Biuro organizuje wyjazdy turystyczne & wyjątkowe eventy od 1994 r.
   Dbamy o jakość, bo ilość przychodzi każdego roku jak w turystyce i gospodarce.

 

32 206 96 05

32 253 05 37
pon-pt: 9-17, sob: 10-13
 
Oferty dnia
 
 
BP Gryf adres centrum miasta

   Katowice ul. Opolska 17,
   tel. 32 206 9605, 32 253 0537
   telefon kom. 509 377 825
   kontakty i zobacz dojazd

 
Komunikaty BP Gryf
Wakacje wyloty z Niemiec
blog.gryftravel.pl
 
 

Jerozolima jedno z najstarszych miast na świecie.

Jerozolima jest jednym z najstarszych miast na świecie i centrum religijnym dla judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Miasto jest także ważnym ośrodkiem turystycznym. Dobrze zachowane stare miasto (wschodnia Jerozolima), nie ma nawet 0,9 km kw. Tam się mieści Wzgórze Świątynne, Ściana Płaczu, Bazylika Grobu Pańskiego, Kopuła na Skale, Grobowiec Ogrodowy i Meczetu Al-Asqua. Zachodnia część miasta jest miejscem, gdzie mieszka większość mieszkańców i jest domem dla głównych budynków rządowych Izraela.


Wyjątkowe masto i historia chrześcijaństwa, zapraszamy.

Wyjazdy na specjalne wydarzenia do Izraela zaprasza BP Gryf.

W 2019 roku była doskonała
 okoliczność krótkiego wyjazdu na weekrnd do Izralela, Jerozolimy na mecz piłkarski Izrael v Polska 16 listopada i sobota. Biuro Podróży Gryf  organizowało wyjazdy 15-17.11.2019.

Atrakcyjna propozycja na mecz Reprezentacji Polski.


Odkryj przytłaczającą siłę tego 3000-letniego miasta - jego niezliczone zabytki i cuda archeologiczne, jego magiczne ścieżki i wspaniałe widoki, które gwarantują trwałe wrażenia. 

Jerozolima to miasto zawieszone między niebem a ziemią, Wschodem i Zachodem, przeszłością i teraźniejszością. Równoległe zobaczymy świat płynących kaftanów i modnych kawiarni. Dla niektórych ludzi Jerozolima jest stanem, jak zakochanie; dla innych jest to stan umysłu. Ciągłe napięcie między rywalizującymi flagami i wiarami lub członkami tej samej wiary. Możesz czuć się poruszony, pobudzony lub wciągnięty w wir współczesnych problemów, ale miasto nie pozostawi Ciebie po powrocie bez zmian.
 
Miasto jest święte dla połowy rasy ludzkiej! a jego kultowe mury starego miasta obejmują główne miejsca trzech wielkich religii monoteistycznych. Czasem zapominamy, że w tym religia chrześcijańska jest najmłodsza.

Wyjątkowe masto i historia chrześcijaństwa, zapraszamy.
 
Jerozolima stare miasto to coś więcej niż kapliczki. Jego łuki, ukryte dziedzińce i wąskie brukowane uliczki przyciągają. Ulice są pełne turystów, pielgrzymów i sprzedawców wszystkiego, od drobiazgów turystycznych i skórzanych sandałów po świeże produkty i haftowane tkaniny. Twoje zmysły są atakowane przez intensywne kolory i aromaty kurkumy, świeżej mięty, dzikiej szałwii i kawy przyprawionej kardamonem. Błysk arabskiej muzyki i trzask języków wypełniają powietrze.
 
Szabat zaczyna się w piątek ok. 17-18:00 i trwa do zachodu słońca w sobotę, kiedy wszystko znowu się otwiera, a Jerozolima i Tel Awiw żyją nocą. Atmosfera i restrykcyjność przestrzegania szabatu zależy od miasta i ludzi. Jerozolima ma najbardziej restrykcyjne obostrzenia w tym dniu dla Izraela.

