Biuro organizuje wyjazdy turystyczne & wyjątkowe eventy od 1994 r.
   Dbamy o jakość, bo ilość przychodzi każdego roku jak w turystyce i gospodarce.

 

32 206 96 05

32 253 05 37
pon-pt: 9-17, sob: 10-13
 
Oferty dnia
 
 
BP Gryf adres centrum miasta

Polska i Ukraina Solidarność   
   Katowice ul. Opolska 17,
   tel. 32 206 9605, 32 253 0537
   telefon kom. 509 377 825
   kontakty i zobacz dojazd

 
Komunikaty BP Gryf
Wakacje wyloty z Niemiec
Blog BP GRYF
Reklama tylko dobre opcje
 
 

Rosja dziewicza północ Archangielsk i Białe Morze

Dziewicza wyprawa na północ Rosji Archangielsk i Białe Morze to odkrywanie minonej historii też tragicznej, związanej z Polakami, ale też coś więcej, wyjątkowe widoki czystej natury, obiekty i miejsca znaczace kiedyś i dzisial militarnie - por okrętów podwodnych i kosmodrom. Dużo przyjaznych ludzi i folkloru w trakcie wizyt, kolacji. Wyjazd do czystej strefy klimatycznej i życia też szczęśliwych ludzi, których tam  dzisiaj zobaczymy.

wyprawy do Rosji BP Gryf Archangielsk i Białe Morze
 
Krótki i daleki wyjazd: 6 dni/5 nocy maj - wrzesień 2018
Wyjazdy: 20 - 26.05, 17- 23.06, 08 - 14.07, 22-27.07
 
Dla grupy znajomych, to się najbardziej sprawdza:  10 uczestników + 1 osoba pilot
Dzień 1 (Nd) wylot z Warszawy 09:45
18:20 Przylot grupy do Archangielska
Transfer z lotniska do hotelu „Stolica Pomorza”, zakwaterowanie w hotelu
Kolacja w restauracji miejskiej lub w hotelu, czas wolny
23:00 Nocna wycieczka „Białe noce” na piechotę. Podczas wycieczki odkryjemy, że to dopiero w Archangielsku są białe noce.

wyjazdy do Rosji Archangielsk i Białe Morze BP GRYF

W następne dni wycieczki i wyprawy z lokalnym przewodnikiem Anną Borisową będziecie Państwo mieli wspaniałą okazję zapoznać się z miastem Archangielsk, pierwszym portem morskim Rosji, dowiecie się mnóstwa ciekawostek o mieście i jego mieszkańcach. Trafimy w  miejsca, gdzie można trafić wyłącznie z dobrym lokalnym przewodnikiem, zobaczymy przepiękne widoki stojącego tuż nad rzeką miasta północy i wiecznego słońca.
 
Dzień 2  (Pn) śniadanie w hotelu
09:00 wycieczka objazdowa po Archangielsku i nad morze Białe. 
Proponujemy Państwu odkryć na swój sposób historię Rosji, jaką widzimy z dystansu małego miasteczka, Archangielsk od czasów Iwana Groźnego do dzisiaj. Proponujemy spróbować odkryć tragiczną historię końca XIX wieku. Twórczość architektów, pisarzy,   postaci legendarnych i historycznych. Marta Borecka czy książę Golicyn, ludzie których wysiedlono do tego miasta oraz stąd uciekali. Zobaczymy miasto - osadę, w którym na różne sposoby połączyły się przeciwieństwa: historia i współczesność, bogactwo i bieda, wysiłek i marność świata, tym bardziej warto zobaczyć. Wyjazd statkiem na wyspę Mudjug na Morzu Białym, w tym dawny obóz GUŁAG.

wyspa Mudjug na Morzu Białym i Gułag
 
14:00 wycieczka do muzeum architektury drewnianej Małe Karieły (25 km od Archangielska), położone na malowniczym brzegu rzeki Dźwina Północna. Podczas wycieczki zobaczymy autentyczne budynki XVI-XIX wieków, dowiemy się o tradycjach i obrzędach  mieszkańców północnej Rosji, o ich codziennym życiu, przyzwyczajeniach. Wpływ warunków klimatycznych na  codzienne życie mieszkańców północy. 
16:00 obiadokolacja w Małe Karieły!

wyjazdy Rosja Archangielsk Małe Karieły BP Gryf
 
Powrót do Archangielska, czas wolny.
 
