Biuro organizuje wyjazdy turystyczne & wyjątkowe eventy od 1994 r.
   Dbamy o jakość, bo ilość przychodzi każdego roku jak w turystyce i gospodarce.

 

32 206 96 05

32 253 05 37
pon-pt: 9-17, sob: 10-13
 
Oferty dnia
 
 
BP Gryf adres centrum miasta

Polska i Ukraina Solidarność   
   Katowice ul. Opolska 17,
   tel. 32 206 9605, 32 253 0537
   telefon kom. 509 377 825
   kontakty i zobacz dojazd

 
Komunikaty BP Gryf
Wakacje wyloty z Niemiec
Blog BP GRYF
Reklama tylko dobre opcje

Markowe zegarki dla Pana | dobry-sklep.eu

Markowe zegarki turystyczne
pytaj o zniżki dla klientów BP Gryf

 
 
 

Frankfurt atrakcyjne wycieczki, wyjazdy i zwiedzanie

Frankfurt jest biznesowym i finansowym centrum Niemiec oraz największym miastem w stanie Hesse. Miasto jest znane ze względu na futurystyczne linie horyzontu i najbardziej ruchliwe lotnisko w kraju. Frankfurt znajduje się nad rzeką Men, jest on stolicą finansową Europy i centrum transportowym Niemiec. Miasto jest „domem” głównych europejskich banków i niemiecką giełdą papierów wartościowych.

Frankfurt wyjazdy, wycieczki, sport event

W Frankfurcie warto zobaczyć następujące obiekty :

 

- Katedra Cesarska Frankfurt (oficjalnie Katedra Cesarska Świętego Bartłomieja) - jest to największy obiekt religijny w Frankfurcie i były kolegiata. Katedra jest ważnym miejscem, ponieważ odbyła się tu elekcja i koronacja Świętego Cesarstwa Rzymskiego.

Frankfurt wyjazdy, wycieczki, sport event

 
- Main Tower - wieża w biznesowej części Frankfurtu, jest wysoka na 240 m posiada 63 piętra, na szczycie budynku znajduje się platforma widokowa, z której można zobaczyć panoramę miasta oraz restauracja. 

Frankfurt wyjazdy, wycieczki, sport event
 
- Roemberg - to istniejący 600 lat kompleks budynków składający się z 9 domów i 6 dziedzińców. Tylko część domów jest udostępniona dla turystów, ponieważ reszta służy do użytku codziennego.

Frankfurt wyjazdy, wycieczki, sport event


- stadion Eintracht Frankfurt

wyjazdy na mecze Eintracht Frankfurt

BP Gryf organizuje wyjazdy na mecze Bundesligi w tym do Frankfurtu. Stadion dla Polski jest historyczny, tam ostatno rozegraliśmy bardzo dobry mecz {eliminacje do ME 2016} oraz mecz, który powinniśmy wygrać na MŚ w piłce nożnej w 1974 roku, przeszkodą była fatalna murawa (nie przyjmowała wody po deszczu), a to był mecze o finał! Polska wówczas przewyższała Niemców pod względem umiejętności technicznych Naszej Narodowej Drużyny trenera Górskiego!
 
- Muzeum Sztuki Stosowanej - jedno z najważniejszych muzeów międzynarodowych tego rodzaju, znajdująca się tam kolekcja obejmuje ok. 5000 lat historii  różnych kultur w tym rękodzieła Europy z XII w. do nowoczesnych XXI w, projekty, sztukę książkową, grafiki, sztukę islamską oraz sztukę i rękodzieła Azji Wschodniej.

Frankfurt wyjazdy, wycieczki, sport events

 
- Dom Goethe - miejsce urodzenia Goethe, obecnie też i muzeum poświęcone Goethe.  Wyposażenie i umeblowanie pomieszczeń odpowiada standardom późnobarokowej kultury mieszczańskiej.

