Biuro organizuje wyjazdy turystyczne & wyjątkowe eventy od 1994 r.
   Dbamy o jakość, bo ilość przychodzi każdego roku jak w turystyce i gospodarce.

 

32 206 96 05

32 253 05 37
pon-pt: 9-17, sob: 10-13
 
Oferty dnia
 
 
BP Gryf adres centrum miasta

Polska i Ukraina Solidarność   
   Katowice ul. Opolska 17,
   tel. 32 206 9605, 32 253 0537
   telefon kom. 509 377 825
   kontakty i zobacz dojazd

 
Komunikaty BP Gryf
Wakacje wyloty z Niemiec
Blog BP GRYF
Reklama tylko dobre opcje
 
 

Covid-19 informacja dla narciarzy.

BP Gryf chcemy, aby osoby planujące podróż, wyjazd narciarski wiedziały, jakie ograniczenia w podróżowaniu mogą obowiązywać w regionie, do którego chcą się udać. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby umożliwić Ci dostęp do wszystkich tych informacji i zebrać je w jednym miejscu. Informacje będą sukcesywnie modyfikowane. Poniżej zamieszczamy linki do wiarygodnych odsłon, komunikatów, w tyn z WHO, możesz sam sprawdzić. 

Dobre informacje dla narciarzy i covid-19, gdzie jechać
 
Zasięg koronawirusa COVID-19 [ MAPA aktualizacje ]  zbiór informacji porównawczych.

Kto jest bardziej chroniony? narciarz czy miejski pieszy?
Narciarz zawsze jest szczelnie uzbrojony; w rękawice, okulary, szalik, maskę narciarską - kominiarkę. W trakcie wyjazdu na dojazd własny, pobytu szczególnie w apartamentach, praktycznie nie ma kontaktu z innymi. BP Gryf oferuje pobyty w apartamentach w specjalnych cenach na ten zimowy sezon, sprawdź nasze oferty.
Ochrona zdrowia, Co robić podczas jazdy? 
Prosimy naszych klientów, aby zrobili to, co do nich należy.
> Jeśli masz objawy choroby, zostań w domu.
> Kup bilety na wyciągi z wyprzedzeniem przez Internet lub w miejscu zakwaterowania, aby uniknąć długiego oczekiwania w kasie.
> Postępuj zgodnie z instrukcjami personelu w miejscu pobytu.
> Trzymaj co najmniej jeden metr z dala od osób spoza własnej rodziny.
> Unikaj podawania rąk i przytulania.
> Unikaj dotykania twarzy.
> Noszenie nakrycia twarzy jest zalecane w miejscach publicznych. Noszenie go jest obowiązkowe w strefie wsiadania i w gondolach. 
 > Noś osłonę twarzy przez cały czas jazdy (usta i nos muszą być zakryte).
> Zachowaj dystans pomimo zakrycia twarzy.
> Czy trzeba rezygnować z nart w tym sezonie? Sam decydujesz.
Zobacz nasz wpis, info z WHO, kolejna opinia COVID-19 mniej groźny niż grypa! z 8 paź. 2020 r. poniżej.

Dlaczego warto jechać na narty w sezonie 2020 - 21 roku.
 

O czym należy pamiętać! Prosimy zachować podstawowe, zachowawcze elementy bezpieczeństwa. Artykuł zawiera wiele linków porównawczych, jak przebiega walka z covidem. Nie mówimy, że wirus jest w odwrocie?, już teraz nie trzeba się go bać? To może chyba być po uruchomieniu szczepionki? Państwo decydują, prosimy uważnie zapoznać się z aktualizowanymi informacjami online na podanych linkach. Żyjemy w Polsce, można porównać - wyniki porównawcze dla regionów / województw u nas, a tam gdzie Państwo chcą pojechać na wakacje narciarskie i wyciągać samodzielnie wnioski.

Porady dla narciarzy i covid-19, warto wiedzieć.

Mapa Europa i świat z covid-19. 

