Biuro organizuje wyjazdy turystyczne & wyjątkowe eventy od 1994 r.
   Dbamy o jakość, bo ilość przychodzi każdego roku jak w turystyce i gospodarce.

 

32 206 96 05

32 253 05 37
pon-pt: 9-17, sob: 10-13
 
Oferty dnia
 
 
BP Gryf adres centrum miasta

Polska i Ukraina Solidarność   
   Katowice ul. Opolska 17,
   tel. 32 206 9605, 32 253 0537
   telefon kom. 509 377 825
   kontakty i zobacz dojazd

 
Komunikaty BP Gryf
Wakacje wyloty z Niemiec
Blog BP GRYF
Reklama tylko dobre opcje

Markowe zegarki dla Pana | dobry-sklep.eu

Markowe zegarki turystyczne
pytaj o zniżki dla klientów BP Gryf

 
 
 
Istanbul wycieczka na weekend

Istanbul wycieczka na weekend

Prywatne wycieczki Istanbul szyte na miarę, dobre opcje.
 
Weekend w Istambule

Istanbul wycieczka na weekend

Zobacz kultowe obiekty miasta: Hagia Sophia, Błękitny Meczet, Hipodrom, Pałac Topkapi, Kryty Bazar, Targ przypraw, Pałac Dolmabahce, rejs po Bosforze, wzgórze Camlica...

Istanbul wyjazdy i wycieczki | BP Gryf
 
Dzień 1 - Istanbul, przylot do Istanbułu, transfer do hotelu. Nocleg w hotelu.
 
Dzień 2 - Istanbul - Istanbuł - Istambuł - Stambuł
Po śniadaniu całodniowa wycieczka po Starym Mieście. Wizyta w Pałacu Topkapi, św. Zofii, Błękitny Meczet, Plac Hipodromu i Kryty Bazar. Powrót do hotelu. Nocleg w hotelu.

Do Istanbulu na weekend | BP Gryf

 
Dzień 3 - Istanbul
Po śniadaniu całodniowa wycieczka po Bosforze. Wizyta na targu przypraw, pałacu Dolmabahce, rejs po Bosforze i wzgórzu Camlica, przerwa na zrobienie zdjęcia. Nocleg w hotelu (opcjonalnie turecka noc z kolacją, za dopłatą).
 
Dzień 4 - Istanbul
Po śniadaniu zależnie od godzin przelotowych, czas wolny, transfer na lotnisko, zakończenie usług.

Atrakcyjna i prywatna wycieczka do Istanbułu na weekend.

Termin do uzgodnienia! poczuj się swobodny.
 
Cena od 397 € / osoba w pokoju dla 2 osób, zawiera:
 
- Zakwaterowanie 3 noclegi w  hotelu 4*,
- Transfery lotnisko - hotel – lotnisko,
- Wyżywienie: 3 śniadania, 2 lunche,
- Indywidualny transport na wycieczki,
- Licencjonowany przewodnik na wycieczkach, z językiem polskim,
- Bilety wstępu do muzeum, rejs po Bosforze.
- Ubezpieczenie KL NNW, opłaty na TFG/TFP
 
Cena nie zawiera:
- bezpośredni przelot samolotem do uzgodnienia dni i lotniska wylotowe,
- napoi do posiłków - lunch. Opcja INC-04. 
 
1-jeden dzień więcej / dodatkowa opcja
Dzień 5 - Istanbul Buyukada - Wyspy Książęce 
Po śniadaniu całodniowa wycieczka na Wyspy Książęce. Wybierz się w spokojny 28-kilometrowy rejs po Morzu Marmara do dziewiczych uroków Buyukady. Największa z Wysp Książęcych, Buyukada, szczyci się bujną roślinnością, lasami sosnowymi, drewnianymi rezydencjami z przełomu wieków i niezrównanymi widokami na Stambuł. Co najlepsze, samochody w tej okolicy są zakazane, więc podróżuje się dorożkami konnymi.
 
Cena od 433 € / osoba w pokoju dla 2 osób, cena zawiera:
- 4 noclegi w wymienionych hotelach
- 4 śniadania, 3 lunche
- Transfery lotnisko-hotel-lotnisko
- 3 całodniowe wycieczki
- Bilety do muzeów
- Bilety na łódź
 
Oferujemy wycieczki do Istanbulu „szyte na miarę” Zaprasza BP Gryf.
 
