Biuro organizuje wyjazdy turystyczne & wyjątkowe eventy od 1994 r.
   Dbamy o jakość, bo ilość przychodzi każdego roku jak w turystyce i gospodarce.

 

32 206 96 05

32 253 05 37
pon-pt: 9-17, sob: 10-13
 
Oferty dnia
 
 
BP Gryf adres centrum miasta

   Katowice ul. Opolska 17,
   tel. 32 206 9605, 32 253 0537
   telefon kom. 509 377 825
   kontakty i zobacz dojazd

 
Wakacje wyloty z Niemiec
blog.gryftravel.pl
Reklama tylko dobre opcje
 
 

Niemcy fabryki motoryzacji wyjazdy

Niemcy fabryki motoryzacji, wyjazdy i wycieczki oferuje BP Gryf. Zorganizowane wyjazdy połączone ze zwiedzaniem i pełną obsługą w tym hotele, przeloty oraz specjalne eventy; sportowe - mecze piłkarskie, wyjazdy targowe oraz wyjazdy na specjalne wydarzenia kulturalne. Pobyt możemy połączyć z wizytą - zwiedzaniem fabryki produkcji samochodów i muzeum, bo Niemcy to historia rozwoju motoryzacji w Europie. Zapraszamy mniejsze większe grupy z pełną obsługą w tym transfery. Uwaga nie realizujemy zakupu samych biletów wstępu.

1. Opel w Russelsheim - ok. 30 km od Frankfurtu, mapa na dole artykułu.
Adres: Friedrich-Lutzmann-Ring 1, 65428 Rüsselsheim am Main

Zakład w Rüsselsheim wyznacza standardy: ścisłej kontroli jakości, większą elastyczność, wysoką wydajność i dobre standardy bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomii. Pierwsza maszyna do szycia została wyprodukowana przez Adama Opla w Rüsselsheim w 1862 roku, i pierwszy samochód z 1899 roku. Dzisiaj fabryka, która w 2002 roku została w całości przebudowana, buduje markę Opla zgodnie z najnowocześniejszymi metodami produkcji i najwyższej jakości.

organizator wyjazdów, wycieczki
 

Wycieczki po fabryce i muzeum są dostępne tylko po wcześniejszej rezerwacji w dni robocze, odpowiednio w godzinach 10:00, 13:15 i 15:30. Podczas 2-godzinnej wycieczki z przewodnikiem, zobaczysz najnowocześniejsze produkcje i atrakcje 150-letniej historii firmy. Wstępy ok. 10€. Możesz wybrać kilka różnych opcji wizyty w fabryce Opla. Nie ma wycieczek w dni wolne od pracy i w weekendy - tylko muzeum. Wycieczka rozpoczyna się od domu Adama Opla, siedziby firmy Adam Opel GmbH.

Tor wyścigowy Opla - Dawny tor wyścigowy był uważany za najbardziej innowacyjną konstrukcje latach 20. Tor wyścigowy, testowy jest to 100 letni symbol motoryzacji w Niemczech.

2. Porsche w Stuttgarcie - blisko centrum miasta, 
mapa na dole artykułu.
Adres: Porschestraße 9, 70435 Stuttgart


Wizyta w Porsche to podróż do przeszłości historii fabryki i aktualne osiągnięcia.  Obok siedziby Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG w Stuttgart-Zuffenhausen, możesz zobaczyć jeden z najbardziej spektakularnych muzeów samochodów na świecie. W Muzeum Porsche zobaczysz ponad 80 pojazdów, starych i najnowszych na 5.600 m2 wystawy. Godziny otwarcia- od wtorku do niedzieli 9-18. W poniedziałki muzeum jest zamknięte i dni świąteczne.

organizator wyjazdów, wycieczki
 
W muzeum znajduje się restauracja "Christophorus", Cofferbar i Boxenstopp: Godziny otwarcia restauracji "Christophorus" - Wtorek-Sobota 11:30–14: i 17:30-12 w nocy i Niedziela 11:30–14:30, Godziny otwarcia Coffeebaru - Wtorek-Niedziela 9–18, Godziny otwarcia Boxenstopp - Wtorek-Niedziela 11–18
 