Frankfurt wyjazdy, wycieczki, sport event
 
- Stara Opera - jest to hala koncertowa i dawny dom operowy. Co roku 40 kongresów, jubileusze firm, przyjęcia i prezentacje i gale  wieczorowe jak np. bal operowy odbywają się w przeznaczonych do tego halach i salonach.

Frankfurt wyjazdy, wycieczki, sport event
 
- Muzeum archeologiczne - muzeum samo w sobie oddaje się rozpatrywaniu, dokumentacji i prezentacji archeologicznych znalezisk we Frankfurcie w okolicach czasów prehistorycznych, czasów romańskich, średniowiecza i nowoczesności.

Frankfurt wyjazdy, wycieczki, sport event
 
- Kościół Św. Pawła - jest to kościół z ważną polityczną symboliką. Na początku był kościołem luterańskim, w późniejszych latach został siedzibą parlamentu.

Frankfurt wyjazdy, wycieczki, sport event
 
- Palmengarten - jest jednym z dwóch ogrodów botanicznych we Frankfurcie. Zajmuje on powierzchnie 22 ha.

Frankfurt wyjazdy, wycieczki, sport events 

 
- Muzeum filmu – oferuje odwiedzającym wyjątkowe miejsca zaangażowane w pokazanie poruszających się obrazów dzięki kolekcjom, archiwom, projektom naukowym i bibliotece.

Frankfurt wyjazdy, wycieczki, sport events


Wycieczki po Frankfurcie zorganizowane formy:

 
1 - Wycieczka rowerowa po głównych atrakcjach Frankfurtu

Frankfurt wyjazdy, wycieczki, sport events


Wycieczka rowerowa po Frankfurcie zaczyna się w centrum popularnej  dzielnicy Sachsenhausen. Przewodnik pokaże Ci modne bary, kawiarnie, restauracje i tradycyjne uliczne restauracje.  Z Sachsenhausen przejazd do Malerviertel i do południowego banku rzeki Men. Po drodze są robione regularne przerwy gdzie przewodnik opowiada o Frankfurcie i jego atrakcjach. 
Cena wycieczki:  24 € ; wliczone w cenę: rower, (możliwy z napędem elektrycznym), pilot z językiem angielskim, bezpieczne trasy rowerowe.
 
Atrakcje do zobaczenia podczas trasy rowerowej: Sachsenhausen, Malerviertel, Stöffsche, Städel Art Institute, Liebieghaus, Muzeum Sztuki Stosowanej, Katedra Frankfurt, Słynne półdrewniane domy, Kościół Św. Pawła, Big Hirschgrabeni, Dom Goethego, Budynek EBC, Rzeka Men. Miejsce zbiórki: Martin-May-Strasse 7, 60594 Frankfurt am Main. Godzina odjazdu: 10:00, Czas trwania: 3 godziny

2 - Wycieczka autobusem: wsiadasz i wysiadasz, gdzie chcesz i zwiedzasz:

Frankfurt wyjazdy, wycieczki, sport event

 
Odkryj kosmopolityczne miasto Frankfurtu podczas 1 godzinnego zwiedzania Frankfurtu „CITY TOUR” ( bez możliwości wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach) w unikalny i niezapomniany sposób. Z górnego pokładu autokaru będziesz mieć widok na najważniejsze i najpiękniejsze widoki Frankfurtu.
 
Cena wycieczki: Dorośli - 15€; Dzieci (5-15 lat) - 8€  
Główne atrakcje wycieczki: Katedra Św. Pawła, Dom Goethe’go , Hala miasta "Römer", Dzielnica jabłkowego wina "Sachsenhausen", Untermainkai , Mainkai, Hauptwache, Zoo Frankfurt i wiele więcej… Wycieczka po Frankfurcie ze zwiedzaniem oferuje ciekawe i profesjonalne objaśnienia w 10 językach. Czas trwania: 1 godzina (podróż w obie strony), Dzienne odjazdy: co 30 minut, Pierwszy odjazd: 10:00, Ostatni odjazd: 17:00

3 - Piesza wycieczka Frankfurt od starego miasta do nowoczesnej dzielnicy bankowej.