Uwaga: ceny mogą ulec nieznacznym zmianom w zależności od terminów, lokalnych wydażeń, dostępnych hoteli.

Istanbul bazar wyjazdy | BP Gryf

Nieco wyjaśnienia pisowni dla dawnej nazwy miasta Konstantynopol: po turecku, niemiecku, włosku i angielsku, francusku to Istanbul lub fr. też Istamboul, po hiszpańsku – Estambul. Spolszczona nazwa często używana to Stambuł jest refleksem dawnego osmańskiego Stambol. Jedynymi językami poza polskim, w których jest forma dwusylabowa bez I, są chyba rosyjski, ukraiński i białoruski… Dodatkowo dochodzą w języku polskim odmiany w pisowni i wymowie: n / m, l / ł, przepraszamy za małe zamieszanie wynikające z historii. Zachowujemy nazwę bardziej europejską; Istanbul w wymowie na końcu ł.

Wyjazdy i wycieczki indywidualne dla rodziny czy znajomych mają spore zalety! Więcej dowiemy się będąc obsługiwani w małym gronie uczestników. Mamy możliwość modyfikacji z przewodnikiem na miejscu, akcentów, które nas bardziej zainteresują! Nie musimy dostosować się do dużej, całej grupy uczestników wyjazdu. Podróżowanie z przyjaciółmi lub rodziną oznacza, że możesz zobaczyć i zrobić rzeczy, które Cię szczególnie zainteresują, w ramach opłaconego wyjazdu lub za dodatkową opłatą już na miejscu.
Naturalnie ma to związek z jakimś wzrostem ceny, ale warto.

 
Istambuł 10 TOP atrakcji

Istanbul 10 TOP atrakcji

Stambuł to miejsce, w którym wschód spotyka się z zachodem lub odwrotnie. Wyjątkowa lokalizacja w połączeniu z historią i mieszkańcami o różnym pochodzeniu kulturowym czyni to miasto prawdziwym tyglem. W Stambule stare budynki stoją w pobliżu nowoczesnych drapaczy chmur. Na tym samym obszarze meczety , kościoły i synagogi wzywają mieszkańców. Liberalni i konserwatywni muzułmanie pokojowo żyją obok siebie. Pomimo wielu wieku miasta, na szczęście pozostałości bogatej przeszłości Stambułu pozostało nietkniętych. Dziedzictwo kulturowe metropolii jest imponujące! Liczba ludności oficjalnie to około 16 milionów, nieoficjalnie to ok. 20 milionów,  prawie połowa Polski w jednym mieście.

Atrakcyjne wycieczki | BP Gryf

Hagia Sofiaoficjalnie Wielki Meczet Świętej Hagii Zofii, a wcześniej Kościół Hagii Zofii, to późno antyczne miejsce kultu w Istambule, zaprojektowane przez greckich geometrów Izydora z Miletu i Antemiusza z Tralles. Zbudowana w 537 r. jako katedra patriarchalna cesarskiej stolicy Konstantynopola, była największą świątynią chrześcijańską Wschodniego Cesarstwa Rzymskiego i Wschodniego Kościoła Prawosławnego, z wyjątkiem okresu Cesarstwa Łacińskiego od 1204 do 1261 r., kiedy to stała się miejską katedrą łacińsko-katolicką. W 1453 r., po upadku Konstantynopola na rzecz Imperium Osmańskiego, została przekształcona w meczet. W 1935 r. świecka Republika Turecka przekształciła go w muzeum. W 2020 r. otwarto go ponownie jako meczet.

 Atrakcyjne wycieczki | BP Gryf

Pałac Topkapi, inaczej Seraglio, to duże muzeum we wschodniej części dzielnicy Fatih w Istambule w Turcji. W XV i XVI wieku służył jako główna rezydencja i siedziba administracyjna sułtanów osmańskich. Pałac Topkapı i Harem (Topkapı Sarayı) mają prawdopodobnie bardziej barwne historie niż większość muzeów na świecie razem wziętych. Libidynowi sułtani, ambitni dworzanie, piękne konkubiny i intrygujący eunuchowie żyli i pracowali tu między XV a XIX wiekiem, kiedy był to dwór Imperium Osmańskiego. Wizyta w bogatych pawilonach pałacu, skarbcu wypełnionym klejnotami i rozległym haremie daje fascynujący wgląd w ich życie.