 

Austria i covid-19, aktualna sytuacja.
Sprawdź aktualne ogłoszenia dotyczące zezwoleń, ograniczeń, wymagania jadąc do Austrii. [ www ]
 
Liczba testów na covid w wybranych krajach, na 1 milion mieszkańców. Wymowne jest porównanie ilość testów: Austria: 137 151, Polska: 73 406 testów.

Tylko dla Austrii Corona-Ampel [ zobacz bieżące zmienne statystyki ]

Dobre światowe porównania dla Austrii i więcej [ zobacz bieżące zmienne statystyki ]

W Karyntii obecnie dwa razy w tygodniu odbywają się spotkania komitetu koordynacyjnego Corona. Tematem jest między innymi specjalna giełda pracy w kraju oraz zapobieganie covid. Dobrowolne testy pracowników turystyki nad jeziorem Wörthersee odbywają się od poniedziałku - na dwóch stacjach testowych w Velden i Pörtschach. Od 08 września system będzie rozszerzony na Bad Kleinkirchheim i jezioro Millstatt, ogłosił Czerwony Krzyż. Testy te mają być stopniowo rozszerzane na całą Karyntię. Czerwony Krzyż, szpitale i stan Karyntia również przygotowują się do ewentualnej? drugiej fali. 
Bad Kleinkirchheim, Karyntia; covid-19  [ zobacz bieżące zmienne statystyki ]

Zobacz nasze oferty do Bad Kleinkirchheim [ opcje ]

Zell am See – Kaprun - Salzburg
Bieżące informacje, sytuacja covid-19. Oświadczenie regionu: „Zdrowie naszych gości, pracowników i mieszkańców ma najwyższy priorytet. Celem jest powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa, co mają zapewnić dekrety austriackiego rządu federalnego i kraju związkowego Salzburg. Zell am See-Kaprun z pełnym przekonaniem popiera wszystkie wysiłki rządu i społeczności międzynarodowej. Jesteśmy przekonani, że ten wspólny wysiłek umożliwi nam sprostanie obecnemu wyzwaniu w dającej się przewidzieć przyszłości i traktujemy to jako obowiązek dobrych gospodarzy.”
 
Zell am See, Salzburg; covid-19  [ zobacz bieżące zmienne statystyki ]


Tyrol: Ministerstwo Zdrowia i Państwowa Dyrekcja Medyczna Tyrolu bardzo dokładnie monitorują bieżące wydarzenia i są w stałym kontakcie z właściwymi władzami krajowymi i międzynarodowymi.

Zillertal - Mayrhofen, Tyrol; covid-19  [ zobacz bieżące zmienne statystyki ]

Innsbruck, Tyrol mówi  Lepiej dmuchać na zimne.
Bezpieczeństwo ma zawsze bardzo wysoki priorytet w regionie Innsbrucku, nie tylko w czasie covid-19. Jednak właśnie w tych momentach jeszcze bardziej martwimy się o nasze zdrowie. Dlatego wszystkie firmy w regionie Innsbrucku stosują się do środków ochronnych przed covid-19 określonych przez rząd Austrii. Zalewcamy regularnie mycie rąk, zachowaj dystans między sobą a innymi. Unikaj kontaktu rąk z innymi, nie dotykaj oczu, nosa ani ust. Przestrzegaj higieny dróg oddechowych. W razie potrzeby noś maski na twarz. Dla bezpiecznego i gościnnego pobytu, zarówno goście, jak i gospodarze powinni utrzymywać bezpieczny i zdrowy kontakt. Wielu pracowników w naszych placówkach przechodzi testy. Od maja w regionie Innsbrucku można bezpiecznie korzystać z gościnności, przyjazdów, ponownie otwarte zostły sklepy, 15 maja restauracje i 29 maja zakłady noclegowe, hotele.
 
Innsbruck, Tyrol, covid-19  [ zobacz bieżące zmienne statystyki ]


Włochy i covid-19, aktualna sytuacja.
Włochy były w trudnej sytuacji na początku epidemii covid-19, od nich zaczęły się problemy w Europie. Wyszli z tego i dzisiaj są w czołówce krajów europejskich, które radzą sobie najlepiej. Należy porównywać też regiony i skupiska, populacje.