Ceny wstępu: osoba dorosła 8 €, zniżki uczniowie, emeryci, osoby niepełnosprawne 4 €, * Wstęp darmowy dla dzieci do lat 14, ale powinny być w towarzystwie dorosłego. Bilety wieczorowe od godziny 17, znniżki osoba dorosła 4 €, uczniowie, emeryci, osoby niepełnosprawne 2 €.
Bilety grupowe i rodzinne: bilet rodzinny (2 dorosłych + dzieci) 20 €, bilet grupowy (od 10 osób) - cena za osobę 6 €. Wycieczka z przewodnikiem (niewliczony wstęp) 60 €, Wycieczka architektoniczna z przewodnikiem (niewliczony wstęp) 90 €, Bilety całoroczne, osoby dorosłe (nieprzenośny) 32 €, ulgowe (nieprzenośny) 16 €

Możliwe opcje wycieczki:

-Wycieczka z przewodnikiem - Wycieczki po muzeum z przewodnikiem można zarezerwować dla grup do 25 osób. Przewodnik muzeum zabierze cię na 1-godzinną wycieczkę przez wystawę i oferuje ekskluzywny wgląd w historię Porsche, w języku niemieckim lub angielskim. Na życzenie wycieczki z przewodnikiem w języku francuskim, włoskim i chiński.
-Wycieczka architektoniczna z przewodnikiem - Poznaj muzeum z innego punktu widzenia, podczas 60 minutowej wycieczki, z wyjaśnieneim konceptu rozwoju przez architekta, Delugan Meissl, który zaprojektował zarówno architekturę wewnętrzną i zewnętrzną. Wycieczki architektoniczne z przewodnikami w grupach do 25 osób.
-AudioPrzewodnicy - Elektroniczny AudioPrzewdonik jest bezpłatny. Odwiedzający mogą użyć go do odkrycia wystawy w dowolnej kolejności i dowolnym tempie. Zawiera ścieżki dźwiękowe do filmów, informacje o poszczególnych pojazdach oraz informacje o wyspach tematycznych. Przewodnik w językach: niemiecki, angielskim francuski, hiszpański, włoski, rosyjski, japoński I chiński. Dla dzieci są dostępne specjalne wersje. *Wszelkie obniżki tylko po okazaniu ważnej karty identyfikacyjnej lub dowodu kwalifikacji. 
 
Symulator 4€ : wtorek-niedziela 10: 00 do 17.45. Wszyscy zwiedzający muzeum powyżej 140 cm. 
Otwarta wycieczka po Muzeum 5€ , wycieczki grupowe 80€, rezerwacja grup do 20 osób na przewodnika
 
3. Porsche w Lipsku - blisko centrum miasta mapa na dole artykułu.
Adres: Porsche Leipzig GmbH, Porschestraße 1, 04158 Leipzig
 
Zobaczysz produkcję, centrum klienta, certyfikowany przez FIA tor terenowy Porsche. W fabryce samochodów pojawiają się modele Cayenne, Panamera i Macan i inne mniejsze serie legendarnego super sportowego samochodu, Carrera GT. Fabryka jest jedną z najnowocześniejszych na świecie.

organizator wyjazdów, wycieczki
 
Ekskluzywne spojrzenie za kulisy produkcji samochodów wycieczka z przewodnikiem po fabryce. Jeśli chcesz połączyć wycieczkę po fabryce z ekskluzywnym menu lub bufetem lub ekskluzywny catering, możemy to zorganizaować (BP Gryf). Jeśli chcesz wzbogacić swoją wizytę z jazdą testową za kierownicą, polecamy Porsche Lipsk. W Lipsku można połączyć wycieczkę po fabryce z ekscytującym testem jazdy (wymagana biegła znajomość języka niemieckiego lub angielskiego), możliwe jazdy jako pasażer. Zwiedzanie fabryki trwa 1,5 godz. trzeba mieć minimum 16 lat, cena za osobę wynosi 10€, 
 
4. BMW w Monachium - blisko centrum miasta, mapa na dole artykułu.
Adres: Am Olympiapark 2, 80809 München(Monachium)
 
Obszar wystawy BMW Museum dzieli się na kilka sekcji: budynek mieści stałą ekspozycję z siedmioma tematycznymi obszarami. Kilka razy w roku Muzeum BMW prezentuje specjalne wystawy tematyczne dotyczące konkretnych modeli lub serii.

organizator wyjazdów, wycieczki
 
Ceny: Muzeum BMW pojedyncze wejście 10 €, zniżkowy wstęp, 7 € - 9€  grupy (min 5 osób) , rodziny (maksymalnie 2 osoby dorosłe i 3 dzieci poniżej 18 lat)  24 €, zniżkowy wstęp: dostępne po okazaniu ważnego dowodu tożsamości dla: studentów do 27 lat, dzieci w wieku 6-18 lat, seniorów.  Dzieci poniżej 14 roku życia nie mogą wchodzić do muzeum bez nadzoru dorosłych. Godziny otwarcia: poniedziałek-sobota: 7.30-12 wieczorem i niedziela: 9-12 wieczorem, zmienne regulacje.