 
Atrakcyjne wycieczki | BP Gryf
 
Błękitny Meczet, Meczet Sułtana Ahmeda, znany również jako Błękitny Meczet, to zabytkowy meczet z okresu osmańskiego znajdujący się w Istambule w Turcji. Jest to funkcjonujący meczet, który przyciąga wielu turystów. Został zbudowany w latach 1609-1616 za panowania Ahmeda I. W jego Külliye znajduje się grobowiec Ahmeda, medresa i hospicjum. Ściany wewnętrzne meczetu zdobią ręcznie malowane niebieskie płytki, a w nocy meczet jest skąpany w błękicie, gdy światła oświetlają pięć głównych kopuł, sześć minaretów i osiem kopuł drugorzędnych. Meczet znajduje się obok Hagia Sophia, głównego meczetu Istambule do czasu wybudowania Błękitnego Meczetu, a także innego popularnego obiektu turystycznego. Błękitny Meczet został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1985 roku pod nazwą "Historyczne obszary Istambulu".
 
  Atrakcyjna wycieczka | BP Gryf
 
Plac Sultanahmet, czyli Hipodrom Konstantynopola, to plac w Istambule w Turcji. Wcześniej był to cyrk, który stanowił sportowe i towarzyskie centrum Konstantynopola, stolicy Cesarstwa Bizantyjskiego. Dzielnica Sultanahmet to historyczna dzielnica Stambułu . Jest tak wiele rzeczy do zwiedzenia, że bez problemu można tam spędzić tydzień, jednak zalecamy, aby nie spędzać więcej niż połowy wakacji w tej okolicy. Stambuł to znacznie więcej, a jeśli chcesz odkryć jego prawdziwe oblicze, musisz udać się do innych dzielnic, nieco mniej turystycznych. Dokonaliśmy wyboru naszych ulubionych muzeów, zabytków i meczetów. 
 
Wielki Bazar w Stambule to jeden z największych i najstarszych krytych bazarów na świecie, z 61 krytymi ulicami i ponad 4 000 sklepów na łącznej powierzchni 30 700 m2, przyciągający od 250 000 do 400 000 odwiedzających dziennie. W 2014 r. znalazł się na liście nr 1 wśród najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych na świecie z liczbą 91 250 000 odwiedzających rocznie. Wielki Bazar w Istambule jest często uważany za jedno z pierwszych centrów handlowych na świecie.
 
Atrakcyjne wycieczki | BP Gryf
 
Bosfor i most w Istambule - Most Bosforski jest jednym z dwóch mostów, które przecina Cieśninę Bosfor, łącząc europejską i azjatycką stronę Stambułu. Rozciąga się od Ortakoy po stronie europejskiej do Beylerbeyi po stronie azjatyckiej i jest czasami nazywany Pierwszym Mostem Bosforskim. Mając 1560 metrów długości, Most Bosforski był czwartym najdłuższym mostem wiszącym na świecie, kiedy został otwarty w 1973 roku i był pierwszym mostem łączącym Europę i Azję od mostu nad Dardanelami w 480 r.pne. Dziś jest 21 najdłuższym mostem wiszącym na świecie. W 2007 roku zainstalowano system oświetlenia LED do oświetlenia mostu w nocy, a skomputeryzowany system jest teraz używany do tworzenia co wieczór kolorowych pokazów świetlnych. Chociaż most jest zazwyczaj zamknięty dla pieszych, otwiera się on każdego października podczas Istanbul Eurasia Marathon – jedynego maratonu, który przebiega z jednego kontynentu na drugi.
 