Frankfurt wyjazdy, wycieczki, sport event
 
Zwiedzenie Frankfurtu pieszo, 2 godziny wycieczki z przewodnikiem. Zwiedzisz najbardziej interesujące miejsca miasta, w tym centrum starego miasta Romerberg, dzielnice bankową i wiele więcej. Droga z brukowanych placów i uliczek do nowoczesnych wieżowców.
Wizyta zakończy się na platformie widokowej Main Tower oferując niezwykły widok! (Uwaga: Platforma może być zamknięta z powodów złych warunków pogodowych. W tym wypadku, zamienimy to na wizytę w domu Goethe’go) 
 
Cena wycieczki: 12€ , Język: angielski
Uwaga: Proszę zebrać swoje bilety na Men Tower, gdzie jest w wliczony spacer po mieście, przed rozpoczęciem wycieczki w miejscu zbiórki, pokazując wydrukowany bilet wycieczki/bon naszemu pracownikowi. Miejsce zbiórki: Tourist Information Römer, Römerberg 27, 60311 Frankfurt am Main. Czas rozpoczęcia: 14:30, Czas trwania: 2 godziny

4 - Frankfurt, panoramiczny rejs w dwie strony, Mainhattan od strony rzeki!

Frankfurt wyjazdy, wycieczki, sport event

 
Frankfurt proponujemy poznać miasto w atrakcyjny sposób z rejsem po Menie na pokładzie statku. Piękne widoki miasta od strony rzeki to niezwykła atrakcja. W trakcie rejsu zobaczymy z horyzontu rzeki; Romeru, Muzeum Embankment i Kościoła Św. Pawła, … i więcej  podczas 1-godzinnego panoramicznego rejsu, do dyspozycji słuchawki i komentarze o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości miasta nad rzeką Men. Rejs we Frankfurcie jest idealnym punktem startu dla odwiedzających będących pierwszy raz w Frankfurcie, a dla znawców miasta jest to odświeżająca alternatywa z wieloma zaskakującymi widokami na miasto.

Panoramiczne rejsy we Frankfurcie:
  kwiecień - październik, - Codziennie do 6 rejsów, wypłynięcia: - 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 16:30, 18:00
- 1-godzinny panoramiczny rejs, - będzie w słuchawkach wyjaśnienie widoków
- cena: 10 € osoba dorosła / 6€ dziecko, - Bilet rodzinny(2dorosłych & 2dzieci) €26

5 - wycieczka autobusowa po Frankfurcie, wsiadasz i wysiadasz gdzie chcesz! 

Frankfurt wyjazdy, wycieczki, sport event


Autobus odjeżdża co 20-30 minut spod Katedry Św. Pawła/ Roemer 
Typy wycieczek autobusowych: -SKYLINE TOUR - 20€
16 przystanków, Czas trwania to 2godziny, 1 osoba dorosła, -EXPRESS TOUR - 17€
13 przystanków, Czas trwania to 1godzina, 1 osoba dorosła, opcja.
wsiadasz i wysiadasz; Hop On-Hop Off. Możesz w dowolnym momencie wsiąść do naszego autobusu na dowolnej stacji. W ten sposób można indywidualnie zaplanować zwiedzanie miasta, autobus co 20-30 minut od 10:00 do 17:00 na każdym przystanku co 20-30 minut jest autobus. W ten sposób nie będziesz musiał długo czekać na kolejny autobus.

Atrakcyjne wydarzenie we Frankfurcie
Frankfurt IAA Moto Show odbywa się zazwyczaj we wrześniu.
Prezentuje najnowsze trendy w motoryzacji. Wystawa pokauje dużą liczbę premier światowych i wcześniej niepokazywanych nowości ze świata motoryzacji! Jazdy testowe, tor przeszkód (dalej „Parcours”), specjalne pokazy, sympozja i kongresy. Wielu znanych kierowców wyścigowych i innych ważnych osobistości odwiedza stoiska wystawców. Ponadto wystawcy oferujący; tuning, narzędzia, warsztaty,  przyczepy samochodowe, samochody kempingowe, części i akcesoria do pielęgnacji & konserwacji, nawigacja, oraz wiele innych.