Dzień 3 (Wt) 06:30 transfer na dworzec kolejowy. Wyjazd pociągiem 07:25-12:40 do miasta Pleseck - rosyjski kosmodrom położony 180 km na południe od Archangielska. Założony w 1960 roku na terenie obwodu archangielskiego. Wykorzystywany do wysyłania bezzałogowych satelitów ziemi, wojskowych - zwiadowczych, meteorologicznych, łącznościowych, wczesnego ostrzegania, poszukiwania zasobów naturalnych, nawigacyjnych, naukowych i innych. W okresie ZSRR utajniony. Do 12 kwietnia 2002 z Plesiecka wysłano 1929 satelitów i ponad 500 międzykontynentalnych rakiet balistycznych, źródło wp.

wyprawy do Rosji wycieczki BP Gryf
 
13:00 obiad w Pleseck. 14:00 Transfer stacja Pleseck do Wierszynino (180 km).
17:00 Przyjazd do Wierszynina – centrum administracyjne sektora Pleseckiego. Zakwaterowanie w hotelu “Postojały dwór”.
 
17:30 wycieczka - spacer (2 km) po starej wiosce Wierszynino zobaczymy świat dawnych czasów, wiekowych tradycji przeplątanych z życiem współczesnym. Odwiedzą Państwo kaplicę św. Mikołaja (XVIII w.), która jest symbolem Narodowego parku Kenozerja; zobaczymy jedną z największych wystaw parku - budowlę Ruchladny ambar, oraz tajemnicze dzieła kowali, garncarzy i cieśli Kenozerja na wystawach “Ambarnyj rjad”.

wyprawy wycieczki Rosja BP Gryf
 
19:00 kolacja w karczmie “Pocztowa gońba” w Wierszynino. 
19:30 "Kenozerskaja wieczorka” (biesiada) – program folklorystyczny. Zespół folklorystyczny “Zaznobuszka” zaprasza na tradycyjne wiejskie biesiady: żarty, wiejskie historie, lokalne tańce i piosenki, niepowtarzalny klimat przyjemności i zabawy na długo pozostaną w pamięci.

wyprawy i wycieczki do Rosji BP Gryf
 
Dzień 4 (Śr) 09:00 śniadanie w karczmie “Pocztowa gońba”
 
10:00 «Na początku było Słowo» – interaktywna wycieczka po muzeum dziedzictwa epicznego Kenozerja, nazywanego też “Islandią rosyjskiego etosu”. 13:00 - obiad w karczmie “Pocztowa gońba” we wsi Wierszynino.
 
14:00 “Niebiosa i okolice Kenozerja” – fascynująca podróż statkiem po akwenie południowej części Kenozera ze zwiedzaniem alei jałowcowej na największej wyspie parku – Niedźwiedziej. Transfer do starej wioski Zechnowo, gdzie nad jeziorem wznosi się kaplica św. Apostoła Jana Ewangelisty (XVIII w.) z malowidłem (“niebiosami”); tuż przy rozdrożu obok prastarej sosny został postawiony krzyż, trochę dalej nad strumieniem stanął odnowiony młyn wodny. 

wyprawy wycieczki Rosja organizator BP Gryf
 
Transfer do wioski Taryszkino, gdzie znajduje się najmniejsza w Rosji kaplica-krzyż (Wniebowzięcia) oraz kaplica cierpiętnicy Paraskiewy Piątnicy (XVIII w.). Ciekawostka: właśnie w tej miejscowości nakręcał swój film Andron Konczałowski “Białe noce listonosza Trjapicyna”, który zdobył srebrnego lwa na festiwalu w Wenecji w 2014 roku. Powrót do wsi Wierszynino.
18:30 – kolacja w karczmie “Pocztowa gońba” w Wierszynino.
 
Dzień 5 (Cz) 09:00 – śniadanie w karczmie “Pocztowa gońba”.
09:30 – Wycieczka autobusem “Poetyka Poczozerskiego pogostu”. 
Transfer do wsi Filipowskaja (30 min). Zwiedzanie unikatowego pomnika budownictwa o znaczeniu federalnym – Poczozerskiego zespołu świątyń z XVIII – XIX w., prastarego cmentarza, kaplicy Kirika i Ulity XIX wieku. Powrót do wsi Wierszynino.
12:00 Obiad w karczmie “Pocztowa gońba” w Wierszynino.
 