Atrakcyjne wycieczki | BP Gryf
 
 

 

Co zjeść i gdzie? Kuchnia turecka w Istambule 

Podczas wczasów w Turcji na pewno spróbujesz kilku przysmaków z kuchni tureckiej, bo można je znaleźć w każdym niemal barze czy restauracji. Nad morzem spożywa się często ryby czy owoce morza, zaś w głębi kraju stawia się na mięso, dania mleczne i warzywa. Wszędzie stosuje się wiele intensywnych przypraw, w tym miętę, paprykę, cynamon, pietruszkę. Najbardziej znane danie to kebab, który co prawda zjesz także w Polsce czy innych miejscach na świecie, bo to danie rozsławione na cały glob, jednak w Turcji smakuje najlepiej. Karierę na świecie zrobił także falafel, czyli kotlet z ciecierzycy lub bobu, wegetariańska potrawa podawana w picie. Z wegetariańskiego menu jest też hummus, czyli pasta z ciecierzycy, oraz kumpir – pieczone ziemniaki z warzywami, serem, masłem. Warto też spróbować simit – bajgli z prażonymi ziarnami sezamu. Co do picia? Koniecznie… herbata, czyli ulubiony napój Turków. Piją ją mocno intensywną i słodką. Do herbatki wybierz jeden z deserów – słodką baklavę czy jogurt ayran, czyli deser mleczny.Kuchnia turecka jest bardzo różnorodna i znana na całym świecie. Stambuł to tygiel kultur, a wszystkie te wpływy przyjemnie wpływają na scenę kulinarną. Zapomnij więc o międzynarodowej (fast) sieci żywności, gdy tu jesteś i poznaj prawdziwe tureckie jedzenie.  Zwyczaje śniadaniowe Turków są nieco inne niż Europejczyków. Na początek kawa zastępuje herbatę. Również pokrojone pomidory i/lub ogórki są koniecznością na tureckie śniadanie. 

Atrakcyjne wycieczki | BP Gryf

Gdzie znaleźć najlepsze jedzenie uliczne w Stambule?
W Turcji życie toczy się na ulicy, co oznacza, że uliczne jedzenie jest bardzo powszechnym widokiem. Tysiące stoisk z jedzeniem konkurują o każdego turystę, warto więc trochę się rozejrzeć. Dobre smaki i dania znajdziesz wszędzie w przystępnej cenie i też wytwornym otoczeniu za wyższą cenę.
 
Pamiątka z Turcji – co przywieźć?
Z wakacji w Turcji warto przywieźć coś z symbolem zwanym okiem proroka, bo to niemal zakup obowiązkowy. Niebieski szklany kamień z środkiem z błękitu i bieli oraz czarną źrenicą ma chronić przed złymi mocami. Niezależnie od tego, czy wierzy się w przyrodzoną moc przedmiotów, czy nie, takie oko proroka na breloczku, bransoletce, jako wisiorek, talizman do zawieszania na ścianie czy drzwiach lub element dekoracyjny tkanin, naprawdę wygląda ślicznie i będzie doskonałym przypomnieniem czasu spędzonego w Turcji. Dla bardziej wymagających polecamy ceramikę, jak naczynia, dzbanki, kafle, miseczki, świeczniki o różnych kolorach, z abstrakcyjnymi wzorami, motywami roślinnymi, statkami etc. Współczesne dzieła tureckiej ceramiki znajdziesz m.in. w Stambule, Bursie, Avanos, Edirne. Jeśli chcesz wybrać coś bardziej egzotycznego, to kup nargile – czyli sziszę, fajkę wodną. To szklany, ceramiczny lub miedziany dzban z metalową rurką. Może służyć jako ozdoba.
 
Życie nocne w Turcji 
Miłośnicy imprez, nocnego życia i miejskiej rozrywki świetnie odnajdą się z kolei w dzielnicy Beyoğlu, oddzieloną od starego miasta zatoką Złoty Róg. W okolicach popularnego deptaku İstiklal Caddesi, jak również placu Taksim mieści się wiele hoteli i hosteli, sąsiadujących z licznymi klubami, pubami oraz restauracjami. Imprezy w tej części miasta trwają zwykle do wczesnych godzin porannych i nie sposób się tu nudzić! Beyoğlu to jednak również klimatyczne uliczki, pełne sklepów z ciekawą odzieżą, pamiątkami, rękodziełem, a także instrumentami muzycznymi i płytami winylowymi.
 
Jaki czas jest w Turcji? Czas lokalny: czas polski plus 1 godz.
 