Jedynym środkiem transportu dostępnym w Szabat w Jerozolimie są prywatne busy oraz taksówki tzw. Monit Sherut, (10-12 osobowe) żółte busy. Zwykłe taksówki rujnują kieszenie, więc o ile nie ma sytuacji bez wyjścia nie narażamy się na niepotrzebne koszty. Dotyczy to nie tylko Szabatu, ale i całego tygodnia taksówki w Jerozolimie są drogie.
Busy mają różne numery i kierunki, można je łapać z każdego miejsca na ulicy, machnięciem ręki. Regularna cena takiego busa to 6,5 NIS (=zł) za osobę, czyli tyle samo ile za zwykły autobus, (w Szabat są wyższe ceny). Zawsze można zapytać kierowcę przypadkowego busa, czy przypadkiem nie jedzie obok miejsca Naszego przeznaczenia.
Zdarza się, że kierowca może zmienić nieco trasę na Waszą korzyść. Trzeba wykazać się zrozumieniem i pozytywnym podejściem.
 
W piątek wieczorem zaczyna się Szabat, część turystów uważa że warto iść pod Ścianę Płaczu, inni mają odrębną opinię, w tym czasie jest tam zakaz fotografowania! Należy to uszanować, podobne jak inni szanują nasze często dziwaczne dla innych zwyczaje? Ale przecież Jerozolima to miasto trzech religii: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. I tylko dla jednej z nich sobota jest dniem świętym, od piątku wieczorem.
 
Wyjątkowe masto i historia chrześcijaństwa, zapraszamy.
 
Co warto zobaczyć w Jerozolimie!
Nasze 6-top obiektów i miejsc to: Ściana Płaczu, Bazylika Grobu Świętego, Góra Oliwna, Via Dolorosa, mury obronne i bramy (np. Jaffa), Kopuła na Skale. Wszystkie te miejsca dostępne są pieszo. 
 
Czy Jerozolima jest bezpieczna? Tak z uwagą!.
Są przypadki terroryzmu dotyczą głównie strefy Gaza, my tam się nie zapuszczamy. Ale czy to znaczy, że ruch turystyczny w Izraelu zanika? nie! hotele prosperują bardzo dobrze mimo wysokich cen trudno znaleźć miejsca dla grup. Izrael należy do najdroższych kierunków dla turystyki. Spacerując po Jerozolimie dostrzec można wiele Izraelskich patroli. Żołnierze są dobrze uzbrojeni w karabiny i przyglądają się przechodniom, wszystko dla bezpieczeństwa mieszkańców i turystów!
 
 
Kuchnia i gastronomia w Izraelu.
Ze względu na wyjątkowe miejsce na mapie, Izrael jest głównie pod wpływem kuchni arabskiej. W rzeczywistości wiele potraw, które z natury są uważane za "izraelskie", jest w rzeczywistości mieszanką wspaniałych kuchni bliskowschodnich. Izrael to mały kulinarny raj położony w prawie każdym mieście. Gastronomia i kuchnia stanowi istotę izraelskiego współistnienia. Można tu znaleźć tradycyjne dania kuchni arabskiej, podawane z pełną dbałością o detale i ciągłe używanie świeżych składników i produktów, muszą być koszerne.
 
Wyjątkowe masto i historia chrześcijaństwa, zapraszamy.
 
Tak naprawdę nie jadłeś w Izraelu, dopóki nie spróbowałeś lokalnej, wybornej arabskiej kuchni.
 
Izrael nie ma kulinarnego dziedzictwa Francji ani Włoch, ani bogactwa kulinarnych wyborów, miejsc takich jak Nowy Jork, ale stopniowo (i szybko) rozwija lokalną scenę kulinarną, oferując najlepsze z wielu kuchni na najwyższym poziomie .
Niekwestionowaną królową izraelskiej sceny kulinarnej jest miasto Tel Awiw, nieoficjalna stolica izraelskiego życia nocnego. Haifa czy Jerozolima nie odbiega od tego dobrego smaku i poziomu.
 
Izrael zapewnia dla smakoszy (lub po prostu ludzi, którzy lubią dobrze zjeść) wyśmienite restauracje, które podnoszą jakość posiłku na zupełnie inny poziom pod względem atmosfery, smaku i obsługi.
 