Wiarygodnym porównaniem może być liczba testów na koronawirusa na 1 milion mieszkańców, [informacja z dnia 04-09-2020] Włochy 147 598, Polska 73 406. [ zobacz bieżące zmienne statystyki ]

Dobre informacje dla narciarzy o covid-19.
 

Trentino, [ region mówi; bezpieczne wakacje - zadbamy o Ciebie ]. 
Trentino obejmuje ulubione przez Polaków doliny narciarskie: Val di Sole, Folgarida-Marilleva, Peio, Passo Tonale, Val di Fassa, Val di Fiemme, Madonna di Campiglio, Pinzolo, Val Rendena, Andalo i Fai della Paganella, S. Martino di Castrozza, Passo Rolle, Primiero, Alpe Cimbra Folgaria Lavarone, Trydent i Monte Bondone.

Trentino i covid-19, wszystko sprawdzisz  [ zobacz bieżące zmienne statystyki
 
Najnowsze aktualizacje, ... następne będą uzupełniane!
Poziom infekcji we Włoszech jest nadal najniższy w Europie, ale podobnie jak w innych krajach czasem rośnie. Na szczęście niski wskaźnik infekcji w Trentino pozostaje niezmieniony, a sytuacja jest pod kontrolą dzięki ponad 1500 testom przeprowadzanym każdego dnia w Trentino. Niemniej jednak ważne jest, aby współpracować i postępować zgodnie z kilkoma prostymi instrukcjami, aby ograniczyć potencjalne ryzyko.
 
25 sierpnia wraz z końcem sezonu letniego Prezydent Autonomicznej Prowincji Trydent wydał nowe rozporządzenie zawierające szczegółowe informacje na temat nowych środków zwalczania COVID-19. Wprowadzono nowe zasady dotyczące maski na twarz. Od 3 września dzieci w wieku od 3 do 6 lat muszą nosić maski na twarz podczas podróży wszystkimi środkami transportu publicznego. Ponadto wszystkie osoby w promieniu 50 metrów od wejść i wyjść szkół, miejsc kultu, obiektów sportowych i wszystkich innych miejsc, w których mogą gromadzić się tłumy, muszą nosić maski na twarz.

Łączna liczba przeprowadzonych testów COVID-19 w porównaniu z potwierdzonymi przypadkami, 237
Porównując rosnącą liczbę przypadków zgłaszanych w różnych krajach, należy wziąć pod uwagę liczbę przeprowadzanych testów. Mówiąc prościej, jeśli nie szukasz choroby, nie wiesz, czy ona występuje, czy nie. Wykresy opisujące liczbę testów przeprowadzonych przez każdy kraj zawierają porównania między liczbą przypadków a liczbą przeprowadzonych testów. Ponownie, osie można przełączać między skalą logarytmiczną (domyślna) i liniową. Tutaj Polska, wyglądamy dobrze, bo mało testujemy.
 


Ale kiedy porównamy między krajami o bardzo zróżnicowanych populacjach, dobrą praktyką jest „znormalizowanie” porównań poprzez podzielenie surowych danych przez wielkość populacji, aby uzyskać dokładniejsze przedstawienie danych. Na poniższym wykresie liczbę przeprowadzonych testów znormalizowano na 1000 osób w populacji. Ten wykres przedstawia skumulowane testy przeprowadzone na 1000 osób w różnych krajach. Możesz użyć Dodaj kraj, aby porównać te lokalizacje, które Cię interesują. Polska jest raczej w ogonie ilości przeprowadzonych testów.Co należy jeszcze uwzględnić! Np. chcemy pojechać / polecieć na W.Kanaryjscie, W.Baleary, ale to nie cała Hiszpania! Np.: samolot, turysta leci nie do Hiszpani ale na w. Kanaryjskie, Baleary / poziom przypadków covid, czasem dużo mniejszy niż w naszych kilku województwach! Ale ustanawia się zakaz przelotów!? Jakie to wygodne, prawda? mając władzę i pełne kieszenie, jaki to problem?
Może? też jest tak, że samolot lecąc nad Francją, Madrytem, wpada w chmurę z covidem! i cały samolot z pasażerami musi iść na kwarantannę. Ale tego my zwykli śmiertelnicy nie wiemy!