Jaka jest waluta w Turcji?
Waluta: 1 stycznia 2005 r. w Turcji nastąpiła denominacja lira tureckiego i obcięcie sześciu zer. Banknoty są o nominałach od 1 do 100 lirów, monety od 1 do 50 kurusz, czyli tureckich groszy. Przewidywany kurs wymiany to: 1 EUR = 1,8 lira. Dolary lub euro można wymienić na liry w kantorach (po turecku "do:viz"), w bankach, czasami - na poczcie i oczywiście w hotelach (choć po nieco gorszym kursie). Powszechne jest też płacenie dolarami lub euro. W dobrych sklepach można płacić kartami.
 

Nazwa miasta! nieco wyjaśnienia pisowni dla dawnej nazwy miasta Konstantynopol: po turecku, niemiecku, włosku i angielsku, francusku to Istanbul lub fr. też Istamboul, po hiszpańsku – Estambul. Spolszczona nazwa często używana to Stambuł jest refleksem dawnego osmańskiego Stambol. Jedynymi językami poza polskim, w których jest forma dwusylabowa bez I, są chyba rosyjski, ukraiński i białoruski… Dodatkowo dochodzą w języku polskim odmiany w pisowni i wymowie: n / m, l / ł, przepraszamy za małe zamieszanie wynikające z historii. Zachowujemy nazwę bardziej europejską; Istanbul w wymowie na końcu ł.

 
Wycieczki zwiedzanie Istambułu BP Gryf

Wycieczki zwiedzanie Stambułu BP Gryf

Istanbul wyjazdy na weekend | BP Gryf
 
Rejs o zachodzie słońca po Bosforze na luksusowym jachcie
Odkryj piękno miasta w wielkim stylu podczas tego relaksującego rejsu o zachodzie słońca w dół Bosforu. Z pokładu luksusowego jachtu zobaczysz nadrzeczne zabytki, takie jak Pałac Dolmabahçe, Meczet Ortaköy i Twierdza Rumeli. Wypłyń w rejs o każdej porze roku, o ile pozwala na to pogoda. Podczas rejsu zapewnione są bezpłatne napoje bezalkoholowe, kanapki i inne przekąski. Dowiedz się więcej o historii zabytków Stambułu od przewodnika na pokładzie. Wyrusz z łatwego do znalezienia punktu spotkania na nabrzeżu w pobliżu transportu publicznego. Nie zawiera dojazdu z hotelu.
Czas trwania: 2 godziny 30 minut Cena: 60 €
 
Rejs po Bosforze z kolacją i tureckim pokazem nocnym z prywatnym stolikiem
Zanurz się w menu obiadowym z daniami inspirowanymi zarówno Europą, jak i Azją, w tym przystawkami, sałatkami i deserami, obserwując z prywatnego stolika światła Stambułu w oddali. Następnie zrelaksuj się i ciesz się szeregiem występów inspirowanych lokalnymi kulturami, takimi jak style tańca brzucha, ludowego i latynoskiego flamenco. Przetańcz całą noc przy finałowym występie DJ-a. Dowóz z hotelu możliwy jest za dodatkową opłatą. Stolik przy oknie dla 2-4 osób można zarezerwować z wyprzedzeniem przed rozpoczęciem wycieczki.
Czas trwania: 3 godziny 30 minut Cena: 30 €
 
Stambuł: rejs katamaranem po Bosforze z prywatnym stolikiem
Kolacja z pokazami tańca na jedynym katamaranie w Stambule. Zapraszamy do ucztowania na niesamowitych potrawach z nieograniczoną ilością napojów alkoholowych podczas rejsu wzdłuż kontynentów europejskich i azjatyckich oraz cieszenia się tradycyjnymi tureckimi tańcami i pokazami. Odkryj cieśninę Bosfor podczas rejsu między europejską i azjatycką stroną Stambułu i podziwiaj kultowe pałace stojące wzdłuż cieśniny. Zawiera odbiór i dowóz do hotelu.
Czas trwania: 3 godziny Cena: 30 €
 