Polecamy zwiedzanie stadionu Bayern Monachium lub zobacz mecz, oferty z biletami na mecz, więcej informacji na www .
 
5. Mercedes w Stuttgardzie – bilsko centrum miasta, mapa na dole artykułu. 
Adres: Mercedesstraße 100, 70372 Stuttgart

 
Muzeum Mercedes-Benz jest jedynym muzeum na świecie, które może dokumentować w jednolitej osi czasu ponad 130 lat historii przemysłu samochodowego od jego początków aż po dzień dzisiejszy. Na dziewięciu poziomach i na powierzchni 16 500 m2 muzeum prezentuje 160 pojazdów i ponad 1500 eksponatów. Wycieczka trwa 2 godziny.

organizator wyjazdów, wycieczki
 
Zwiedzanie:
-Wycieczka z przewodnikiem elektronicznym: opłata wstępna obejmuje korzystanie z przewodnika audio, który zapewnia dostęp do dodatkowych informacji w ośmiu różnych językach. Możesz także wybrać jeden z czterech różnych profili: podstawy, współczesne wydarzenia, inżynieria i profil dla dzieci, dostępny w języku niemieckim i angielskim. Przewodnik audiowizualny przekazuje istotne informacje za pomocą technologii podczerwieni i technologii Bluetooth® do odpowiednich sal oraz eksponatów na wyświetlaczu i przekazuje ścieżki dźwiękowe do różnych instalacji medialnych.
-Automobilna wycieczka z przewodnikiem: zobacz 160 eksponatów samochodowych i liczne eksponaty specjalne oraz przegląd historii samochodów. Chronologiczna wycieczka po salach i legendarna podróż przez czas historii motoryzacji w 1886 r. do chwili obecnej. Ponadto podróż przez serię kolekcjonerskich motywów, obejmujących różne epoki w pięciu różnych salach wystawowych.
-Otwarta wycieczka z przewodnikiem: zwiedzanie muzeum z przewodnikiem w języku angielskim: poniedziałek-niedziela o 11. Po niemiecku: piątek o 16. Informacje i rejestracja w Mercedes-Benz Classic Contact Center. W zależności od dostępności. Koszt za osobę: 5€ + wstęp do muzeum. 
-Architektoniczna wycieczka z przewodnikiem: odkryj unikalną architekturę muzeum i dziedzictwo marki Mercedesa, wyrażone w każdym z ponad 1500 eksponatów, które są na wystawie. Wycieczki są prowadzone przez przewodników, którzy zostali specjalnie wyszkoleni przez architektów.
-Wycieczki z przewodnikiem  dla niewidomych - Muzeum Mercedes-Benz jest w stanie zapewnić wycieczki z przewodnikiem dla niewidomych. Prezentacja staje się wymiernym doświadczeniem dla niewidomych i upośledzonych wzrokiem przy pomocy specjalnych modeli i możliwości dotykania eksponatów. Goście mogą zabrać ze sobą psy przewodnie.
 
Cennik: bilet dzienny 10€ dorośli; zniżka na bilet dzienny* 5€ - młodzież (15-17lat), uczniowie (od 15 lat), studenci, osoby powyżej 60 roku życia, * dzieci poniżej 14 roku życia mogą zwiedzić wystawę tylko w  towarzystwie osoby dorosłej 0 €. Bilety wieczorowe (16.30-18): 5€(normalny), 2.50 €(ulgowy). Zniżki grupowe od 10 - 50 osób.

6. Volkswagen w Wolfsburgu - blisko centrum miasta, mapa na dole artykułu.
Adres: Heinrich-Nordhoff-Straße 28, 38440 Wolfsburg
 
Odkryj największą fabrykę samochodów w Europie! Od dawna do chwili obecnej i do przyszłych wizji zobaczysz różnorodne marki i produkty w siedzibie firmy. Fabryka oferuje unikalną okazję narodzin Volkswagena. Doświadczeni przewodnicy zabiorą Cię do miejsc w którym wszystko się dzieje i wyjaśnią wszystko związane z sprawną i zrównoważoną produkcją samochodów. Odkrywaj innowacyjne technologie, a także najnowocześniejsze metody produkcji.

organizator wyjazdów, wycieczki
 
Wycieczki po fabryce: od poniedziałku do piątku w godz. 8.15, 10.15, 12.15 i 14.15, w weekendy, dni świąteczne, podczas wewnętrznych spotkań personalnych nie są oferowane wycieczki fabryczne. Fabryczny program turystyczny trwa ok. 60-90 minut. Minimalny wiek uczestnictwa w wycieczce to 10 lat ze względu na bezpieczeństwo.