Analogicznie różne narciarskie regiony w Austrii lub we Włoszech, nie mają odniesienia do całego ich kraju. Dlatego niektóre decyje o zakazach lotów, są pozbawione sensu! Niszczą rynek! Więcej badań np. w woj. śląskim, a z tego brał się większy wynik i wzrost, czy powinno skutkować zakazem przyjazdów / przylotów do ... Katowic?

Dla tutysty i dla covid-u oczywiste jest, że: region; śląski i KTW, mazowiecki i WAW, małopolski i KRK, to nie cała Polska! Dlaczego? decydenci nie chcą tego uwzględnić?

Codziennie nowe potwierdzone przypadki COVID-19
Linia jest niebieska, gdy wskaźnik pozytywnych testów w kraju jest niski - oznacza to, że dany kraj przeprowadza wiele testów w stosunku do wielkość ogniska. Kolor czerwony wskazuje na wysoki pozytywny wskaźnik testów. Sugeruje to, że prawdziwa liczba infekcji może być znacznie wyższa niż liczba potwierdzonych przypadków.
Może się wydawać, że mniejsze populacje przeprowadzają więcej testów niż większe populacje we wczesnych stadiach epidemii, ponieważ niewielki wzrost przeprowadzonych testów oznacza, że przebadano większą część ich populacji, niż gdyby taką samą liczbę testów przeprowadzono w krajach znacznie większe populacje.


Dlaczego i po co to jest robione, zakazy, ograniczenia, uwagi.

Co pisze prasa światowa? Niestety głupie decyzje polityków występują wszędzie, zakazy, blokady, itp. O co im chodzi? Trzeba czy nie, pokazują, że martwią się i rządzą. Zawsze powiedzą...w trosce o...?

WHO mówi z 8 października 2020 r 
„WHO potwierdza, że Covid nie jest bardziej niebezpieczny niż grypa. W rzeczywistości, biorąc pod uwagę zawyżone zgłaszanie rzekomych zgonów na Covid , IFR jest prawdopodobnie nawet niższy niż 0,14% i może wykazać, że Covid jest znacznie mniej niebezpieczny niż grypa. Żadna z głównych nośników prasy tego nie zauważyła. Chociaż wiele mediów donosiło o słowach dr Ryana, wszyscy starali się, aby był to przerażający nagłówek i szerzył więcej paniki. Najwyraźniej ani oni, ani WHO nie byli w stanie wykonać prostej matematyki, która pokazuje nam, że to dobra wiadomość. I że sceptycy z Covid przez cały czas mieli rację.” Did The WHO Just (Accidentally) Confirm COVID Is No More Dangerous Than Flu?
Dziennikarze The Telegraph też zastanawiają się? dlaczego? po co? czy to konieczne? … Niestety u nas dziennikarze trzymają stronę Rządu, mają temat, news-y i nadają piszą tylko o tym. Nie dostrzegają innych zagrożeń dla gospodarki i zwykłych losów ludzi z tym związanych. Politycy i 4-ta władza ma zapewniony byt, inni ich nie interesują … po co się wychylać? Uzasadnienie jest ... .
 
Brytyjski The Telegraph z dnia 9 września 2020 r., pisze:
Rząd UK znajduje się pod rosnącą presją, aby zastąpić swoją niepopularną politykę kwarantanny testami na lotniskach po usunięciu siedmiu greckich wysp z zielonej listy Wielkiej Brytanii.
Grecka tragedia | Wyspiarze liczą koszt „szalonej” decyzji o kwarantannie! 
  The Telegraph 9 SEP 2020
"Polityka rządu UK w zakresie kwarantanny prowadzi do utraty środków do życia, bankructwa hoteli i zestresowanych wczasowiczów w Grecji. Wczorajsze (08 SEP) ogłoszenie przez sekretarza ds. Transportu, Granta Shappsa, dotyczące bardziej regionalnego podejścia do zasad kwarantanny dla podróżnych jest mile widzianym wydarzeniem. W końcu wyspy danego kraju można sklasyfikować inaczej niż miejsca docelowe na kontynencie. Gdyby tylko zmiana nie była tak dawno spóźniona, nie nadeszła tak późno w sezonie i nie miała niewiarygodnie zagmatwanego efektu ubocznego, jakim było zwiększenie rażących niespójności w polityce między krajami macierzystymi ..."