Rejs po Bosforze o zachodzie słońca na luksusowym jachcie (z przewodnikiem)
Wybierz się na wieczorny rejs o zachodzie słońca po cieśninie Bosfor. Ponieważ jest to wycieczka w małej grupie, zrelaksuj się i ciesz się spersonalizowaną obsługą załogi pokładowej - w tym pysznymi przysmakami na pokładzie, takimi jak kanapki, przekąski i kieliszek wina. Wycieczka to świetny sposób na zobaczenie słynnych zabytków bez konieczności przebywania w tłumie. Przepłyń obok Pałacu Dolmabahce, Mostu Bosforskiego, Twierdzy Rumeli, Pawilonu Kucuksu i wielu innych atrakcji. Nie zawiera dojazdu z hotelu.
Czas trwania: 2 godziny 30 minut Cena: 40 €
 
Stambuł na dobry weekend | BP Gryf
 
Rejs luksusowym jachtem o zachodzie słońca nad Bosforem w Stambule
Podczas tego rejsu po Bosforze popłyniesz zarówno europejską, jak i azjatycką stroną słynnej cieśniny, obejmując najważniejsze atrakcje, takie jak XIX-wieczny pałac Dolmabahce, imponująca twierdza Rumeli oraz kultowe wieże Maiden i Galata. Wycieczki z przewodnikiem obejmują bezpłatny poczęstunek, w tym owoce i domową lemoniadę. Na miejscu można także napić się kawy, herbaty i zjeść szereg smacznych przekąsek. Wycieczki obejmują przystanki fotograficzne, aby uchwycić pamiątki z podróży o zachodzie słońca. Nie zawiera dojazdu z hotelu.
Czas trwania: 2 godziny 15 minut Cena: 40 €
 
Rejs z obiadem w Stambule: Długi rejs po Bosforze do Morza Czarnego
Zobacz minarety, rezydencje, meczety i pałace Stambułu z wody, płynąc między dwoma kontynentami podczas tego długiego rejsu obiadowego. Podpłyń do Anadolu Kavagi, wioski rybackiej w pobliżu miejsca, w którym Bosfor spotyka się z Morzem Czarnym, a następnie wejdź na wzgórze do starej fortecy, aby zrobić zdjęcia. Podczas rejsu można delektować się dwudaniowym lunchem z kawą, herbatą, wodą, przekąskami i owocami: napoje alkoholowe są dostępne za dodatkową opłatą. Nie zawiera dojazdu z hotelu.
Czas trwania: 5 godzin Cena: 60 €
 
Rejs z kolacją po Bosforze i turecki night show (all inclusive)
Popłyń wzdłuż Bosforu, punktu spotkania Europy i Azji. Doświadcz Stambułu przepływając obok oświetlonej panoramy miasta i podziwiając zabytki, w tym Pałac Dolmabahce, Most Bosforski i Wieżę Dziewicy. Na pokładzie można zjeść 3-daniową kolację z nielimitowanymi napojami bezalkoholowymi i cieszyć się różnorodną rozrywką, w tym wirującymi derwiszami, tańcem brzucha i DJ-ami. Zawiera odbiór i dowóz do hotelu.
Czas trwania: 3 godziny Cena: 47 €
 
Prywatna wycieczka z przewodnikiem po starym mieście Stambułu
Przenieś się w złote wieki imperium osmańskiego, bizantyjskiego i rzymskiego podczas całodniowej, prywatnej wycieczki po Starym Mieście w Stambule. Zobacz zabytki i historyczne miejsca na placu Hipodromu, gdzie w starożytności ścigały się rzymskie rydwany, a następnie odkryj oszałamiającą architekturę i muzeum św Zofii. Zobacz kultowe płytki, mozaiki i smukłe minarety Błękitnego Meczetu i przeglądaj tradycyjne rękodzieło na Wielkim Bazarze. Poznaj życie sułtanów i dworzan w Pałacu Topkapi, który zawiera niezwykłą kolekcję największych świętych relikwii Turcji, skarbów cesarskich i dzieł sztuki. Zawiera odbiór i dowóz do hotelu/portu z hoteli w centrum miasta. Nie zawiera obiadu ani napojów. 
Czas trwania: od 4 do 8 godzin Cena: 60 €
 