Ceny: bilet indywidualni odwiedzający: 10€ za osobę, zniżka: 5€ za osobę, grupa zamknięta (max 30 osób): 200€. 

Do Wolfsburga warto pojechać jeszcze z innego powodu. Dodatkowo można zwiedzić AutoMuseum Volkswagen, oraz szczególnie polecamy Autostadt na mim. 1 dzień.

Wyjazdy zwiedzanie fabryki motoryzacji

 
Autostadt to miasto samochodów podzielone jest na 16 różnych hal o ciekawej architekturze. Wieże betonowe, stalowe i szklane konstrukcje w których zaparkowano setki samochodów, pawilony konkretnych marek jak Skoda, Audi, Lamborghini i oczywiście Volkswagen. Miasteczko uzupełnia nowoczesny design kanałów, oczek wodnych, drzew, klombów i idealnie wręcz przystrzyżonej trawki. Muzeum, kompleks Autostadt odwiedza rocznie ponad 2 miliony ludzi, co czyni je jedną z najpopularniejszych destynacji turystycznych w Niemczech. Miejsce, które każdy fan motoryzacji powinien zobaczyć, "Must to see".

Sinsheim & Speyer to 2 atrakcyjne obiekty techniki i muzea
pomiędzy Frankfurtem i Stuttgartem

1/ Muzeum Samochodów i Techniki Sinsheim, zobaczymy kolekcje starych samochodów, samolotów i wiele więcej, (123 km od Frankfurtu).

2/Muzeum Techniki w Speyer zobaczymy oryginalny wahadłowiec BURAN, największa ekspozycja astronomicznej w Europie, projekcje, Boeing 747 z dostępnym wnętrzem, łódź podwodna U9, stare samochody i wiele więcej (102 km od Frankfurt).

wyjazdy motoryzacyjne

 

 
Niemcy motoryzacyjne
 

Komunikat 2021 na start

       Sezon wakacje, wyjazdy, wycieczki, eventy lato 2021 wystartował.

Na lato 2021 wyjazdy, bezpieczne


   Wyjazdy na letnie wakacje 2021. Zapraszamy do kontaktów BP Gryf.

 
Piłkarskie ligi EUROPY już z KIBICAMI, startują, mamy pierwsze opcje na sezon 2021 - 22.
Jedziemy na mecze piłkarskie z biletami.
Sezon 2021-22; Anglia Premier League & niebawem więcej ...
 
Wyjazdy na mecze piłkarskie EUROPA i TOP kluby z biletem na sezon 2021 - 22 roku
 
 
 
 
 
 
 
Włochy lato - losowo wybrane oferty, regiony i hotele przy plaży. DOSTĘPNE już po covid-19
 
 
 • Apartamenty Casa Rosalba

  Apartamenty blisko centrum miasta i wyciągów.
 • Hotel Margherita

  Świetne położenie we wschodniej części Livigno, 35 km od Bormio.
 • Residence Park

  Apartamenty dla 3 osób, 350 m od morza i niedaleko od centrum Lignano Sabbiadoro.
 • Apartamenty Roulette

  Różne lokalizacje ze świetnymi położeniami w odległości ok. 50-300 m od wyciągów narciarskich.
 •  
 • La Meridiana

  Apartamenty dla 4 osób w Lignano, 50 m od morza i 200 m od centrum miasta.
 • Puerto do Sol

  Apartamenty dla 3-5 osób ok. 150 m od plaży. Apartamenty z tarasem
 • Villa Elisabeth

  Apartamentach dla 3-7 osób, ok. 850 m od plaży, basen
 •  
 
 
 
 
 
Covid-19 a turystyka lato 2021
Dobrze wiedzieć, opinie, uwagi i bieżące statystyki.

Wyjazdy na LATO 2021 bez problemów mogą być z "paszportem covidowym" szczepimy się !!!
 
 
Kostiumy, sprzęt plażowy i sportowy na lato.
Dobry sklep otwarty, zaprasza BP Gryf, obiecaliśmy promocje jak ruszy turystyka i są kostium kąpielowy GRATIS! obiekty 4* w Bibione, Sardynii, & w przygotowaniu