Moto Show Frankfurt wyjazdy BP Gryf


Niemcy uwielbiają huczne imprezy publiczne, a ich festiwale piwne i winne są zawsze widowiskowe.
Frankfurt Rheingau Festival
Co roku we wrześniu Festiwal Frankfurt Rheingau przyciąga miłośników wina z aż 600 gatunkami wina w ciągu dziesięciu dni! Podróżni mogą wybierać spośród czerwonych, białych, musujących, o smaku owocowym, lekkich lub mocnych win - możliwości są prawie nieograniczone. Najbardziej popularnym z nich jest Riesling. Festiwal odbywa się w ekskluzywnym centrum handlowym i handlowym Freßgass we Frankfurcie , zwiększając iloraz splendoru tego festiwalu. Stoiska z jedzeniem sprzedające pyszne jedzenie są specjalnie przygotowane na festiwal.
 
Obszary winne koło Frankfurtu.
Rheingau: zaledwie 30 minut od lotniska we Frankfurcie, Rheingau, nad Renem, ma więcej zamków, klasztorów i winnic niż jedna osoba mogła odwiedzić w jednej podróży. Centrum tego obszaru, Wiesbaden, jest idealnym miejscem do znalezienia dobrego hotelu i wynajęcia samochodu.
Można zanurzyć się w wyśmienitych potrawach w Schloss Vollrads lub Schloss Johannisberg, które są również podawane w winiarniach. Można udać się do Kloster Eberbach lub Schloss Schönborn na arystokratyczną i kościelną historię Riesling. Miejscowości Eltville, Lorch i Rüdesheim znajdują się również wysoko na liście uroczych małych miasteczek, w których można spacerować i napić się wina. Opactwo benedyktynów w St. Hildegard to wyjątkowa przyjemność.
 
Rheinhessen: po drugiej stronie Renu od Rüdesheim znajduje się miasto Bingen, (60 km. od Frankfurtu) oficjalnie w regionie Rhinehessen, największe w Niemczech pod względem produkowanych butelek z winem. W większości jest to wino stołowe, ale na takich imprezach jak Winzerfest, 11-dniowy festiwal wina, który odbywa się co roku w pierwszych dwóch tygodniach września, ponad 40 producentów specjalistycznych zaoferuje swoje najlepsze butelki.
Rheinhessen jest miejscem, gdzie można zostawić Rieslinga na uboczu i zakosztować kilka łyków Liebfraumilch, białej i jasnej czerwieni z winogron Dornfelder. Warto zwrócić uwagę na Weingut Hemmes i Weingut Peter Ewen, najlepsze produkty w okolicy.
 

 
Bardzo tanie propozycje w największym na świecie serwisie wynajmu samochodów, znajdź ofertę, porównaj i oszczędzaj! Najszybciej i najprościej - anuluj lub zmień swoją rezerwację online.  ...zobacz ofertę
 
wynajem samochodów rent a car

 

 
Piłkarskie ligi EUROPY, rozgrywki w 2023 i 2024 roku, zapraszamy.
Jedziemy na mecze piłkarskie z biletami.
 
Wyjazdy na mecze piłkarskie EUROPA i TOP kluby piłkarskie z biletem na mecze w 2023 i 2024 roku
 
 
 
 
 
 
 
Oferty promocyjne, napisz do nas, określ swoje potrzeby

Wyjazd na wyścig Formula 1 Monza, to ważne wydarzenie w kalendarzu wyścigów samochodowych. Popularny i lubiany wyścig F1 na Monza, tor posiada szybkie proste oraz niezwykle ciasne szykany z ostrymi krawężnikami, Parabolica tam proponujemy bilety. Zakwaterowanie w hotelu 4* w ładnej okolicy, zobacz ofertę.

Formula 1 wyjazd na Monza 2024 | BP Gryf