Istanbul wyjazdy na weekend | BP Gryf
 
Wirujący derwisze w Hodjapasha
Odkryj świętą praktykę mistycznych sufich podczas autentycznej ceremonii Mevlevi Sema odbywającej się w Hodjapasha w Stambule i bądź świadkiem 800-letniej tradycji. Daj się zahipnotyzować dziwacznemu, ale pięknemu widokowi wirujących derwiszy, którzy wykonują unikalne duchowe rytuały, w tym orkiestry na żywo i projekcji wideo 360. Obejrzyj hipnotyzujący spektakl, posłuchaj tureckiej orkiestry na żywo, zwiedź muzeum wirujących derwiszy oraz poznaj ich historię. Minimalny wiek to 7 lat. Nie zawiera dojazdu z hotelu.
Czas trwania: 1 godzina Cena: 35 €
 
Stambulskie klasyki i najważniejsze atrakcje! Błękitny Meczet, Hagia Sophia, Topkapi i nie tylko!
Poznaj najważniejsze atrakcje Stambułu w ciągu jednego dnia dzięki tej małej wycieczce grupowej. Zanurz się w historii i kulturze miasta z przewodnikiem. Rozpocznij zwiedzanie od wizyty na starym hipodromie, a następnie udaj się do Błękitnego MeczetuHagia Sophia, Muzeum Topkapi i Wielkiego Bazaru. Ciesz się pysznym tureckim jedzeniem podczas wliczonego w cenę lunchu. Nie zawiera dojazdu z hotelu.
Czas trwania: od 8 do 9 godzin Cena: 74 €
 
Stambuł na dobry weekend | BP Gryf
 
Wycieczka z przewodnikiem po pałacu Topkapi i Haremie z biletami wstępu bez kolejki
Zaoszczędź czas i omiń kolejkę do pałacu i haremu podczas tej małej wycieczki grupowej. Dowiedz się o historii Pałacu Topkapi od swojego przewodnika i odwiedź kuchnie cesarskie, salę relikwii, dwory królewskie i ogrody krajobrazowe. Podziwiaj intrygujące zdobienia Haremu i podziwiaj widoki na cieśninę Bosfor z pałacu. Możliwy odbiór w Galataport, po informacji o danych statku.
Czas trwania: 3 godziny Cena: 60 €
 
Stambuł - całodniowa wycieczka po mieście z prywatnym przewodnikiem
Spaceruj po klimatycznych dzielnicach i historycznych uliczkach starego Stambułu podczas całodniowej, prywatnej pieszej wycieczki z doświadczonym przewodnikiem. Ciesz się elastycznością, z dużą ilością czasu na odwiedzenie miejsc. Prześledź wieki tureckiej historii podczas zwiedzania hipodromu, Błękitnego Meczetu i Pałacu Topkapi. Podziwiaj strzelistą kopułę i minarety Hagia Sophia, a następnie zapoznaj się z przewodnikiem po tętniącym życiem Wielkim Bazarze. Nie zawiera posiłków ani napojów. Zawiera odbiór z hoteli w centrum miasta, inne hotele poza trasą mogą podlegać dodatkowej opłacie.
Czas trwania: od 4 do 7 godzin Cena: 60 €
 
Istanbul wyjazdy na weekend | BP Gryf
 
Rhythm of the Dance Show w Hodjapasha
Przygotuj się na wieczór nieprzerwanej rozrywki z ekscytującym 75-minutowym pokazem Rhythm of the Dance w legendarnej Hodjapasha w Stambule. Podziwiaj tancerki brzucha, energiczne tańce folklorystyczne i olśniewające kostiumy, którym towarzyszy muzyka na żywo i 360-stopniowe projekcje wideo. Opłaty za wstęp i napoje wliczone w cenę. Nie zawiera dojazdu z hotelu.
Czas trwania: 1 godzina 5 minut Cena: 35 €
 
Zwiedzanie pałacu Topkapi i Haremu z przewodnikiem
Dowiedz się wszystkiego o osmańskim dziedzictwie Stambułu i odwiedź jeden z najważniejszych zabytków miasta podczas tej wycieczki w małej grupie po Pałacu Topkapi. Odkryj piękny obszar Haremu podczas tej pieszej wycieczki. Bilety wstępu do Haremu i bilety bez kolejki są wliczone w cenę wycieczki. Nie zawiera dojazdu z hotelu.
Czas trwania: 1 godzina 30 minut Cena: 67 €
 
Istanbul polecane hotele

Istanbul polecane hotele

Baw się dobrze w Hotelu Vicenza

Hotel Vicenza oferuje 93 pokoje, które charakteryzują się jasnym i nowoczesnym wystrojem oraz szeregiem nowoczesnych udogodnień. Oferujemy całodobową restaurację i bar na dachu, bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu na całym obszarze, telewizję kablową i śniadanie w hotelu.
 