13:00 "Niebiosa i okolice Kenozerja" – podróż statkiem po północnej części Kenozera ze zwiedzaniem kaplicy Ducha Świętego z XIX wieku w m. Glazowo. Wycieczka po malowniczej wiosce Ryżkowo, gdzie zachowała się kaplica Wprowadzenia Bogurodzicy do Świątyni oraz Jana Chrzciciela z XIX wieku z “niebiosami”.  
 
Transfer do ostatniego punktu – wioski Ust-Poczta.  
15:00 "Niebiosa ręcznie robione" – zwiedzanie kaplicy Mikołaja Cudotwórcy (koniec XVIII – początek XIX w.), w której zachowały się autentyczne tzw. „12-ścienne niebiosa” z obrazami archaniołów, ewangelistów oraz epizodami z życia św. Mikołaja, co daje prawo nazywać ten zabytek wyjątkowym dziełem sztuki. To są pierwsze w Rosji “niebiosa” z podpisem artysty.
 
15:30 Zwiedzanie Centrum rękodzielnictwa narodowego oraz rzemiosła: wystawa wyrobów, sklepik z pamiątkami z kory brzozowej i filcu, lokalne herbaty ziołowe, lalki obrzędowe. W pracowni na parterze Centrum można wziąć udział w zajęciach “Kora brzozowa droższa od złota” z plecenia z kory brzozowej. Chętni mogą nauczyć się podstaw dawnego rosyjskiego rzemiosła  - filcowania – na zajęciach “Jak nie myciem, to turlaniem”.
Powrót do wsi Wierszynino. 
18:30 – kolacja w karczmie “Pocztowa gońba”. 
 
Dzień 6 (Piątek) 08:30 śniadanie w karczmie “Pocztowa gońba”. 
09:30 wyjazd - odwiedzimy Dom Rzemiosła artystycznego w mieście Pocza (transfer 30 min): warsztat z tworzenia obrzędowych lalek-motanek (herbaty ziołowe lokalne oraz  autentyczne pieśni ludowe – w przerwie).
Powrót do wsi Wierszynino.
13:30 Obiad w karczmie “Pocztowa gońba” w Wierszyninie.
16:00 Transfer z Wierszynino do Plecesk (180 km)
20:09 Pociąg Nr 134 Archangielsk - Mińsk ze stacji Pleseck
00:25 Przyjazd do Archangielska.
00:30 Transfer na lotnisko Talagi.
02:55 Wylot z Archangielska.
 
Cena od osoby 4640 zł
cena zawiera bogaty pakiet jak w opicie oferty, oraz:
opieka pilota grupy z Polski,
ubezpieczenie KL NNW,
wiza wjazdowa do Rosji.
 
Wyjazdy realizowane przy grupie mim. 10 osób
 
Dodatkowy koszt, przelot samolotem:
Wylot z Warszawy niedziela: 09:45→18:20 Archangielsk (przez Moskwę)
Powrót z Archangielska sobota: 02:55→08:50 Warszawa (przez Moskwę)
koszt przelotu ok. 1800 zł / decyduje dzień zamówienia, wykupienia biletów.
 

 

 
Piłkarskie ligi EUROPY, rozgrywki w 2022 i 2023 roku, zapraszamy.
Jedziemy na mecze piłkarskie z biletami.
 
Wyjazdy na mecze piłkarskie EUROPA i TOP kluby piłkarskie z biletem na mecze w 2022 i 2023 roku
 
 
 
 
 
 
 
ZIMA wyjazdy na narty i po zdrowie, baseny termalne, blisko Polski, dobre oferty.
Wyjazdy na narty oraz baseny termalne dobre opcje na LATO i zimę dla narciarzy
 
 
 
Austria zima narty losowe oferty z wybranych obszarów narciarskich
 
wyjazdy na narty oraz baseny termalne lato i zima
 
Wyjazdy na narty oraz baseny termalne dobre opcje na LATO i zimę dla narciarzy
 
 
 
 

Salony Motor Show wyjazdy 2022 r., wszędzie przyciągają miliony turystów! w naszej ofercie: Monachium, Dubai, Paryż, Frankfurt, Mediolan, Praga i więcej. Nowości, jazdy testowe w ramach biletu wstępu! zobacz info .

Wyjazdy na Motor Show | BP Gryf