjny weekend
 • AS Roma mecze

  Wyjazd na mecz AS Roma z biletem oraz atrakcyjny weekend
 • Rzym- Florencja - Capri

  10 dniowa wycieczka do Włoch. Zwiedzanie m.in.: Wenecja, San Marino, Asyż, Rzym, Watykan, Monte Cassinio, rejs na wyspę Capri, Pompeje, Florencja.
 •  
 • Hotel Golden Beach

  Zakwaterowanie w hotelu położonym w starożytnym miasteczku morskim Fregenae w prowincji Rzym.
 • Residence T-Village

  Zakwaterowanie w apartamentach w rezydencji położonej w niewielkiej odległości od morza w miejscowości Anzio...
 • Weekend w Rzymie

  Wyjazdy do Rzymu. Program zwiedzania do indywidualnego ustalenia...
 •  
 
 
 
 
 
 
Włochy zima narty losowe oferty z wybranych obszarów narciarskich
 
 
 
 
 
 • Rezydencja Baita Antlia

  Zakwaterowanie w rezydencji znajdującej się przy wyciągach w Arabbie
 • Villagge Precomun

  Zakwaterowanie w apartamentach dla 4-6 osób w rejonie Arabby, 250 m od wyciągu
 • Rezydencja MARMOLADA

  Rezydencja położona w Bosco Verde na wysokości 1.200 m n.p.m. w obrębie obszaru narciarskiego Arabba-Marmolada...
 •  
 
 
 
 
Austria zima narty losowe oferty z wybranych obszarów narciarskich
 
 • Romerhof apartamenty

  Komfortowe apartamenty w centrum, 2 kompleksy basenów termalnych, blisko Polski, terminy free ski.
 • Apartamenty Binder

  Apartamenty w dobrym regionie narciarskim, 2 kompleksy basenów termalnych, blisko Polski, terminy free ski.
 • Apartamenty Sukar

  Apartamenty, dobre warunki narciarskie, 2 kompleksy basenów termalnych, blisko Polski, terminy free ski.
 • Apartamenty BEL MONTE

  Komfortowe apartamenty w centrum Bad Kleinkirchheim, 2 kompleksy basenów termalnych, terminy free ski.
 •  
 
 • Romerhof apartamenty

  Komfortowe apartamenty w centrum, 2 kompleksy basenów termalnych, blisko Polski, terminy free ski.
 • Apartamenty Binder

  Apartamenty w dobrym regionie narciarskim, 2 kompleksy basenów termalnych, blisko Polski, terminy free ski.
 • Apartamenty Sukar

  Apartamenty, dobre warunki narciarskie, 2 kompleksy basenów termalnych, blisko Polski, terminy free ski.
 • Apartamenty BEL MONTE

  Komfortowe apartamenty w centrum Bad Kleinkirchheim, 2 kompleksy basenów termalnych, terminy free ski.
 •  
 
 • Kronenhotel Seefeld

  Kronenhotel Seefeld, dobre położenie dla narciarzy.
 • Hotel Augarten

  Hotel SPA w Stubaital - lodowiec, przystanek skibusa przy hotelu.
 • Hotel Alpinpark

  Rodzinny hotel blisko starówki w Innsbrucku.
 • Hotel Seppl

  Luksusowy hotel w doskonałej lokalizacji, fitness i basen, Pitztal-lodowiec.
 •