TT : "Nordyckie bzdury | Dlaczego Szwecja nie znajduje się na naszej liście wolnej od kwarantanny? Jeśli chodzi o Covid, Szwecja jest - statystycznie - jedną z najbezpieczniejszych opcji wakacyjnych w Europie. Dlaczego więc rząd (UK) nie chce, żebyśmy ich odwiedzili? Nie słyszy się już zbyt wiele o Szwecji. Kilka miesięcy temu nie było dnia bez doniesień medialnych, które potępiły bezczelny brak blokady w kraju. Kraj został scharakteryzowany jako niewybaczalnie bezduszny za utrzymanie podstawowych swobód w nienaruszonym stanie i niezmienną gospodarkę oraz za poproszenie mieszkańców o kierowanie się zdrowym rozsądkiem zamiast narzucania drakońskich ograniczeń."

The Telegraph by Chris Evans, Monday September 14-2020. 
"Jak zawsze, The Telegraph przedstawia najlepszą relację z Brexitu, zarówno premier, jak i lider opozycji piszą za nas w debacie. W sobotę Boris Johnson obwinił UE o zagrażanie integralności Wielkiej Brytanii i argumentował, dlaczego uchwalenie ustawy jest jedynym sposobem zarówno ochrony Wielkiej Brytanii, jak i zawarcia dobrego porozumienia z Brukselą. Odpowiadając w The Sunday Telegraph, Sir Keir Starmer, przywódca Partii Pracy, oskarżył premiera o złamanie obietnicy „doprowadzenia do brexitu” poprzez ponowne otwarcie zeszłorocznej umowy i ostrzegł, że jest to odwrócenie uwagi od pandemii koronawirusa.
Wyścig w kierunku produkcji skutecznych szczepionek przeciwko Covid-19 trwa nadal, ale, jak odkrywa Miranda Levy, hałas i opór ze strony teoretyków spiskowych „przeciw szczepieniom” rosną równolegle. Miranda dowiaduje się, dlaczego i co można z tym zrobić."
 
Wreszcie jutro 15 SEP 2020 jest Dzień Bitwy o Anglię, przypadający 80 lat od najbardziej intensywnych 24 godzin tego krytycznego konfliktu. Gdzie polscy lotnicy zapisali się chwałą i ofiarami jako piloci RAF.
 
 
 

Będziemy zamieszczać następne opinie świata dziennikarzy wątpiących, nie najedzonych.
 

 

 

 
Piłkarskie ligi EUROPY, rozgrywki w 2022 i 2023 roku, zapraszamy.
Jedziemy na mecze piłkarskie z biletami.
 
Wyjazdy na mecze piłkarskie EUROPA i TOP kluby piłkarskie z biletem na mecze w 2022 i 2023 roku
 
 
 
 
 
 
 
ZIMA wyjazdy na narty i po zdrowie, baseny termalne, blisko Polski, dobre oferty.
Wyjazdy na narty oraz baseny termalne dobre opcje na LATO i zimę dla narciarzy
 
 
 
Austria zima narty losowe oferty z wybranych obszarów narciarskich
 
wyjazdy na narty oraz baseny termalne lato i zima
 
Wyjazdy na narty oraz baseny termalne dobre opcje na LATO i zimę dla narciarzy
 
 
 
 

Salony Motor Show wyjazdy 2022 r., wszędzie przyciągają miliony turystów! w naszej ofercie: Monachium, Dubai, Paryż, Frankfurt, Mediolan, Praga i więcej. Nowości, jazdy testowe w ramach biletu wstępu! zobacz info .

Wyjazdy na Motor Show | BP Gryf