Hotel jest położony w odległości krótkiego spaceru od Błękitnego Meczetu, Pałacu Topkapi, Muzeum Islamu, Wielkiego Bazaru, Cysterny Bazyliki w Laleli. Przy wejściu do hotelu znajdują się tramwaje i różne autobusy, które umożliwiają szybkie dotarcie do innych części miasta. Metro, tramwaje i wszelkiego rodzaju autobusy znajdują się w odległości krótkiego spaceru od hotelu.
 
Poza fantastyczną lokalizacją, hotel oferuje również stylowe, luksusowe zakwaterowanie i 4-gwiazdkowe udogodnienia, takie jak bar-sauna i Venezia Restaurant & Bar, gdzie można cieszyć się spektakularnym panoramicznym widokiem na miasto podczas kolacji. Po dniu spędzonym w Stambule można odwiedzić centrum odnowy biologicznej Alpheus i skorzystać z relaksującego masażu lub sauny, a następnie udać się do hotelowej restauracji na posiłek. Do dyspozycji gości jest również tradycyjna łaźnia turecka, odkryty i kryty basen.
 
Hotel posiada pokoje dwuosobowe, trzyosobowe, rodzinne oraz superior, charakteryzujące się nowoczesnym wystrojem z drewnianymi meblami. Każdy z pokoi wyposażony jest w: minibar, prysznic, sejf, telewizor, telefon, klimatyzację, ogrzewanie, czajnik elektryczny, szafę/garderobę, kapcie. Łazienka posiada: wannę lub prysznic, ręczniki, pościel, szampon, odżywkę do włosów, mydło, suszarkę do włosów i bezpłatny zestaw kosmetyków
 
Hotelowa restauracja Venezia A'la Carte, oferująca wyśmienite tradycyjne dania kuchni włoskiej i tureckiej. Ristorante Venezia została zaprojektowana tak, aby zarówno kolacje biznesowe, jak i prywatne odbywały się na najwyższym poziomie w wyrafinowanej włoskiej atmosferze. Z okazji nowego roku restauracja będzie oferowała specjalne menu z muzyką na żywo.
 
Przystanek tramwajowy Laleli znajduje się 5 minut spacerem od obiektu i zapewnia łatwy dostęp do innych atrakcji miasta. Odległość od lotniska Ataturk wynosi 15 km, a od lotniska w Stambule - 45 km.
Położony jest blisko najważniejszych atrakcji – Meczet Laleli (650 m), Wielki Bazar (1 km), Cysterna Bazyliki (2 km), Hagia Sophia (3 km), Błękitny Meczet (3,7 km), Pałac Topkapi (5 km)
 
 
 
Formularz kontaktowy
 
 
 
 
 
 
 
 

Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe

W ciągu 24 godzin lub wcześniej, postaramy się wysłać propozycje, lub zadać dodatkowe pytanie uzupełniające. Prosimy pamiętać im więcej, im bardziej szczegółowe będzie zapytanie ułatwi nam i przyspieszy opracowanie oferty zgodnej z oczekiwaniami, udzielenie odpowiedzi.

 
 
 
Piłkarskie ligi EUROPY, rozgrywki w 2023 i 2024 roku, zapraszamy.
Jedziemy na mecze piłkarskie z biletami.
 
Wyjazdy na mecze piłkarskie EUROPA i TOP kluby piłkarskie z biletem na mecze w 2023 i 2024 roku
 
 
 
 
 
 
 
Oferty promocyjne, napisz do nas, określ swoje potrzeby

Wyjazd na wyścig Formula 1 Monza, to ważne wydarzenie w kalendarzu wyścigów samochodowych. Popularny i lubiany wyścig F1 na Monza, tor posiada szybkie proste oraz niezwykle ciasne szykany z ostrymi krawężnikami, Parabolica tam proponujemy bilety. Zakwaterowanie w hotelu 4* w ładnej okolicy, zobacz ofertę.

Formula 1 wyjazd na Monza 2024 | BP Gryf