Świetne restauracje - szefa kuchni można znaleźć w wielu głównych miastach. Są obsługiwane przez odważnych szefów kuchni, którzy zdecydowali się zrobić, oferować wyjątkowe doznania kulinarne dla wymagających klientów. Kuchnia w Izraelu ma szczególe znaczenie dla wszystkich mieszkańców, niezależnie od kategorii restauracji. Często szef kuchni pochodzi z Europy lub Stanów Zjednoczonych.

"Jeżeli odrzucasz jedzenie, ignorujesz zwyczaje, boisz się religii i unikasz ludzi, lepiej zostań w domu." cytat z James Michener – amerykański pisarz. Laureat nagrody Pulitzera w 1948 za powieść Tales of the South Pacific. Wydał ponad 40 książek, w większości o tematyce historycznej i podróżniczej. Odznaczony Medalem Wolności w 1977 r.
 
 
 
Komunikat BP Gryf funkcjonowanie biura

 Informujemy, COVID-19 oraz urzędowe obostrzenia od połowy marca 2020, wprowadziły nam zmiany w funkcjonowaniu firm i życia. 
 Pełnimy dyżury od pn-pt w godzinach 10:00 do 14:00. Prosimy pisać też na e-maile. Mamy od początku marca masę pracy przy anulacjach, załatwianiu najdogodniejszych rozwiązań dla naszych Klientów. Za utrudnienia przepraszamy, BP GRYF / tel. awaryjny 509 377 825.

Wyjazdy Polska i Europa już po VOVID-19


 Wyjdziemy! na prostą wznoszącą ponownie od zera, właściwie od minus bo zakupione wyjazdy, czekamy na zwroty. 
 Długa droga przed nami, min. kilka miesięcy. Dobrze działamy dla klientów i automatycznie też dla siebie! Tylko wszyscy razem i wyjdziemy z tego.

 LATO 2020!
 mamy dobre oferty dla Polski. Kończy się kwarantanna dla Polski, zagraniczne wyjazdy organizujemy
 od dawna, pracujemy dodatkowo nad tematem po covid-19. Dobre opcje dostosowane do sytuacji.
 Zapraszamy do kontaktów BP Gryf, liczymy na pomoc w rezerwacjach w 2020 roku. Zobacz nasz dedykowany BLOG , dobre informacje.

 
Lato 2020 Polska wyjazdy na odpoczynek, SPA, zwiedzanie JUŻ po covid-19, wycieczki i polecane Hotele
Hotele nad morzem, latem 2020 roku szczególnie wskazane nad Bałtykiem najwięcej JODU
 
Hotele Polska góry, odkrywamy ponownie nasze polskie klimaty i doskonałe obiekty.
 
Mazury to wyjątkowy region dla miłośników jezior i żeglarstwa, sportów wodnych
 
wycieczki Polska, byłeś przejazdem, ale teraz kategoria turystyczna "must to see"
 
 
 
Wyjazdy po zdrowie, baseny termalne. Blisko Polski, już po covid-19, dobre na LATO i ZIMA narty
Wyjazdy na narty oraz baseny termalne dobre opcje na LATO i zimę dla narciarzy
 
 
 
Włochy lato - losowo wybrane oferty, regiony i hotele przy plaży. DOSTĘPNE już po covid-19
 
 • Algarve Rezydencja

  Rezydencja w Rimini, apartamenty, plaża bezpośrednio przy obiekcie.
 • Paradise Beach Residence

  Rezydencja posiadająca własny basen, położona blisko plaży.
 • Riviera Residence

  Apartamenty dla 2-4 osób, ogród z basenem, blisko centrum i plaży.
 • BELVEDERE rezydencja

  Apartamenty w Lido Adriano dla 6 osób, do pięknej plaży 40 m.
 •  
 • Il Tulipano

  Rezydencja w samym centrum Riccione, kilka kroków od plaży oraz centrum miasta.
 • Altomare Rezydencja

  Obiekt usytuowany w niedalekiej odległości od plaży w miejscowości Riccione. Miejscowość położona niedaleko miasta Rimini.
 • Rezydencja Art

  Rimini popularne miejsce dla wypoczynku letniego, dobre apartamenty.
 • Girasoli Rezydencja

  Zakwaterowanie w apartamentach dla 2-4 osób, w centrum, basen, przy plaży.
 •